“İnsan odaklı sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışı ile çıktığımız bu yolda her adımımızı mutlu bir Tekirdağ olma yolunda attık

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy İlçesi Muhtelif Mahalleler İçme Suyu İnşaatı Temel Atma Törenini gerçekleştirdiği konuşmada, "Tekirdağ'ın Gündeminden Vidanjörü Kaldıracağız"dedi
Haber Şarköy 10 Ağustos 2016 Bu Haber 1228 kişi tarafından okundu.

tekirdağ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Şarköy İlçesi Muhtelif Mahalleler İçme Suyu İnşaatı Temel Atma Törenini gerçekleştirdi.

 

9 Ağustos Salı günü gerçekleştirilen törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  28 aylık Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak yatırımların ve projelerin süreç içinde artarak ve kendini yenilediğini belirterek, “İnsan odaklı sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışı ile çıktığımız bu yolda her adımımızı mutlu bir Tekirdağ olma yolunda attık. Projelerimizle gelişmeye ve ilerlemeye de devam edeceğiz. Şarköy'ün nüfusu yaz aylarında 250 bine kadar ulaşıyor. Yapacağımız yatırımlar ile bu süreyi 7 aya kadar çıkarmayı hedefliyoruz. Projeler üreterek, çalışmalarımıza yenilerini ekleyerek bu hedefe ulaşmayı planlıyoruz. Bu konuların en önemlilerinden biri de doğalgaz. Görev süremizin sonuna kadar vatandaşlarımıza doğalgazı getirmek istiyoruz. Ulaşımın iyileştirilmesi anlamında ise yolların yapılandırılması ve Tekirdağ Deniz Otobüslerinin hayata geçirilmesi ile hem karayolu hem de deniz yolu ile Şarköy'e ulaşımın sağlanması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bir diğer projemiz ise Şarköy'de alt yapı sorunlarının tamamen ortadan kaldırmak. Bir süre sonra ise Tekirdağ'ın gündeminden vidanjörü kaldıracağız. Bütün bu projeler Şarköy'ün ekonomisine katkı sağlayacak. Vatandaşlarımız Şarköy'de yaşamanın huzur ve mutluluğunu yaşarken bizler de görev süremiz boyunca verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmenin gururunu yaşayacağız" dedi.

 

Son olarak konuşma yapan Şarköy Kaymakamı Hamdi Üncü’de konuşmasında, ülke için çaba gösteren her kurumun yanında olduğunu belirterek, “Bu anlamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresinin yapmış olduğu bu yatırımın da bize bir umut olduğunu belirtmek istiyorum. Bu yatırımlarla ilçemizdeki su sorunları çözülmüş olacak. Bunun yanı sıra sahil bölgemizde kolektör ve biyolojik arıtma gibi yatırımların tamamlanması ile birlikte ilçemizin alt yapı sorunlarını büyük ölçüde çözmüş olacağız. İlçemiz adına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Böyle büyük işlere imza atabilmek başlı başına bir başarıdır." İfadelerini kullandı.

 

Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altıok ise konuşmasında, özellikle yaz aylarında su sıkıntısının hat safhada yaşandığını ifade ederek, “ Bu konuda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu destek çok önemli. Büyükşehir Belediyesi 11 ilçe belediyesi için çalışıyor.  Halkı için, vatandaşın huzuru için çalışıyor. Bu nedenle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanıma bir kez daha teşekkür ediyorum."diye konuştu.

 

Tesis ile ilgili bilgiler veren TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa ise konuşmasında şunları kaydetti:  "Bugün Şarköy ilçemizde büyük bir yatırımın temelini atıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz tören ile 11 ilçemizde de temel atmış olacağız. Temelini atacağımız tesis sayesinde birçok mahallemizin su sorunu çözülmüş olacak. Atılan temel ile; Kızılcaterzi Mahallesi başta olmak üzere Şarköy ilçesinin ihtiyaç duyduğu muhtelif mahallelerde yaklaşık 40 km HDPE esaslı boru ile içme suyu şebeke hattı ve bunlara ait bağlantıları, 600-800 mm çapındaki düktil boru ile 500 metre isale hattı, 100 m3ve 200 m3 hacminde olmak üzere 2 adet içme suyu deposu yapılacak. Bu iş kapsamında Şarköy ilçesine bağlı Kızılcaterzi, Uluman, Çınarlı, Hoşköy, Cumhuriyet Mahalleleri ve yerleşimin yoğunlaşmaya başladığı turizm alanlarına içme suyu şebeke hattı döşenecek. Bu proje hayata geçtiğinde Şarköy'de su sıkıntısı büyük ölçüde çözülecek"

 

Konuşmaların sonrası duaların ardından kurdele kesilerek tesisin hayırlı olması temennisinde bulunuldu

 

Törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy Kaymakamı Hamdi Üncü, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, daire başkanları, şube müdürleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriŞarköy İlçe Koordinasyon Kurulu çocuklar İçin Toplandı


TEKİRDAĞ SPOR 3 Ağustos 2017
Şarköy haberleri
 haberleriHOŞKÖY İFTARDA BİRARAYA GELDİ


GÜNDEM 16 Haziran 2017
Şarköy haberleri
 haberleriTREPAŞ’TAN UYARI


GÜNDEM 17 Kasım 2017
Şarköy haberleri
 haberleri'TEKİRDAĞ SEVDALISI'NDAN FOTOĞRAF SERGİSİ


GÜNDEM 17 Kasım 2017
Şarköy haberleri
 haberleriMHP SÜLEYMANPAŞA’DAN AYDOĞDU ÇIKARMASI


GÜNDEM 17 Kasım 2017
Şarköy haberleri
 haberleriDEV FİRMADAN YENİ BİR SERVİS DAHA


GÜNDEM 17 Kasım 2017
Şarköy haberleri
 haberleriAZEZ’E BATTANİYE YARDIMI KAMPANYASI


GÜNDEM 17 Kasım 2017
Şarköy haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015