Yıldız: "Anayasa değişiklik teklifine ‘Hayır’ demeyi bir vatandaşlık borcu olarak görüyoruz.”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
TESUD Tekirdağ Şube Başkanı Recep Yıldız, 16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak anayasa değişiklik teklifine ‘Hayır’ demeyi vatandaşlık görevi olarak gördüklerini belirterek, “Referandumda halkımız egemenliğinden ve cumhuriyetinden vazgeçmeyeceği, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, hiçbir kişi ve makama devredilemez’ ülküsüne sahip çıkacağından; cumhuriyet, parlamenter sistem, laik ve demokratik Türkiye, hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve kuvvetler ayrılığı için hayır diyoruz” dedi.
Haber Süleymanpaşa 13 Nisan 2017 Bu Haber 1213 kişi tarafından okundu.

tekirdağ “REFERANDUMDA ‘HAYIR’ DİYECEĞİZ” - TEKİRDAĞ HABERLERİ

TESUD Tekirdağ Başkanı Recep Yıldız: “Cumhuriyetimizin temel değerleri ile Atatürk İlke ve Devrimlerinin kavranabilmesi için yüce Türk milletinin egemenliğini tek bir kişiye devreden bu anayasa değişiklik teklifine  ‘Hayır’ demeyi bir vatandaşlık borcu olarak görüyoruz.”

 

 

TESUD Tekirdağ Şube Başkanı Recep Yıldız, 16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak anayasa değişiklik teklifine ‘Hayır’ demeyi vatandaşlık görevi olarak gördüklerini belirterek, “Referandumda halkımız egemenliğinden ve cumhuriyetinden vazgeçmeyeceği,  ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, hiçbir kişi ve makama devredilemez’ ülküsüne sahip çıkacağından; cumhuriyet, parlamenter sistem, laik ve demokratik Türkiye, hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve kuvvetler ayrılığı için hayır diyoruz” dedi.

 

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Tekirdağ Şube Başkanı Emekli Topçu Kurmay Albay Recep Yıldız ile derneğin faaliyetleri, 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa değişikliğine ilişkin kararları ve 15 Temmuz süreci hakkında Yeni İnan Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.

 

 

“HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ, YARGI BAĞIMSIZLIĞI VE KUVVETLER AYRILIĞI İÇİN HAYIR DİYORUZ”

 

Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını ve Türk milletinin kaderini etkileyecek, her konuda olduğu gibi anayasa değişikliği konusunda da halkı bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye yönelik üzerine düşen görevleri yerine getireceğini dile getiren Başkan Yıldız, “Bu nedenle referandumda halkımız egemenliğinden ve cumhuriyetinden vazgeçmeyeceği, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, hiçbir kişi ve makama devredilemez’ ülküsüne sahip çıkacağından; cumhuriyet, parlamenter sistem, laik ve demokratik Türkiye, hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve kuvvetler ayrılığı için ‘Hayır’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZ VEYA BİR PARTİ LİDERİ İLE ALAKASI YOK”

 

‘Hayır’ demenin gerekçelerini anlatan Albay Yıldız, “Cumhuriyetimizin temel değerleri ile Atatürk İlke ve Devrimlerinin kavranabilmesi için yüce Türk milletinin egemenliğini tek bir kişiye devreden bu anayasa değişiklik teklifine  ‘Hayır’ demeyi bir vatandaşlık borcu olarak görüyoruz. Burada ifade edilen kişi kim seçilirse seçilsin, o kişidir. Sayın Cumhurbaşkanımız veya herhangi bir parti lideri ile ilgisi yoktur” sözlerini kaydetti.

 

 “15 TEMMUZ’DA TARİHE KARA HARFLERLE YAZILACAK BİR GÜN YAŞANDI”

 

15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmeleri ile terör olaylarını değerlendiren Yıldız, “Ülkemizde 15 Temmuz tarihinde maalesef kara harflerle yazılacak bir gün yaşandı. Darbe kalkışmasında bulunan bu asker kıyafetli FETÖ unsurları, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ve duyarlı vatandaşlarımızın dik duruşları sayesinde amaçlarına ulaşamadılar. Yıkıcı, bölücü ve irticacı faaliyetlere mensup örgütler her zaman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızmak istemişlerdir. Askeri okullara sızarak yerleşen ve eğitimlerine devam eden bu öğrenciler tespit edildiklerinde son 10-15 yıla kadar Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları ile okullardan ilişikleri kesilmekteydi. 2002 Kasım seçimlerinden sonra mevcut iktidarın Fethullah Gülen cemaati ve diğer tarikatlara yakın durması, onların her türlü faaliyetlerine zemin bulmasını sağlamıştır” diyerek açıklamada bulundu.

