Yıldız: "Anayasa değişiklik teklifine ‘Hayır’ demeyi bir vatandaşlık borcu olarak görüyoruz.”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
TESUD Tekirdağ Şube Başkanı Recep Yıldız, 16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak anayasa değişiklik teklifine ‘Hayır’ demeyi vatandaşlık görevi olarak gördüklerini belirterek, “Referandumda halkımız egemenliğinden ve cumhuriyetinden vazgeçmeyeceği, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, hiçbir kişi ve makama devredilemez’ ülküsüne sahip çıkacağından; cumhuriyet, parlamenter sistem, laik ve demokratik Türkiye, hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve kuvvetler ayrılığı için hayır diyoruz” dedi.
Haber Süleymanpaşa 13 Nisan 2017 Bu Haber 1024 kişi tarafından okundu.

tekirdağ “REFERANDUMDA ‘HAYIR’ DİYECEĞİZ” - TEKİRDAĞ HABERLERİ

TESUD Tekirdağ Başkanı Recep Yıldız: “Cumhuriyetimizin temel değerleri ile Atatürk İlke ve Devrimlerinin kavranabilmesi için yüce Türk milletinin egemenliğini tek bir kişiye devreden bu anayasa değişiklik teklifine  ‘Hayır’ demeyi bir vatandaşlık borcu olarak görüyoruz.”

 

 

TESUD Tekirdağ Şube Başkanı Recep Yıldız, 16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak anayasa değişiklik teklifine ‘Hayır’ demeyi vatandaşlık görevi olarak gördüklerini belirterek, “Referandumda halkımız egemenliğinden ve cumhuriyetinden vazgeçmeyeceği,  ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, hiçbir kişi ve makama devredilemez’ ülküsüne sahip çıkacağından; cumhuriyet, parlamenter sistem, laik ve demokratik Türkiye, hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve kuvvetler ayrılığı için hayır diyoruz” dedi.

 

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Tekirdağ Şube Başkanı Emekli Topçu Kurmay Albay Recep Yıldız ile derneğin faaliyetleri, 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa değişikliğine ilişkin kararları ve 15 Temmuz süreci hakkında Yeni İnan Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.

 

 

“HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ, YARGI BAĞIMSIZLIĞI VE KUVVETLER AYRILIĞI İÇİN HAYIR DİYORUZ”

 

Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını ve Türk milletinin kaderini etkileyecek, her konuda olduğu gibi anayasa değişikliği konusunda da halkı bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye yönelik üzerine düşen görevleri yerine getireceğini dile getiren Başkan Yıldız, “Bu nedenle referandumda halkımız egemenliğinden ve cumhuriyetinden vazgeçmeyeceği, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, hiçbir kişi ve makama devredilemez’ ülküsüne sahip çıkacağından; cumhuriyet, parlamenter sistem, laik ve demokratik Türkiye, hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve kuvvetler ayrılığı için ‘Hayır’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZ VEYA BİR PARTİ LİDERİ İLE ALAKASI YOK”

 

‘Hayır’ demenin gerekçelerini anlatan Albay Yıldız, “Cumhuriyetimizin temel değerleri ile Atatürk İlke ve Devrimlerinin kavranabilmesi için yüce Türk milletinin egemenliğini tek bir kişiye devreden bu anayasa değişiklik teklifine  ‘Hayır’ demeyi bir vatandaşlık borcu olarak görüyoruz. Burada ifade edilen kişi kim seçilirse seçilsin, o kişidir. Sayın Cumhurbaşkanımız veya herhangi bir parti lideri ile ilgisi yoktur” sözlerini kaydetti.

 

 “15 TEMMUZ’DA TARİHE KARA HARFLERLE YAZILACAK BİR GÜN YAŞANDI”

 

15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmeleri ile terör olaylarını değerlendiren Yıldız, “Ülkemizde 15 Temmuz tarihinde maalesef kara harflerle yazılacak bir gün yaşandı. Darbe kalkışmasında bulunan bu asker kıyafetli FETÖ unsurları, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ve duyarlı vatandaşlarımızın dik duruşları sayesinde amaçlarına ulaşamadılar. Yıkıcı, bölücü ve irticacı faaliyetlere mensup örgütler her zaman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızmak istemişlerdir. Askeri okullara sızarak yerleşen ve eğitimlerine devam eden bu öğrenciler tespit edildiklerinde son 10-15 yıla kadar Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları ile okullardan ilişikleri kesilmekteydi. 2002 Kasım seçimlerinden sonra mevcut iktidarın Fethullah Gülen cemaati ve diğer tarikatlara yakın durması, onların her türlü faaliyetlerine zemin bulmasını sağlamıştır” diyerek açıklamada bulundu.

