“Merkezi yatırımlar bu şehre gelmiyorsa, bunun cevabını AKP İl ve İlçe başkanlarının vermesi lazım”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İşcan: “Tekirdağ’a gelecek bir yatırım varsa, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı , Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı olarak hep birlikte Ankara’da çalmadık kapı bırakmayalım”
Haber Süleymanpaşa 1 Aralık 2016 Bu Haber 1719 kişi tarafından okundu.

tekirdağ “Siyasi kaygı gözetmeden tüm yatırımları destekliyoruz”

-“Belediye’nin ciddi anlamda bütün siyasi partilerden, sivil toplum kuruluşlarından destek aldığının farkında olması lazım.”

- “Tekirdağ’ın faydasına olacak bir projede taşın altına elimizi sokmayı bırakın gövdemizi koyarız.”

- “Yapılan şey yanlış değildir, doğrudur. Bu şehrin altyapıya ihtiyacı vardı. Fakat ciddi bir organizasyon eksikliği var. Bunlardan dolayı Tekirdağ kilitlenmiş durumda”

- “İnsanlar yol kapatacak, isyan edecek, eylem yapacak noktaya geldiler.”

- “Merkezi yatırımlar bu şehre gelmiyorsa, bunun cevabını AKP İl ve İlçe başkanlarının  vermesi lazım”

-“12 belediyenin de tek partinin elinde olması Tekirdağ’ın en büyük avantajlarından biri”

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Süleymanpaşa İlçe Başkanı Fatih işcan,Tekirdağ’ın gelişimini sağlayacak her yatırımı desteklediklerini belirterek, tüm siyasi parti yöneticilerine birlik olma çağrısında bulundu. CHP’nin ve AK Parti’nin çalışmaları içerisinde destekledikleri  ve  eleştirdikleri yönlerinin de olduğunu ifade eden İşcan,  “Bütün gücümüzle Tekirdağ’a gelecek her yatırımı destekliyoruz. Burada siyasi bir kaygı da gütmüyoruz. Kim getirdiyse, artısı kimin hanesine yazılacaksa da yazılsın,  buna da razıyız. Yeterki Tekirdağ hak ettiği yatırımı alsın” dedi.

 

     Geçtiğimiz günlerde Yeni İnan Gazetesi'ni  partililerle birlikte ziyaret eden MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Fatih İşcan, Tekirdağ’da ki çalışmalar ve yapılması gerekenler ile ilgili      açıklamalarda bulundu.

 

     “TEKİRDAĞ ŞU AN BİR KAOS YAŞIYOR”

 

Büyükşehir Belediyesi’nin  ciddi bir altyapı çalışması yaptığını ve kendilerinin de bu çalışmayı sonuna kadar desteklediklerini belirten İşcan, “ Üst bozulmadan alt kısmı        yapabilme imkanı yok. Ama ciddi bir koordinesizlik ve umursamazlık var. Yaptım oldu mantığı ile hareket ediliyor. Daha önce yetkililerle de konuştuk. Bu iş, mahalle mahalle planlayıp, yürütülseydi şu an Tekirdağ’ın altyapı sorunu bitmişti. Hürriyet Mahallesi, Yavuz mahallesi, Altınova Mahallesi,  Çorlu,  Çerkezköy her taraf darma dağın. Yollar kapatılırken,  neye göre kapatılıyor? Yönlendirme yapılırken, kimin görüşü alınıyor?  Yaptım oldu mantığı ile plansız da hareket edilince ortaya bir kaos çıkıyor. Tekirdağ şu an bir kaos yaşıyor. Yapılan şey yanlış değildir, doğrudur. Bu şehrin altyapıya ihtiyacı vardı. Fakat ciddi bir organizasyon eksikliği var. Bunlardan dolayı Tekirdağ kilitlenmiş durumda. Yağmur yağmasın diye dua ediyoruz. Yağmur yağdığında sokağa çıkıp, aracımıza binemeyecek vaziyetteyiz” dedi.

