“İnsan odaklı sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışı ile çıktığımız bu yolda her adımımızı mutlu bir Tekirdağ olma yolunda attık

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy İlçesi Muhtelif Mahalleler İçme Suyu İnşaatı Temel Atma Törenini gerçekleştirdiği konuşmada, "Tekirdağ'ın Gündeminden Vidanjörü Kaldıracağız"dedi
Haber Şarköy 10 Ağustos 2016 Bu Haber 1437 kişi tarafından okundu.

tekirdağ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Şarköy İlçesi Muhtelif Mahalleler İçme Suyu İnşaatı Temel Atma Törenini gerçekleştirdi.

 

9 Ağustos Salı günü gerçekleştirilen törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  28 aylık Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak yatırımların ve projelerin süreç içinde artarak ve kendini yenilediğini belirterek, “İnsan odaklı sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışı ile çıktığımız bu yolda her adımımızı mutlu bir Tekirdağ olma yolunda attık. Projelerimizle gelişmeye ve ilerlemeye de devam edeceğiz. Şarköy'ün nüfusu yaz aylarında 250 bine kadar ulaşıyor. Yapacağımız yatırımlar ile bu süreyi 7 aya kadar çıkarmayı hedefliyoruz. Projeler üreterek, çalışmalarımıza yenilerini ekleyerek bu hedefe ulaşmayı planlıyoruz. Bu konuların en önemlilerinden biri de doğalgaz. Görev süremizin sonuna kadar vatandaşlarımıza doğalgazı getirmek istiyoruz. Ulaşımın iyileştirilmesi anlamında ise yolların yapılandırılması ve Tekirdağ Deniz Otobüslerinin hayata geçirilmesi ile hem karayolu hem de deniz yolu ile Şarköy'e ulaşımın sağlanması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bir diğer projemiz ise Şarköy'de alt yapı sorunlarının tamamen ortadan kaldırmak. Bir süre sonra ise Tekirdağ'ın gündeminden vidanjörü kaldıracağız. Bütün bu projeler Şarköy'ün ekonomisine katkı sağlayacak. Vatandaşlarımız Şarköy'de yaşamanın huzur ve mutluluğunu yaşarken bizler de görev süremiz boyunca verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmenin gururunu yaşayacağız" dedi.

 

Son olarak konuşma yapan Şarköy Kaymakamı Hamdi Üncü’de konuşmasında, ülke için çaba gösteren her kurumun yanında olduğunu belirterek, “Bu anlamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresinin yapmış olduğu bu yatırımın da bize bir umut olduğunu belirtmek istiyorum. Bu yatırımlarla ilçemizdeki su sorunları çözülmüş olacak. Bunun yanı sıra sahil bölgemizde kolektör ve biyolojik arıtma gibi yatırımların tamamlanması ile birlikte ilçemizin alt yapı sorunlarını büyük ölçüde çözmüş olacağız. İlçemiz adına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Böyle büyük işlere imza atabilmek başlı başına bir başarıdır." İfadelerini kullandı.

 

Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altıok ise konuşmasında, özellikle yaz aylarında su sıkıntısının hat safhada yaşandığını ifade ederek, “ Bu konuda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu destek çok önemli. Büyükşehir Belediyesi 11 ilçe belediyesi için çalışıyor.  Halkı için, vatandaşın huzuru için çalışıyor. Bu nedenle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanıma bir kez daha teşekkür ediyorum."diye konuştu.

