Albayrak: “Baraj yapmak için Devlet Su İşleri (DSİ) veya başkasından destek almak istemiyoruz. Biz kendi barajımızı yaparız. Hedefimiz budur.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresinin (TESKİ) yeni Araç Bakım ve Onarım tesisi açılışı gerçekleştirildi.
Haber Süleymanpaşa 15 Aralık 2016 Bu Haber 1350 kişi tarafından okundu.

tekirdağ

Albayrak: “Baraj yapmak için Devlet Su İşleri (DSİ) veya başkasından destek almak istemiyoruz.  Biz kendi barajımızı yaparız. Hedefimiz budur. TESKİ kendi barajını yapabilecek kadar büyüyecek”

 

 

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresinin (TESKİ) yeni Araç Bakım ve Onarım tesisi açılışı gerçekleştirildi.

 

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi 100. Yıl Mahallesi’nde Suna Kan Caddesi Üzerinde TESKİ’nin yapımını tamamladığı ve TESKİ’nin yaklaşık 200 aracının bakımını ve onarımını yapacak Araç Bakım ve Onarım Tesisi açılışı büyük bir katılımla gerçekleşti.

 

 TESKİ’nin Araç Bakım ve Onarım Tesisi açılışına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa’nın yanı sıra kurum müdür yardımcıları, TESKİ personelleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

BAŞA: “EN UFAK BİR ARIZADA PERSONELİMİZ SANAYİYE GİTMEK ZORUNDA KALIYORDU”

 

TESKİ’nin Araç Bakım ve Onarım Tesisi açılışı öncesinde konuşan TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, “Bugün burada yapacağımız açılış belki küçük bir açılış ama bizler için çok önemli. Çünkü TESKİ kurulduğundan itibaren, araçlarına bakım onarım hizmeti verebileceği hiçbir yer yoktu. En ufak bir arızada personelimiz sanayiye gitmek zorunda kalıyorlardı. İlk olarak Çiftlikönü’nde ki hizmet binamızın yakınında Süleymanpaşa Belediyemizin bize tahsis ettiği küçük bir alanda bakım onarım atölyesi açarak bu işe başladık. TESKİ gitgide büyüdü ve güçlendi. Kurumsal yapısını geliştirdi. Araç sayısı da artmaya başladı. Aynı zamanda daha önce müteahhitlere yaptığımız bakım onarım hizmetlerini, ilk önce 4 ilçemizde pilot olarak, daha sonrada 2 ilçemizi daha ekleyerek 6 ilçemizde kendi iş makinalarımız ve kendi personelimizle beraber yapmaya başlayınca, araçlarımızın sürekli olarak aktif durumunda bulundurulması ve çalışır halde hizmet vermesi çok önemli hale geldi. Araçlarımızın her biri aktif olarak görev yaptığı için hizmetimizin kesintisiz olması adına daha büyük bir araç bakım ve onarım atölyesine ihtiyaç duyduk. Bu konuda Yönetim Kurulumuzla birlikte aldığımız karar gereği sanayinin merkezinde olması sebebiyle bu yeri uygun gördük.  Burayı aldığımızda iyi bir durumda değildi. Hem mal sahibi hem de Destek Hizmetleri Dairemiz ve Elektrik Makine İkmal Dairesi çalışmaları sonucunda atölyemiz son haline geldi” dedi.