 

“ÇAY BAHÇESİ AÇMAK İLE MUTLU KENT OLUNMAZ”

 

Süleymanpaşa Belediyesi’ne  de yönelik eleştirilerde bulunan İşcan, “Mutlu kent çalışmaları ile faaliyetlerine devam ediyor.  Sabah kalktığında çeşmeden suyu akıyorsa insan mutlu olur. Evine ekmek götürebiliyorsa mutlu olur. Çay bahçesi açmak ile mutlu kent olunmaz. Tabiki belediyelerin faaliyetlerinin arasında bunlar da olmalı ama ana faaliyetin bu olmaması gerek. Her tarafta mutlu kent adı altında çay bahçesi açılıyor. Ciddi anlamda sorun çözebilecek,  vatandaşın derdine derman olacak bir faaliyet göremiyorum” şeklinde konuştu.

 

“HEP BİRLİKTE ANKARA’DA ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYALIM”

 

“Hükümetin Tekirdağ konusunda yatırımlarıyla ilgili hepimiz hatalıyız. Biz Tekirdağ için siyaset yapıyoruz. Dolayısıyla Tekirdağ’a faydası olacak her şeyde tüm siyasilerin bir araya gelmesi  gerektiğini düşünüyorum” diyen İşcan,  hükümet tarafından gelecek bir yatırımda gelen AK Parti İl Başkanı ile bir arada olmam mantığında olmadığını aktararak  şunları söyledi: “Tekirdağ’a gelecek bir yatırım varsa, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı , Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı olarak hep birlikte Ankara’da çalmadık kapı bırakmayalım. Bunun bir örneği, üniversitenin kurulma aşamasında yaşandı Tekirdağ’daki tüm  sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek, Ankara’da çalmadık kapı bırakmadılar. Bunları yapan iller var.Örneğin, Gaziantep.”

 

“ANAHTAR KİMİN ELİNDEYSE İCRAATA O GEÇİRECEK”

 

Ortak çalışmalara hazır olduklarını dile getiren İşcan, “Bunu her yerde belirtiyoruz. Bütün gücümüzle Tekirdağ’a gelecek her yatırımı destekliyoruz. Burada siyasi bir kaygı da gütmüyoruz. Kim getirdiyse, artısı kimin hanesine yazılacaksa da yazılsın,  buna da razıyız. Yeterki Tekirdağ hak ettiği yatırımı alsın. Vergi ödemede ilk onun içinde yer alıyoruz. Hizmette ise ellilerin üzerinde . Gelen yatırımların karşısında değiliz. Kim yaparsa yapsın destekliyoruz. Muhalefet anlayışımızda kökten hayırcı bir tavrımız yok. Doğruyu ve üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyoruz. Tekirdağ’ın faydasına olacak bir projede taşın altına elimizi sokmayı bırakın gövdemizi koyarız. Fakat bu konuda koordine bozukluğu var. Söylemde kalıyor. Bunlar neden hayata geçmiyor yetkililere sormak gerek. Anahtar kimin elindeyse icraata o geçirecek. Merkezi hükümetten gelecek yatırımlarda da AK Parti il ve ilçe başkanları bunların öncülüğünü yapması gerek. Hep birlikte çalmadığımız kapı bırakmamalıyız. Merkezi hükümetten gelen yatırım onların hanesine artı olarak yazılacak. Olsun bizim hiçbir siyasi beklentimiz de yok. Sonuçta bu kentte yaşıyoruz, burada nefes alıyoruz. Buna hazırız. Bu şehre yat limanı projesi bizim hükümetimiz döneminde geldi. Şimdi balıkçı barınağı oldu. Büyükşehir ve Süleymanpaşa belediyeleri Değirmenaltına kadar  sahili birleştirip, yaşam merkezi yapacaklar. Biz MHP olarak sonuna kadar destekleriz. Yeterki icraata geçsin. Ticaret Odası, AK Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel’de CHP’de  aynı şeyleri söylüyorsa birleşmek gerek. Ben yaptım anlayışı olmamalı” diye konuştu.

