yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin zararlı madde kullanımından uzak tutulması konusunda alınacak tedbirler, servis araçlarının denetimi, internet kafelerin denetimi, okullarda güvenlik kameralarının artırılması gibi konular görüşüldü.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde Okulların Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri Toplantısı, geçtiğimiz günlerde Vali Mehmet Ceylan başkanlığında gerçekleştirildi.
Haber Süleymanpaşa 11 Eylül 2017 Bu Haber 203 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Okul çevreleri Güvenli Olacak

Toplantıda, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin zararlı madde kullanımından uzak tutulması konusunda alınacak tedbirler, servis araçlarının denetimi, internet kafelerin denetimi, okullarda güvenlik kameralarının artırılması gibi konular görüşüldü.

 

Açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan tarafından yapıldı. Toplantıda konuşan Ulusan, ülkemizde son yıllarda milli eğitime ciddi yatırımlar yapılmakta olduğunu, son olarak merkezi bütçenin en büyük payının eğitime ayrıldığının görüldüğünü söyledi. "Milli eğitimde iki önemli hassasiyetimiz var. Birisi fiziksel yeterliliklerimizi en üst seviyeye çıkarmak diğeri de eğitimdeki niteliğimizi akademik başarımızı her geçen gün bir üst noktaya taşıyabilmek olmalıdır" diyen Ulusan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

"Bizim ilk olarak fiziksel anlamdaki derslik ihtiyacımız başta olmak üzere bir takım sıkıntılarımız var. İlimiz ülkemiz genelinde en fazla göç alan iller arasında bu yüzden derslik açığımızı kapatmakta zorlanıyoruz. Bunula ilgili başta Sayın Valimiz olmak üzere Bakanlığımızın Tekirdağ ile ilgili çok özel yatırımları oldu ve şu an, il genelinde 45 tane eğitim kurumu yatırımımız var. Bunların yaklaşık 15 tanesi de hayırsever yaptırımıdır.

 

  "2019'DA İL GENELİNDE TEKLİ ÖĞRETİME GEÇMEYİ PLANLIYORUZ"

 

Yapılacak yatırımlarımızla birlikte 890 derslikle birlikte 2019 yılında il genelinde tekli öğretime de geçmeyi planlıyoruz. Bu yıl itibariyle 25 İlde olan ölçme ve değerlendirme merkezini Tekirdağ İlimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Görevlendirilen 6 öğretmen arkadaşımız, hem İlimize hizmet edecek ve aynı anda 25 ilin birlikte yapacağı hem de bizim il genelinde kendi içimizde yapacağımız aynı derece ve türde ki okullarda hem değerlendirme hem de deneme sınavlarında öğrencilerimizin mevcut durumlarının daha yakından izleme şansı bulacağız.

 

Hangi konularda hangi branşlarda hangi alanlarda eksikleri var onları görmelerine imkan sağlayacağız. Bu vesileyle okullarımızın öğretmenlerimizin eğileceği konularla ilgili çok daha özellikli çalışma imkanı sunmuş olacağız."

 

Ulusan'ın verdiği bilgiye göre, ilimizde; 10 bin 518 öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 2017 yılı verilerine göre okulöncesinde 19, ilkokulda 18, ortaokulda 18 ve lisede 12’dir.

 

 TOPLAM 172 BİN ÖĞRENCİ  EĞİTİM GÖRÜYOR

 

Okulöncesinde 8 bin 545, ilkokulda 53 bin 542, ortaokulda 57 bin164, genel lisede 21 bin 650, meslek liselerinde 23 bin 259, özel eğitimde 995 olmak üzere 172 bin 212 öğrenciye eğitim öğretim hizmeti sunuluyor. 404 resmi 104 özel olmak üzere 508 tane eğitim kurumu, il genelinde eğitim öğretim hizmeti sunuyor.

 

İlimiz genelinde 309 eğitim kurumumuz tekli öğretim yaparken 95 tane eğitim kurumumuz ikili öğretime devam ediyor. Derslik başına düşen öğrenci sayısı okulöncesinde 22, İlköğretim ile ortaöğretimde 28 ve lisede 20 olarak gözüküyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılında ücretsiz dağıtılan kitap sayısı 2.343.101 dir. Zorunlu öğretim kapsamında taşınan öğrenci sayımız 7750’dir.

 

İl genelinde okul öncesi okullaşma oranımız % 69.32 ilkokulda % 91.84 ortaokulda %96.35 ve lisede de % 83,91. Okuryazarlık oranı da % 98.38 olup Türkiye genelinde 3. durumdayız.