 

 

 BAŞA: “TESKİ’NİN ARAÇLARINI YIKAMAYA BİLE İMKANI YOKTU”

 

Bu konuda çalışmaların kesintiye uğramaması için yeni bir araç bakım tesisine ihtiyaç duyduklarını ifade eden Başa, “Bu noktada arayışlarımız başladı. Yönetim kurulumuzla aldığımız karar gereği, çeşitli yerlere baktık ve en son burayı sanayinin merkezi olması nedeniyle bulduk. Burayı aldığımız ilk anda çok iyi bir durumda değildi. Hem mal sahibi hem destek hizmetleri dairemiz ve elektrik ikmal dairemizin çalışmaları sonucunda burası bugün gördüğünüz hale geldi. Atölyemiz toplamdan 770 metrekare kapalı alan ve 330 metrekarede açık alan olmak üzere toplamda bin 100 metrekare alanda hizmet veremeye başlayacağız. Personelimiz artık tamamen elektrik ikmal dairemizin ikmal ve bakım şube müdürlüğünü de direk buraya getiriyoruz. Atölyemizde 1 makine mühendisimiz, 3 otomotiv teknikeri ve 8 tane usta var. İdari kısımda da mühendisimiz ve diğer idari personelimizde yer alacaktır. Aşağı yukarı burada TESKİ’nin 20 civarında personeli çalışmış olacaktır. Burada aşağı yukarı TESKİ’nin elinde 190-200 civarında aracımız var. Bunlarla ilgili her türlü bakım ve onarım hizmeti verilecektir. Burada araçlarımızın periyodik bakımları yapılacak. Şanzıman, diferansiyel, gibi ağır tüm arızlar burada giderilebilecek. Aynı zamanda araçların buraya gelmemesi için 7-24 bir yol bakımı hizmetini de başlatıyoruz. Atölyemizde 2 bölüm var şu anda bulunduğumuz bölüm, özellikle hafif araçların bakım ve onarımı, diğer bölümde ağır vasıtaların bakım onarımının yapıldığı bölüm olacak. Bu atölyemiz faaliyete geçtikten hemen sonra TESKİ’nin hızı daha da aratacaktır. Çünkü araçlarımız sahada tamir edilmeyi beklemeyecekler ve çok kısa süre içerisinde bakım ve onarım hizmetini alacaklar. TESKİ’nin araçlarını yıkamaya bile imkanı yoktu ama artık bunu burada yapma imkanımız olacak. Basit bir tamir için arkadaşlarımız artık ustalara koşmayacaklar. Bu atölyemiz, tamamen iş sağlığı kurallarına uygun olarak yapıldı. Burada çalışacak arkadaşlarımız, yasanın bize verdiği sorumlulukları tam olarak yerine getirebilecekler. Bu tesisimizin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve TESKİ’mize hayırlı uğurlu olsun diyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.  

 

 

EŞKİNAT: "ALET İŞLER EL ÖVÜNÜR”

 

Ardından konuşmasını yapan Ekrem Eşkinat ise “Hani bir laf vardır ya ‘Alet işler el övünür’ diye. Özellikle alt yapı çalışmalarında aletin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Aletin ne kadar pahalı olduğunu da biliyoruz. Gerek makine parkını oluşturmak, gerekse o makine parkını emin ellere vererek, kullanımını sağlamak ve onların bakım onarımını yaparak gözümüz gibi sakınmak, kamu malını korumak anlamına geliyor. Bu bakımdan yapılan onarım bakım tesisinin gerek şehrimize, gerek TESKİ’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

ALBAYRAK: “30 MART 2014’TEN SONRA YAĞMUR SIRTIMIZA YAĞMAYA BAŞLADI”

 

Başkan Eşkinat’ın ardından konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan önce yağmur yağınca camdan bakıp, ‘Yağmur yağmış her yer çamur içerisinde. Bir türlü şu sorunu çözemediler’ derdik. Ama 30 Mart 2014’ten sonra yağmur yağmaya başladığı zaman artık sırtımıza yağıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

ALBAYRAK: “HEDEFİMİZ KENDİ BARAJIMIZI YAPMAK”

 