 

 

Her meclis toplantısından önce meclis grup başkan vekilleri ile birlikte oturup maddeleri incelediklerini belirten İşcan,  “Destekleyip, desteklemeyeceklerimizi belirtiyoruz.  Geçtiğimiz günlerde mali bütçe planının onaylanması ile ilgili önerge geldi. Önümüzdeki bir yılın mali bütçesi yer alıyor. Bunun onaylanması isteniyor ve bir gün süre var. Biz incelemeden kökten evet veya hayır diyemeyiz. Biz şartlı hayır dedik. AK Parti direkt hayır dedi. Bir gün içerisinde nesi incelendi de hayır denildi.  20 gün süre verildi. Bizde 20 gün içerisinde inceledik ve 4 maddeye hayır dedik. İtirazımız sandalye sayımızdan dolayı havada kalabiliyor ama biz en azından itirazımızı yapmış oluyoruz. Mali bütçe olduğunda Milliyetçi Hareket Partisinin fikri önemseniyor da diğer konularda neden fikirleri ciddiye alınmıyor. Bunun cevabını merak ediyoruz” sözleri ile Hem AK Parti hem de CHP yöneticilerini eleştirdi.

 

“BU KOLTUKLARIN HİÇBİRİ DE KALICI DEĞİL”

 

 Tekirdağ’ın küçük bir yer olduğunu  ve  siyaset yapan herkes birbirini tanıdığını aktaran İşcan,  “AKP İl Başkanı Cüneyt Yüksel daha önce İlçe Başkanlığı yapmıştı. Kendisiyle oradan tanışıyoruz. İlker Yağcıoğlu, Tekirdağ’ın yetiştirdiği bir kardeşimiz. Bizler hep birbirimizi tanıyoruz. Tekirdağ’da yaşıyoruz ve bu koltukların hiçbiri de kalıcı değil. Ama yarın yine burada yaşayacağız. En azından birbirimizin yüzüne bakacak, yüzümüzün olması gerekiyor.  Tekirdağ’da çok şükür siyasi kavgaların olmamasına rağmen, birliktelik anlamında da çok büyük eksiklerimiz var. Dönüyor, dolaşıyor iş söylemde kalıyor” ifadelerine yer verdi.

 

“TEKİRDAĞ BELEDİYESİ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

 

 “Merkezi yatırımlar bu şehre gelmiyorsa, bunun cevabını AKP İl ve İlçe başkanlarının  vermesi lazım” diyen İşcan,  “Belediye’nin yapmış olduğu hizmetlerde Milliyetçi Hareket Partisi destek oluyorsa, Cüneyt Yüksel biz de destek oluyoruz demişti. Ticaret ve Sanayi Odası, tüm Sivil Toplum Kuruluşları destek olduğunu dile getiriyor. Peki bu sorunlar neden çözülemiyor o halde? Böyle ciddi bir destek Türkiye’nin her yerinde de sağlanamaz. Belediye’nin ciddi anlamda bütün siyasi partilerden, sivil toplum kuruluşlarından destek aldığının farkında olması lazım. Ona göre hareket etmeliler. Hangi belediyede böyle bir güç var. Kendi partimizin belediye başkanları ile görüşüyoruz. En ufak bir durumda vatandaşlar, eylem yapıyor. Yollara dökülüyor. En ufacık bir şeyde belediyeyi taşlamaya kadar gidiyor. Bunları hep ulusal ve yerel basından takip ediyoruz. Tekirdağ’da böyle büyük bir birliktelik varken, bu fırsat kaçmamalı bence. Tekirdağ Belediyesi bu fırsatı kaçırmamalı” şeklinde konuştu.

