Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, "Vatandaşlarımız tasarruflu yolculuk yapabilecekler"

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, "Vatandaşlarımız tasarruflu yolculuk yapabilecekler"
Haber Çerkezköy 30 Temmuz 2016 Bu Haber 5657 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Tekirdağ'da Tren Seferleri Başladı

Kapıkule-Edirne arasındaki tren seferleri uzun bir aranın ardından yeniden başlatıldı. Çerkezköy’den Halkalı’ya her gün saat 10.02’de, Çerkezköy’den Edirne/Kapıkule’ye ise saat 19.18’de tren kalkacak.

 Çerkezköy-Halkalı tam bilet 8 lira, Çerkezköy Edirne-Kapıkule ise 17 lira olarak fiyatlandırıldı.

TÖREN DÜZENLENDİ

Tren seferlerinin yeniden başlaması nedeniyle Çerkezköy Garı’nda tören düzenlendi. Saat 09.30’da başlayan törene Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, kurum ve kuruluşların temsilcileri, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, gaziler, muhtarlar, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Üyeleri ile davetliler katıldı.

 BAŞ MÜDÜR ÇALIŞMALARI ANLATTI

Programa saygı duruşunda bulunulması akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Açılış konuşmasını TCDD Genel Müdürlüğü 1. Bölge Baş Müdürü Halil Korkmaz yaptı. Son dönemlerde demiryollarında çok önemli gelişmeler yaşandığını belirten Halil Korkmaz “Önemli miktarda yatırım yapılan demiryollarımızda Ankara-İstanbul-Konya arasında Yüksek Hızlı Tren İşletmeciliğine geçildiğinde Türkiyemiz Yüksek Hızlı Demiryolu İşletmeciliği yapan sayılı ülkeler arasında yerini aldı. Yüksek Hızlı ve Hızlı Demiryolu hatları Lojistik Merkezlerimizin inşaatları devam ediyor. Araç filomuz içerisinde yer alan çeken ve çekilen araçlarımızı tasarruflu, çevreci ve modern bir yaklaşımla yenileniyor” dedi.

234 YOLCU KAPASİTELİ

Tamamı elektrifikasyon sistemine kavuşan demiryolu hattında trenler, elektrikli lokomotifler ve 234 yolcu kapasiteli klimalı vagonlarla temin edilecek. Bu vagonlarla yolcularımız konforlu seyahat edecek. Ayrıca yolcu talebine göre gerektiğinde ilave vagon verilebilecek.” bilgisini verdi.

HALKALI-EDİRNE

22 LİRA Halkalı-Edirne tam bilet ücretinin 22 TL olduğunu açıklayan Korkmaz “Halkalı-Kapıkule arası tam bilet ücretini 23 Lira 50 Kuruş olarak fiyatlandırdık. Ayrıca mevcut ticari indirimler bu trenlerde de geçerlidir. Hattın yolcu alışkanlıklarının yeniden kazandırılmasını müteakip Halkalı-Uzunköprü arasında yeni bir trenin sefere konulmasını da planlıyoruz. Modernizasyon projemize her zaman destek veren valilerimize, bölge milletvekillerimize, Çerkezköy ilçe kaymakamımıza, belediye başkanlarımıza, yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum.Yeni trenlerimizin ülkemize ve yöre halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 AKAY: TREN SESİNİ ÖZLEMİŞTİK

TCDD Genel Müdürlüğü 1. Bölge Baş Müdürü Halil Korkmaz’ın konuşması sonrasında Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay bir konuşma yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Akay, uzun bir süredir Çerkezköy’de tren sesini özlediklerini söyledi. Akay şunları söyledi: “Tren sesine uzun yıllardır hasret kaldık. Tren seferlerinin yeniden başlamasıyla vatandaşlarımız güvenli ve ucuz bir şekilde yolculuk yapabilecek” dedi.

KUBİLAY: MUTLULUK DUYUYORUZ

 Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, 15 Temmuz darbe girişimini kınayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Vatan haini, Millet düşmanı paralel devlet yapılanması Fetullahçı Terör Örgütü tarafından yapılan hain darbe girişimini şiddetle kınıyorum. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. 15 Ağustos 2013 tarihinde göreve başladığım Çerkezköy’de tren seferlerinin bir an önce başlaması için sürekli çalışmalar yürüttük. Sürekli olarak Bölge Müdürlüğüne giderek milletvekillerimizle birlikte konunun takibini yapıyorduk. Verilen mücadelenin sonuç getirmesinden mutluluk duyuyorum”

“İSTANBUL’DAN ÇERKEZKÖY YÖNÜNE DE TREN İSTİYORUZ”

Tren seferlerinin hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını sürdüren Kaymakam Kubilay “Çerkezköy ülkemizin en önde gelen sanayi bölgelerinden bir tanesidir. Özellikle İstanbul’dan buraya her gün insanlar gelip gidiyor. Vatandaşlarımız tasarruflu yolculuk yapabilecekler. Çerkezköy-Halkalı arası 8 lira olarak fiyatlandırıldı. Kapıkule’den sabah saat 07.10’da tren kalkıyor. Ama bizler İstanbul’dan da bu tarafa seferlerin başlamasını istiyoruz. Bunun için bu yatırımlara hepimizin sahip çıkması gerekiyor.” dedi.