 

Son yıllarda Yüksek Askeri Şura kararlarında askeri okullardan ilişkileri kesilmeyerek; subay, astsubay ve uzman erbaş olarak birliklerde görevlerine başladıklarını belirten Başkan Yıldız, “Kritik yerlerde yapılanarak Cumhuriyetçi, Atatürkçü general ve subayların önünü Balyoz, Ergenekon ve Askeri Casusluk gibi davalarla keserek, yıllarca cezaevlerinde yatmalarına, askeri okullarda kendisinden olmayanlara mobing uygulayarak okullardan ayrılmalarına sebep olmuşlardır. FETÖ, 15 Temmuz’da yaralanmış ancak ölmemiştir. Dikkatli olunması gerektiğini ifade ediyorum. Ölmediği kesindir” diyerek uyarıda bulundu.

 

“NİHAİ HEDEFLERİ UNUTULMAMALI”

 

Fethullahçı Terör Örgütü’nden ayrı cemaatlerin (Menzil grubu, Süleymancılar, Kadiri tarikatı, Nakşibendiler gibi) her türlü faaliyetlerinde meşru zemin bularak, güçlendiklerini dile getiren Yıldız, bu tarikatların nihai hedeflerininde unutulmaması gerektiğine dikkat çekti.

 

TESUD TEKİRDAĞ ŞUBESİ 2001 YILINDA KURULDU

 

5 Nisan 1984 yılında kurulan derneğin, Tekirdağ Şubesi’nin 2001 yılında kurulduğunu ve kendilerinin de yapılan olağan genel kurul ile 24 Ocak 2016 tarihinde göreve başladıklarını kaydeden TESUD Tekirdağ Şube Başkanı Emekli Topçu Kurmay Albay Recep Yıldız, derneğin ikinci Başkanlığını Emekli per. Albay Turgay Uzsoy, Sekreterliğini Emekli per. Yüzbaşı Agah Önder Altınsoy, Sosyal İlişkiler Sorumlusu Emekli Tank. Albay Süleyman Özmen ve Muhasip Emekli İs. Albay Refik Akdemir’in yaptığını ifade etti.

 

“AMACIMIZ ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTMEK”

 

Derneğin amacının; Türkiye Cumhuriyetinin devletinin bekasının savunucusu, ülkenin ve ulusun bölünmez bütünlüğünü koruyucu ve devamını sağlayıcı yönde çalışmalar yapmak ve bu türdeki çabaları destelemek, vatan, ulus, ve bayrak sevgisini yüceltmek, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda çalışmalarını yürütmek olduğunu söyledi.

 

MİLLİ DEĞERLERE, ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA BAĞLILIK

 

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD ) Tekirdağ Şubesi’nin faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmede bulunan Yıldız, “Halihazırda 70 üyemiz hazır bulunmaktadır. Üye sayımızın birkaç ay içerisinde Tekirdağ ve çevre ilçelerde Çorlu hariç olmak üzere ikamet eden subayların üyeliği ile 100 kişiyi bulacaktır. Çorlu’da ayrı bir TESUD şubesi vardır. Edirne ve Kırklareli’nde TESUD şubesi yoktur” şeklinde konuştu.

 

 

HABER: MERVE KORKMAZ

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriRamazan Ayında 11 İlçede 11 Hatim


GÜNDEM 23 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri2 Bin Süleymanpaşalı Oruçlarını Birlikte Açtı


GÜNDEM 23 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKadir Gecesi’ne Ulaşmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz


GÜNDEM 21 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri"Engelsiz Bir Hayat Diliyoruz"


GÜNDEM 23 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAtletlerimiz Yine İsimlerini Duyurdular


DİĞER BRANŞLAR 22 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriŞamiloğlu Sporcuları 24 Madalya Aldı


GÜNDEM 22 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBu İkili Yıllardır Güldürüyor


BÖLGE HABERLERİ 22 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇorlu Spor Lisesi İnşaatı Tamamlanıyor


GÜNDEM 22 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriErgene Belediyesi İftar Sofrasını Makedonya’da Kurdu


GÜNDEM 22 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTescilli Tarihi Yapılarla İlgili Görüşmeler Yapıldı


GÜNDEM 22 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKesimoğlu’ndan Genç Çifte Sürpriz


GÜNDEM 21 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAlternatif Sahne’de Farklı Etkinlik “Tiyatro Sporu” İlgi Gördü


GÜNDEM 21 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSözlü Tartışma Kanlı Bitti


GÜNDEM 21 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAdres Değişiyor Manzara Değişmiyor!


GÜNDEM 21 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGaytancıoğlu, TMO’yu Göreve Çağırdı


BÖLGE HABERLERİ 21 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTürkiye uyuşturucu ölümlerinde Avrupa birincisi


GÜNDEM 21 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriImproved Columns Karma Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluştu


GÜNDEM 20 Haziran 2017
Süleymanpaşa haberleri
Haber Ara :
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015