 

Son yıllarda Yüksek Askeri Şura kararlarında askeri okullardan ilişkileri kesilmeyerek; subay, astsubay ve uzman erbaş olarak birliklerde görevlerine başladıklarını belirten Başkan Yıldız, “Kritik yerlerde yapılanarak Cumhuriyetçi, Atatürkçü general ve subayların önünü Balyoz, Ergenekon ve Askeri Casusluk gibi davalarla keserek, yıllarca cezaevlerinde yatmalarına, askeri okullarda kendisinden olmayanlara mobing uygulayarak okullardan ayrılmalarına sebep olmuşlardır. FETÖ, 15 Temmuz’da yaralanmış ancak ölmemiştir. Dikkatli olunması gerektiğini ifade ediyorum. Ölmediği kesindir” diyerek uyarıda bulundu.

 

“NİHAİ HEDEFLERİ UNUTULMAMALI”

 

Fethullahçı Terör Örgütü’nden ayrı cemaatlerin (Menzil grubu, Süleymancılar, Kadiri tarikatı, Nakşibendiler gibi) her türlü faaliyetlerinde meşru zemin bularak, güçlendiklerini dile getiren Yıldız, bu tarikatların nihai hedeflerininde unutulmaması gerektiğine dikkat çekti.

 

TESUD TEKİRDAĞ ŞUBESİ 2001 YILINDA KURULDU

 

5 Nisan 1984 yılında kurulan derneğin, Tekirdağ Şubesi’nin 2001 yılında kurulduğunu ve kendilerinin de yapılan olağan genel kurul ile 24 Ocak 2016 tarihinde göreve başladıklarını kaydeden TESUD Tekirdağ Şube Başkanı Emekli Topçu Kurmay Albay Recep Yıldız, derneğin ikinci Başkanlığını Emekli per. Albay Turgay Uzsoy, Sekreterliğini Emekli per. Yüzbaşı Agah Önder Altınsoy, Sosyal İlişkiler Sorumlusu Emekli Tank. Albay Süleyman Özmen ve Muhasip Emekli İs. Albay Refik Akdemir’in yaptığını ifade etti.

 

“AMACIMIZ ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTMEK”

 

Derneğin amacının; Türkiye Cumhuriyetinin devletinin bekasının savunucusu, ülkenin ve ulusun bölünmez bütünlüğünü koruyucu ve devamını sağlayıcı yönde çalışmalar yapmak ve bu türdeki çabaları destelemek, vatan, ulus, ve bayrak sevgisini yüceltmek, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda çalışmalarını yürütmek olduğunu söyledi.

 

MİLLİ DEĞERLERE, ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA BAĞLILIK

 

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD ) Tekirdağ Şubesi’nin faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmede bulunan Yıldız, “Halihazırda 70 üyemiz hazır bulunmaktadır. Üye sayımızın birkaç ay içerisinde Tekirdağ ve çevre ilçelerde Çorlu hariç olmak üzere ikamet eden subayların üyeliği ile 100 kişiyi bulacaktır. Çorlu’da ayrı bir TESUD şubesi vardır. Edirne ve Kırklareli’nde TESUD şubesi yoktur” şeklinde konuştu.

 

 

HABER: MERVE KORKMAZ

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriSÜLEYMANPAŞA MODERN OTOBÜS TERMİNALİNE KAVUŞUYOR


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSARIKOCA CEVİZ HASADINDA ÜRETİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriRODOSTOBİS’TEN DENEME SÜRESİNCE ÜCRETSİZ TARİFE


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriHASRET BİTİYOR


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriCUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKANOLA EKİMİNDE SONA GELİNDİ


GÜNDEM 17 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBİÇKİ-DİKİŞTEN SPORA KURS HİZMETİ


GÜNDEM 17 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriOmurganın düşmanı hareketsizlik!


GÜNDEM 17 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ VATANDAŞIN ZOR GÜNÜNDE DE YANINDA


GÜNDEM 16 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sezonu “Ahududu” İle Açıyor


GÜNDEM 16 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBircan Almanya’da CHP temsilciliğini açtı


GÜNDEM 16 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMinik dostlar için günlük mama desteği


GÜNDEM 16 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
Haber Ara :
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015