 

Tesis ile ilgili bilgiler veren TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa ise konuşmasında şunları kaydetti:  "Bugün Şarköy ilçemizde büyük bir yatırımın temelini atıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz tören ile 11 ilçemizde de temel atmış olacağız. Temelini atacağımız tesis sayesinde birçok mahallemizin su sorunu çözülmüş olacak. Atılan temel ile; Kızılcaterzi Mahallesi başta olmak üzere Şarköy ilçesinin ihtiyaç duyduğu muhtelif mahallelerde yaklaşık 40 km HDPE esaslı boru ile içme suyu şebeke hattı ve bunlara ait bağlantıları, 600-800 mm çapındaki düktil boru ile 500 metre isale hattı, 100 m3ve 200 m3 hacminde olmak üzere 2 adet içme suyu deposu yapılacak. Bu iş kapsamında Şarköy ilçesine bağlı Kızılcaterzi, Uluman, Çınarlı, Hoşköy, Cumhuriyet Mahalleleri ve yerleşimin yoğunlaşmaya başladığı turizm alanlarına içme suyu şebeke hattı döşenecek. Bu proje hayata geçtiğinde Şarköy'de su sıkıntısı büyük ölçüde çözülecek"

 

Konuşmaların sonrası duaların ardından kurdele kesilerek tesisin hayırlı olması temennisinde bulunuldu

 

Törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy Kaymakamı Hamdi Üncü, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, daire başkanları, şube müdürleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriTEKİRDAĞ'DA 530 KÖK HAŞ BİTKİSİ ELE GEÇİRİLDİ


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Şarköy haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ SAHİLİ, TURUNCUYA BOYANDI


GÜNDEM 8 Mayıs 2018
Şarköy haberleri
 haberleriŞARKÖY‘DE ATATÜRK BÜSTÜNE ÇİRKİN SALDIRI


GÜNDEM 23 Nisan 2018
Şarköy haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ'DAKİ FUHUŞ OPERASYONUNA 6 TUTUKLAMA


GÜNDEM 12 Nisan 2018
Şarköy haberleri
 haberleriKar manzaralı yamaç paraşütü keyfi


GÜNDEM 26 Şubat 2018
Şarköy haberleri
 haberleriUÇMAKDERE YOLUNDA TOPRAK KAYMASI


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Şarköy haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ’DA 3 METRE 20 SANTİMLİK YILAN ÖLÜSÜ BULUNDU


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Şarköy haberleri
 haberleriŞarköy Sosyo Kültürel Tesis ve Cemevi'nin Temeli Atıldı


GÜNDEM 10 Şubat 2018
Şarköy haberleri
 haberleriTAKLA ATAN OTOMOBİLDEKİ ‘EVLATLIK‘ ÇOCUK ÖLDÜ


GÜNDEM 22 Ocak 2018
Şarköy haberleri
 haberleriYATIRIMLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK


GÜNDEM 3 Ocak 2018
Şarköy haberleri
 haberleriŞARKÖYLÜLERLE BULUŞTU


GÜNDEM 11 Aralık 2017
Şarköy haberleri
 haberleri2018 YILINDA HİZMETE SUNULACAK


GÜNDEM 7 Aralık 2017
Şarköy haberleri
 haberleriRAMAZANDA KALP VE TANSİYON HASTALARINA 5 UYARI


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Şarköy haberleri
 haberleriSÜT TÜKETİMİ HER GEÇEN YIL AZALIYOR


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Şarköy haberleri
 haberleriİYİ PARTİ’DE MİLLETVEKİLLERİ ADAYLARI BELİRLENDİ


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Şarköy haberleri
 haberleriAK PARTİ TEKİRDAĞ TEŞKİLATLARINDA SEÇİM STARTI VERİLDİ


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Şarköy haberleri
 haberleri“GLÜTENSİZ DİYETLE TÜM ENGELLERİ AŞMAYI DİLİYORUZ”


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Şarköy haberleri
 haberleriÖĞRENCİLER İLK KEZ SİNEMAYA GİTTİ


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Şarköy haberleri
 haberleriSANATIN HER RENGİ KIRKLARELİ’NDE BULUŞTU


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Şarköy haberleri
 haberleriİFTAR SOFRALARI KURULMAYA DEVAM EDİYOR


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Şarköy haberleri
 haberleriİYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI DA AÇIKLANDI


GÜNDEM 21 Mayıs 2018
Şarköy haberleri
 haberleriVALİ CEYLAN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER UNUTMADI


GÜNDEM 21 Mayıs 2018
Şarköy haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org