Albayrak, TESKİ’nin kurulmaya başlamasından daha bir ay sonrasında şiddetli bir yağmura yağdığını ve acemilik dönemleri olduğu için sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. Başkan Albayrak, yaşanılan sıkıntıdan aldıkları deneyim sonucu diğer yağmurların daha kolay geçtiğini belirterek, “En son ki yağmurda artık tamam artık diyerek rahatladık ve içimiz rahat etmeye başladı. Geldiğimiz noktada Tekirdağ’ın altyapıda yakaladığı başarının en güzel örneklerini birer görmüş oluyoruz. TESKİ’yi kurarken ilk Çiftlikönü’ndeki binada başlamıştık. Bir süre sonra binanın yetmediğini gördük. İkinci binayı kiraladık. Bir süre sonra oda yetmedi ve üçüncü binayı kiraladık. TESKİ büyüyüp, kurumsallaştıkça, bu işin Yönetim Kurulu Başkanı olarak, her gittiğim toplantıdan mutluluk içerisinde dönünce, en son 3 Genel Müdür Yardımcımızdan da brifingleri aldığımız zaman gördüm ki Tekirdağ TESKİ Genel Müdürlüğü olarak ulaşabileceği noktaya ulaşmıştır. Hedefimiz büyük tabiki. Hedefimiz TESKİ’yi kendi  barajını yapacak kadar güçlenecektir. Bundan emin olun. Baraj yapmak için Devlet Su İşleri (DSİ) veya başkasından destek almak istemiyoruz.  Biz kendi barajımızı yaparız. Hedefimiz budur. TESKİ kendi barajını yapabilecek kadar büyüyecek” sözlerine yer verdi.

 

ALBAYRAK: “500 TRİLYONLUK YATIRIMIN TEMELİNİ ATACAĞIZ”

 

TESKİ Büyükşehir Belediyesinden ayrı bir birim olmadığına değinen Başkan Albayrak, “Büyükşehir Belediyesi’nin bir koludur. Yönetim Kurulu Başkanı olarak şunu söylemek isterim ki, 6 Ocak’ta Büyükşehir Hizmet Binamızın temelini atacağız. O gün geldiğinde yaklaşık olarak, bitmiş ve devam etmekte olan 500 trilyonluk yatırımın temelini atacağız.  26 Aralık’ta ‘Büyükşehir’in 1000 Günü’ diye bir kitap çıkarıyoruz. 26 Aralık’ta bin gün dolmuş oluyor. Geriye dönüp batığımız zaman, göreve ilk başladığımız günlerden geldiğimiz noktaya bakıyorum ki gayet iyi durumdayız. Bazı şeyler kolay olmuyor. 30 Mart 2014’te göreve geldiğimizde TESKİ yoktu. Görevi devraldığımızda bir havuz, havuzun içerisinde bin 310 eleman, sizden hemen hizmet bekleyen vatandaşlarımız vardı. Bugün geldiğimiz noktaya bakınca Büyükşehir Belediyesi’nin gücünü ve güçlü bir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumu çok daha iyi hissediyorsunuz” ifadelerine yer verdi.

 

ALBAYRAK: “TEKİRDAĞ KENDİSİNİ AVRUPA’YA DUYURAN ŞEHİRLERDEN BİRİ HALİNE GELECEKTİR”

 

“Tekirdağ Büyükşehir olarak ana hizmetlerini almaya başlamıştır” diyen Albayrak, “Bundan sonraki dönemlerde daha fazla hizmet alarak Tekirdağ sayılı şehirlerden hatta kendisini Avrupa’ya duyuran şehirlerden biri haline gelecektir. Çünkü artık Dünya’da ülkeler yarışmıyor. Dünya’da şehirler yarışıyor. New York, Londra, Paris, Berlin gibi… Tekirdağ olarak da biz hedeflerimizi büyük tutuyoruz” sözlerini kaydetti.