 

“KOL KOLA YÜRÜMELİYİZ”

 

“Beledinin yanında yer alırız, iktidarın yanında yer alırız diyerek, belki de çok riskli alanlarda yüzüyoruz bu söylemlerimizle” diyen İşcan,  vatandaşların bunları anlamakta belki zorluk çekeceğini ifade ederek şu sözlere yer verdi: “Biz 29 Ekim münasebetiyle Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Yelken Kulüp’te tüm STK’ları toplanarak, bir basın toplantısı düzenledi. Orada da ifade ettim. Biz Yenikapı’da nasıl hiçbir kaygı gütmeden yer aldıysak, Cumhuriyet yürüyüşünde de hiçbir kaygı gütmeden yer alıyoruz. Ortak müşterek bir şekilde kol kola yürümeliyiz. Bu esasında tablonun oluştuğunu gösteriyor. Bundan sonra binayı inşa etmek, icra makamında ki adamların mesuliyetinde ve sorumluluğundadır.”

 

“SUÇU BİRBİRLERİNE ATIYORLAR “

 

Belediyeye projeler sunduklarını ve meclis gündeminden hariç vatandaşlardan gelen birçok sorunu ilettiklerini anlatan İşcan,  “Bu sorunları da belediye çözmüş olsun. Hiç önemli değil bizim için. Yeter ki sorunlar çözülsün. Ama ben belediye de özellikle şunu görüyorum; bir paslaşma durumu var. Bir iş tam çözüm noktasına geliyor, örnek veriyorum, ‘Ya aslında o iş TESKİ’nin çözmesi gereken bir şey. TESKİ çözmüyor’ tarzında suçu birbirlerine atıyorlar. Büyükşehir, Süleymanpaşa Belediyesine, Süleymanpaşa Belediyesi başka bir yere gibi bir paslaşma durumları oluyor.  Altınova’da  Büyükşehir’e ait olan ana cadde ile Süleymanpaşa Belediyesi’ne ait olan bir sokağın kesiştiği noktada bir esnaf, Büyükşehir Belediyesi’nin zabıtaları geldiği zaman Süleymanpaşa Belediyesi sınırlarında yer alan sokağa geçiyor. Süleymanpaşa Belediyesi’nin zabıtaları geldiği zaman da Büyükşehir’e ait olan ana caddeye geçiyor. Bu durum ona dokunulamayacak anlamına gelmemesi lazım. Orada satış yapmak yasaksa eğer satılmasın” ifadelerini kaydetti.

 

“VATANDAŞ  BÜYÜKŞEHİR YASASININ HEP ZORLUKLARINI GÖRDÜ”

 

“Bir sorun olduğunda belediye geldiği zaman o esnaf gibi köşe kapmaca oynamaması lazım. Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediyesi bir araya gelerek sorun varsa birlikte çözmesi gerek” diyen İşcan,  12 belediyenin de aynı partinin elinde olmasının Tekirdağ’ın en büyük avantajılarından biri olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti: “Büyükşehir başka partide, Süleymanpaşa başka partide, diğer belediyeler başka partide olsa bunlara alışık olmamız gerekiyor. Siyasi çekişmeler o durumda yaşanabilir. Ama Büyükşehir’de Süleymanpaşa’da aynı partiden. Vatandaş burada Büyükşehir olduktan sonra Büyükşehir yasasının hep zorluklarını gördü. Esasında bu bakış açısından baktığımızda vatandaş bunun ayrımını bile bilmemesi lazım. Birisi Süleymanpaşa Belediyesi’nde bir sorun ürettiğinde, Süleymanpaşa Belediyesi kalkıp o bizim sorumluluğumuzda değil, TESKİ gelmiş yapmış  gibi söylemlerde bulunmaması lazım. Bunu belediyenin bir şekilde çözmesi lazım. Vatandaşın bu ayrımı hissetmemesi lazım. Mağdur olan her şekilde vatandaşlarımız oluyor.Geçenlerde hal esnafı yol kapatmıştı. Tekirdağ böyle şeylere alışık değil. Tekirdağ’da vatandaşlar kanunlara, nizama uyarak yetiştiriliyor. Biz eylem görmeye de alışık değiliz. Yol kapatmak, isyan etmek Tekirdağ’ın yapısında, kültüründe olmayan şeyler bunlar. Halin bulunduğu bölge Emniyet ve Belediye tarafından hem alt taraftan hem üst taraftan kapatıldı. insanlar evlerine, dükkanlarına nasıl gidecek? Bunu sorgulayan yok mu? Bu sorun o mahallenin esnafı ile görüşülmeden, mahalle sakinleri ile görüşüp, dertleşip, fikir alışverişinde bulunulmadan, kendilerine göre karar alınıp yaptıkları için bu çıkmaza girildi. Çok kolay bir çözüm yolu bulunmuş olabilirdi. Vatandaşları bu şekilde zora sokarak, isyana ve eyleme sürüklüyorlar. Tekirdağlılar isyan edip, eylem yapmaz. Tekirdağ’ın geçmişinde bu kültür yok. Ama insanları bu noktaya getirdiler. İnsanlar yol kapatacak, isyan edecek, eylem yapacak noktaya geldiler. Bunlara da duyarsız kalınmaması gerekiyor”