DOĞAN: ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK

 Törende son olarak Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan bir konuşma yaptı. 15 Temmuz darbe girişimini kınayarak konuşmasına başlayan Milletvekili Doğan şunları söyledi: “Tüm terör örgütlerini lanetliyoruz. 7 Haziran’dan bu yana Belediye Başkanımız, Bölge Müdürlüğümüz ile irtibat halinde bugünlere gelerek bugün seferleri başlatıyoruz. Her ne kadar sokağa çıkmayın gibi , tüm siyasilerin tehlikede olduğu gibi bir algı operasyonu gerçekleştirilse de biz hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu ülkenin sınırlarının çizilmesinde emeği geçen başta Mustafa Kemal olmak üzere tüm gazilerimizi saygıyla anıyor, şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum”

DUAYLA BAŞLADI

 Programda protokol konuşmalarının ardından Çerkezköy Müftüsü Yusuf Tuna tarafından dua okundu. Ardından saat 10.02’de Kapıkule istikametinden gelen yolcu trenine binen yolcular ile bazı protokol üyeleri Çerkezköy’den ayrıldı.

 TREN SEFERLERİ VE ÜCRETLERİ

Çerkezköy Gar Yeni Tren Saatleri şu şekilde: “Çerkezköy-Halkalı sabah treni saat 10.02, Çerkezköy- Edirne/Kapıkule akşam treni saat 19.18, Halkalı-Çerkezköy akşam treni saat 18.00, Kapıkule/Edirne-Çerkezköy sabah treni saat 07.10.  Çerkezköy’den gidilecek istasyona göre fiyat listesi ise şu şekilde: “Halkalı 8 TL, Ispartakule 6,50 TL, Çatalca 5,00 TL, Velimeşe 3,00 TL, Çorlu 3,50 TL, Muratlı 6,50 TL, Seyitler 6,50 TL, Kayabeyli 8,00 TL, Lüleburgaz 8,00 TL, Alpullu 9,50 TL, Doğanca 11,00 TL, Pehlivanköy 11,00 TL, Sazlımalkoç 12,50 TL, Bahıçıvanova 12,50 TL, Şerbettar 12,50 TL, Edirne 15,50 TL, Edirne Şehir 15,50 TL, Kapıkule 17,00 TL.” 

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriAK PARTİLİ MECLİS ÜYESİNDEN 'TERMİK SANTRAL' İSTİFASI


GÜNDEM 23 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriÇERKEZKÖY’DEN SİVEREK’E KARDEŞ ELİ


GÜNDEM 17 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriÇERKEZKÖY'DE KAZA: 3 YARALI


GÜNDEM 12 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriSIRP İŞ İNSANLARI ÇERKEZKÖY'DE


GÜNDEM 12 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ'DA ANJELİKA AKBAR, RÜZGARI


GÜNDEM 9 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriTERS ESEN RÜZGAR FACİAYI ÖNLEDİ


GÜNDEM 6 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriDÜNYACA ÜNLÜ PİYANİST TEKİRDAĞ'DA KONSER VERECEK


GÜNDEM 2 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriÜRETİME YÖNELİK ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK


GÜNDEM 28 Şubat 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleri"İSTEMİYORUZ DEMEK ZORUNDAYIZ"


GÜNDEM 24 Şubat 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriİHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK


GÜNDEM 10 Şubat 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleri hangi ilden kaç kişi var ?


GÜNDEM 10 Şubat 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriOTOMOBİLİN BAGAJINDA ÖLÜ BULUNDU


GÜNDEM 3 Şubat 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriTekirdağ'da terör örgütü propagandasına 5 gözaltı


GÜNDEM 25 Ocak 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriGAZİLERİN İSİMLERİ SOKAKLARDA YAŞAYACAK


GÜNDEM 24 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriSüleymanpaşa'nın Eğitim Yatırımları


GÜNDEM 24 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriNarkotik Eğitim TIR'ı Tekirdağ'da


GÜNDEM 24 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriTİYATRO GÜNLERİ ŞEN MAKASLA BAŞLADI


GÜNDEM 24 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleri'DÜNYA SAATİ' İÇİN KAPATACAK


GÜNDEM 24 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ'IN KABLO HIRSIZLARI TUTUKLANDI


GÜNDEM 24 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
 haberleriTEK TIKLA TAŞINMA DERDİNE SON


GÜNDEM 23 Mart 2018
Çerkezköy haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015