 

 

ALBAYRAK: “700 TRİLYONLUK YATIRIMLARIN GÜZELLİKLERİNİ GÖRÜYORUZ”

 

Albayrak konuşmasını şu şekilde tamamladı: "Geldiğimiz noktada yaklaşık olarak, 700 trilyonluk yatırımların mucizelerini, müjdelerini ve güzelliklerini  görüyoruz. Bugün bu tesisi gördüğünüz zaman, ne duruma geldiğimizi görmeniz daha mümkün. TESKİ kurulduğu zaman elinde hiçbir ekipmanı yoktu. Bugün ise Genel Müdürümüz ekipman listesini sıraladı ve araç bakım onarım atölyesini açacak seviyeye gelmiş olduk. Bu yatırımlarımız daha da artacak. Büyükşehir olarak da İl Özel İdaresi’nden gelmiş en az yüzde 40’ı telkin ettiğimiz makinalarla hizmet vermek yerine bugün yeni ekiplerle birlikte hizmet veriyoruz. Dün gece sosyal medyadan kar makinalarımızın tanıtımını yaptık. Artık karda yağsa, yağmurda yağsa korkmuyoruz. Tekirdağ’da artık bunlar korku olmaktan çıkmış durumda. Süleymanpaşa için 2 önemli tarih var. Birisi 3 Ocak 2017. Ocak 3’ten itibaren, ana kollektör ile kanalizasyon kollektörü birleşiyor. Artık Tekirdağ’ına TOKİ evlerinden Barbaros’a kadar Tekirdağ sahillerine kanalizasyondan hiçbir sızıntı olmayacak. 7 Temmuz 2017’ye kadarda derin deşarj devam edecek. 1 Temmuz 2017 ise ikinci önemli tarih. Hayrabolu yolundaki biyolojik arıtma devreye girecek. Derin deşarjı da kaldırmış olacağız. Bütün kanalizasyonu ve arıtma tesisini, biyolojik arıtmayı tasviye ederek ister tarla sulamada, ister tabiatın başka alanında kullanarak, tertemiz bir çevre ve deniz yapmış olacağız."

 

HABER: MERVE KORKMAZ 

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriİŞKUR’DAN MÜSİAD`A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMalkara Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSüleymanpaşa’daki Çalışmalar İncelendi


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSüleymanpaşa Belediyesinin 2018 yılı bütçesi onaylandı


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBaşkan Eşkinat Brüksel’de yerel yöneticilere konferans verdi


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTÜRK VE KAZAK İŞ KADINLARI GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTREDAŞ, ELEKTRİKTE CAN VE MAL GÜVENLİĞİ KONUSUNDA UYARDI


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTARIMSAL HİZMETLER DAİRESİNDEN HAYVANCILIĞA BİR DESTEK DAHA


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKÖYLER MALLARINI GERİ ALABİLECEK


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ ÖNEMSİYORUZ”


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNKÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YOL HARİTASI ÇİZİLDİ


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİMAM HATİP OKULLARINI GELİŞTİRME TOPLANTISI YAPILDI


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSONBAHARIN SON SICAK GÜNLERİNİ SAHİLDE GEÇİRDİLER


GÜNDEM 20 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİŞKUR İLE ÖĞRENCİLER GÜVENDE


GÜNDEM 20 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDİKKAT ELEKTRİK KESİNTİSİ!


GÜNDEM 20 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBACALAR ÖLDÜRMESİN!


GÜNDEM 20 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriALBAYRAK’TAN KILIÇDAROĞLU’NA TEKİRDAĞ ÇAĞRISI


GÜNDEM 20 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri25 GENÇ ÇİFTÇİYE 150 BÜYÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞİ


GÜNDEM 20 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriALTERNATİF SAHNE ÖĞRENCİLERİ AĞIRLIYOR


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTÇİLERE EĞİTİM


GÜNDEM 20 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriFarklı Doğum Günü Hediyeleri


GÜNDEM 19 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriZABITA’DAN ÖRNEK ÇALIŞMA


GÜNDEM 19 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞALILAR ADETA SANAT GALERİSİNDE GEZECEK


GÜNDEM 19 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI


GÜNDEM 19 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMAAŞLARA YENİ YIL AYARI


GÜNDEM 19 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
Haber Ara :
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015