 

HABER: SERAP CÖMERTOĞLU - MERVE KORKMAZ

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriTEKİRDAĞLILAR MUHARREM İNCE İLE TAMAM DEDİ


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri2018 Ramazan pidesi ücreti kaç TL?


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri4. Rodostoşah Satranç Turnuvası başlıyor


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSpor Zamanı Bu Hafta Yayınlanmayacak.


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGENÇLİK KOŞUSU’NUN ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMarmaraereğlisi’nde 19 Mayıs coşkusu


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriVALİLİK BİNASI TAŞINIYOR


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTÜRK TELEKOM GEZİCİ EĞİTİM TIRI TEKİRDAĞ’A GELİYOR


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMAHALLE İFTARLARINA ALTINOVA MAHALLESİ’YLE BAŞLADI


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriFESTİVALİN SANATÇISI BELLİ OLDU


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYÜKSEL: BU İŞ İLK TURDA BİTER, DURMAK YOK YOLA DEVAM!”


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÜCRETSİZ YAZ KURSLARI İÇİN KAYITLAR BAŞLADI


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELLİ OLDU


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİSRAİL’E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriFESTİVAL ÇADIRLARINI YERLİ ESNAF BELİRLEYECEK


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriVATANIN BÜTÜN ÜMİDİ VE GELECEĞİ GENÇLİKTEDİR


GÜNDEM 17 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYAZ AYLARINDA CİLT LEKELERİNE DİKKAT!


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİFTARDAN 2 SAAT SONRA 45 DAKİKA YÜRÜYÜN


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriASFALT SERİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİFTAR YEMEKLERİNE DEVAM EDİLİYOR


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYURDA KAÇAK SOKULAN 82 HAYVAN ELE GEÇİRİLDİ


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇALDIKLARI AT ARABASIYLA, KALORİFER PETEĞİ ÇALMAK İSTEDİLER


GÜNDEM 19 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriALTIN NE KADAR OLDU?


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGEBELİKTE FAZLA KİLO ALIMI ÇOCUKTA OBEZİTE RİSKİNİ


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAİLE YAŞAM MERKEZİ AÇILDI


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTREDAŞ, SAP IS-U PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGELENEKSEL RAMAZAN GEZİLERİ BAŞLADI


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇALIŞANLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE İNTİHAR ETTİ


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ'DA 530 KÖK HAŞ BİTKİSİ ELE GEÇİRİLDİ


GÜNDEM 18 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriToplu Taşımada Yeni Dönem


GÜNDEM 17 Mayıs 2018
Süleymanpaşa haberleri
Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org