ŞENTOP TEKİRDAĞ’IN GURURU OLDU

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Gündem 11 Temmuz 2018 Bu Haber 145 kişi tarafından okundu.

tekirdağ ŞENTOP TEKİRDAĞ’IN GURURU OLDU

Şentop TBMM Başkanvekili oldu AK Parti Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili oldu. Geçen dönem TBMM Anayasa Komisyonu Başkanlığı görevinde bulunan Prof. Dr. Şentop’un yeni görevi milletvekili seçildiği memleketi Tekirdağ’da sevinçle karşılandı.

Haziran seçimlerinin ardından Türkiye yeni bir döneme geçti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında oluşturulacak kabine, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde yürütme görevini gerçekleştirecek. Yasama görevini ise Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) yerine getirecek. Milletvekillerine büyük görev düşen TBMM'de partilerin Grup yönetimleri de önem kazandı. Mecliste en büyük parti olarak yerini alan AK Parti'de grup yönetiminde isimler belli oldu. TBMM'nin ilk grup toplantısını gerçekleştiren AK Parti'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının ardından 27. dönem kadrosu da açıklandı. AK Parti TBMM Başkanvekilliğine Mustafa Şentop, Grup Başkanlığı görevine ise Naci Bostancı getirildi. AK Parti Grup Başkanvekilleri ise Mehmet Muş, Bülent Turan, Cahit Özkan, Özlem Zengin ve Muhammet Emin Akbaşoğlu oldu.

 

ŞENTOP KİMDİR?

 

6 Ağustos 1968'de Tekirdağ'da doğan Şentop, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesi'nde Kamu Hukuku alanında yaptı. 1993 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2002'de doktor, 2005'te doçent, 2011'de profesör oldu. Marmara Üniversitesi dışında birçok üniversitede lisans ve lisansüstü seviyesinde dersler veren Mustafa Şentop, üniversitede çeşitli idari görevlerde bulundu. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dergilerde yazarlık, yöneticilik ve editörlük yapan Şentop, akademik dergilerde yayın kurulu üyeliği, editörlük ve hakemlik yaptı. Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin (ESAM) İstanbul Başkanlığı görevini yürüttü. 4. ve 5. olağan kongrelerinde AK PARTİ MKYK Üyeliği'ne seçildi ve 2012-2015 yılları arasında Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 24. ve 25. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. TBMM Anayasa Komisyonu Başkanlığı yaptı. Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda AK Parti'yi temsilen görev aldı. 24 Haziran seçimlerinde Tekirdağ Milletvekili seçilen Mustafa Şentop, evli ve 4 çocuk babasıdır.
 

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriOBEZİTE AMELİYATI HAKKINDA 8 ÖNEMLİ SORU


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
genel haberleri
 haberleriSGK YAPILANDIRMASINDA SON 10 GÜN


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ KONUT SATIŞINDA İLK SIRADA


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
genel haberleri
 haberleriBAĞIMLILIKLA MÜCADELE EDECEKLER


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
genel haberleri
 haberleriYATIRIMLAR KONUŞULDU


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
genel haberleri
 haberleriHalk Dansları Ekiplerinden Başkan Gökhan'a Ziyaret…


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
genel haberleri
 haberleriHayvan Bakım Evimizin Misafiri "fındık" Kanseri Yendi.


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
genel haberleri
 haberleriVergi Yapılandırmalarında Son Gün 31 Temmuz


GÜNDEM 20 Temmuz 2018
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞLI FİRMALAR GURUR KAYNAĞI OLDU


GÜNDEM 19 Temmuz 2018
genel haberleri
 haberleriBelediye Vatandaşları Uyardı


GÜNDEM 19 Temmuz 2018
genel haberleri
 haberleriAYÇİÇEĞİ FESTİVALİ’NE ÜNLÜ AKINI


GÜNDEM 19 Temmuz 2018
genel haberleri
 haberleriGÜNAY: “BU GURUR HEPİMİZİN”


GÜNDEM 19 Temmuz 2018
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org