 

SÜLEYMANPAŞA İLÇESİNDE 117 OKUL, 33 BİN ÖĞRENCİ VAR

 

Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt toplantıda yaptığı konuşmada, Süleymanpaşa İlçemizde bu yıl 117 Eğitim öğretim kurumunda 33 bin öğrencinin eğitim göreceğini belirterek, “ İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıklarımız okul güvenliğinin sağlanmasında paydaş kurumların etkin bir şekilde çalışmaları, okullarda güvenlik sorununa yol açan etkenleri belirleyerek, güvenli eğitim ortamı sağlayacak yönetim süreç ve uygulamalarının işletilmesi için bir işbirliği protokolü imzalayarak yürürlüğe koymuşlardır.

 

22.12.2016 Tarihinde imzalanan, 'Okullarda Güvenli Eğitimin Sağlanmasına Yönelik, Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Arttırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü' ile çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim öğretim görmelerinin sağlanması, bu hizmetlere ilişkin koruyucu, önleyici ve destekleyici tedbirlerin alınması amaçlanmaktadır" dedi.

 

Kaymakam Yurt'un açıklamasına göre, yine İçişleri Bakanlığı'nın ‘’2017-2018 Eğitim-Öğretim Döneminde Okulların Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri" başlıklı genelgesi doğrultusunda Vali/Kaymakamlar başkanlığında eğitimde paydaş kuruluşlarla toplantı yapıldı.

 

Toplantılarda, hassas olduğu bilinen okullar başta olmak üzere okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkartılması, Okul güvenlik kameralarının tamamlanması ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu, Uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, Çocuklarımızın güvenli bir şekilde servislerle taşınması, Öğrencilerimizin gün ışığından daha fazla istifade etmeleri konularında kararlar alındı.

 

OKULLARDA GÜVENLİ EĞİTİM SAĞLANACAK

 

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca okullarda güvenli eğitimin sağlanması konusunda emredilen hususlarla ilgili tedbirlerin bir kısmı halen uygulanmakta olup bir kısmı ise bu yıl uygulanmaya başlanacak.

 

Kaymakam Yurt konuşmasını, "İlçemiz okullarında güvenlik yönüyle ciddi sıkıntılar olmamakla birlikte tedbirlere riayet edilmediği takdirde güvenlik riski oluşturabilecek potansiyel mevcuttur. Bu riskleri azaltmak ve ortadan kaldırmak amacıyla Okul Müdürlükleri, Okul Aile Birliği Başkanları, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Belediye Başkanlıkları tarafından gerekli önlem ve tedbirler alınacaktır“dedi.

 

Toplantıda konuşan Vali Ceylan, " Bizlere, okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize vatanımız ve milletimiz için, en iyi şekilde yetiştirilmesi için emanet edilen bu çocuklarımızı evinden çıkıp okula gelmesi, okuldaki eğitim ve öğretimini tamamlaması ve tekrar evine gidebilmesindeki o süreç içerisinde onların güvenli bir şekilde hem sağlık hem psikolojik hem de sosyal açıdan onların en iyi şekilde korunması amacıyla bizlere düşen birtakım görevler var" diyerek sözlerine başladı.

 

OKUL MÜDÜRLERİ, OKUL AİLE BİRLİKLERİ,  MUHTARLAR BİRLİKTE ÇALIŞMALI

 

Bu görevler çerçevesinde, yöneticiler özellikle okul müdürleri, okul aile birliğinin başkanları ve merkezi yerel yönetimlerin en önemli birimleri olan muhtarlar vasıtasıyla hep birlikte bu konuların üzerine gideceklerine dikkat çeken Ceylan., sözlerini şöyle sürdürdü: "Ve inşallah ilimizde çocuklarımızın güvenli bir şekilde eğitim öğretim alması için tüm tedbirleri hep birlikte alıp uygulayacağız. Bu neticede de başarılı olacağız diye düşünüyorum.

 

Öncelikle Emniyet ve Jandarma teşkilatımızın alacağı birtakım tedbirler var. Okul müdürlerimizin alması gereken ve bizzat nezaret etmesi gereken bir takım tedbirler var. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, Kaymakamlarımızın bunları koordine ederek ve denetleyerek bizzat yöneterek yapması gereken bir takım fiiller var."

 

Öğrenci velileri, muhtarlar, mahalle sakinleri ve okulların bulunduğu yerlerdeki vatandaşların da kendilerine destek olmalarını istediklerini vurgulayan Ceylan, bu açıdan büyük ve kapsamlı bir toplantı yapılması düşündüklerini kaydetti.

                    

SERVİS ARAÇLARININ İŞLEYİŞİ  YAKINDAN TAKİP EDİLECEK

 

"Bu eğitim öğretim yılında, okul güvenliği ile ilgili olarak her okulumuza bir güvenli eğitim koordinasyon görevlisi tayin edeceğiz. Servis araçlarının işleyişlerini yakından takip edeceğiz" diyen Vali Ceylan, daha sonra şunları söyledi:

 

"2017-2018 eğitim öğretim yılında beraberce huzur içerisinde güvenli bir şekilde neticelendirmek nasip olur. Hem okul güvenliği açısından hem okulda verilecek olan eğitim öğretim açısından hem de yeni yetişecek çocuklarımızın en iyi şekilde bu ülkeyi seven, bu ülke için yapılması gereken tüm fedakarlıkları gözünü kırpmadan yapacak, vatanına milletine bağlı milli ve manevi değerlerine bağlı saygılı bireyler olarak yetişmesini diliyorum."

Toplantıya, Vali Mehmet Ceylan’ın yanısıra Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, okul müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı. 

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriVALİ CEYLAN’A BRİFİNG


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriODA VE BORSA SEÇİM TARİHİ BELLİ OLDU


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNEŞE ATİK VE ÇİĞDEM ERKEN’E ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriCHP KADINLARI ŞAHA KALKTI


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriALBAYRAK’A 69. YAŞ SÜPRİZİ


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri2018 YILININ YOL HARİTASI ÇİZİLDİ


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSGK TEŞVİKLERİ İLE İLGİLİ HERŞEY


GÜNDEM 20 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ O GÜNE DİKKAT!


GÜNDEM 20 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriHOBİ BAHÇELERİ İÇİN KURA ÇEKİMİ YAPILACAK


GÜNDEM 20 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriEĞİTİM SEN’DEN KHK’YA TEPKİ


GÜNDEM 20 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDOSTELİ KONUK EVİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI


GÜNDEM 20 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“GÜVENLİ ÇALIŞMA HER ŞEYİN BAŞINDA GELMELİDİR”


GÜNDEM 20 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTÜRKİYE‘NİN EN BÜYÜK MERA ISLAHI PROJESİ


GÜNDEM 20 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriEMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI KESİCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI


GÜNDEM 20 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“BİR ANNE DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİR”


GÜNDEM 19 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriArkas Trio büyüledi


GÜNDEM 19 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİNECİK MAHALLESİ ATASINA KAVUŞTU


GÜNDEM 19 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSatrançta Marmaraereğlisi farkı


GÜNDEM 19 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇARŞININ GÖBEĞİNDE DEFİNE AVI!


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKADINLARDAN MEHMETÇİĞE 22 BİN LİRA


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAMBALAJ ATIĞI TOPLAMA AYIRMA TESİSİ ARAZİSİ MALKARA BELEDİYESİ BÜNYESİNE KAZANDIRILDI
5393 Sayılı Belediye Kanununun 69. maddesinde Belediye; düzenli kentleşmeyi sağlamak beldenin konut, sanayi ve ticaret alanı ihtiyacını karşılamak amacıyla belediye ve mücavir alan sınırları içinde, özel kanunlarına göre korunması gerekli yerler ile tarım arazileri hariç imarlı ve alt yapılı arsalar üretmek konut, toplu konut yapmak, satmak, kiralamak ve bu amaçlarla arazi satın almak, kamulaştırma yapmak, bu arsaları trampa etmek bu konuda ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşları ve bankalarla iş birliği yapma ve gerektiğinde onlarla ortak projeler gerçekleştirmek yetkisine sahiptir. 5393 Sayılı Belediye Kanunun 18. maddesinde Belediye Meclisinin görev ve yetkileri maddesinin e bendinde yer alan "Taşınmaz mal alımına, satımına, takasına, tahsisine, tahsis şeklinin değiştirilmesi veya tahsisli bir taşınmazın kamu hizmetinde ihtiyaç duyulması halinde tahsisin kaldırılmasına; üç yıldan fazla kiralanmasına ve süresi otuz yılı geçmemek kaydıyla bunlar üzerinde sınırlı aynı hak tesisine karar vermek Belediye Meclisinin görevleri arasındadır". İfadesine istinaden İlçemiz Yeni Mahalle Gerçem Mevkii tapuda ada: 175 parsel: 25 (1427,75 m2) ve parsel: 26 (4680,00 m2) No'lu tarla niteliğinde ki Ali ATILGAN adına kayıtlı taşınmazların 20.02.2018 tarihinde 2.000.000,00 (iki milyon Türk Lirası) bedel ile Malkara Belediyesi bünyesine kazandırılmıştır.


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ’DA 3 METRE 20 SANTİMLİK YILAN ÖLÜSÜ BULUNDU


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMahalleli tepki gösterdi, demir yerine beton bariyer konuldu


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİNŞAATTA BAŞINA DEMİR TAKOZ DÜŞEN İŞÇİ ÖLDÜ


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKOMŞUSUNUN EVİNE GİRMEK İSTEYEN HIRSIZI ÖLDÜRDÜ


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBOZA VE ŞALGAM, SİNDİRİM SİSTEMİNİ DÜZENLİYOR


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015