yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin zararlı madde kullanımından uzak tutulması konusunda alınacak tedbirler, servis araçlarının denetimi, internet kafelerin denetimi, okullarda güvenlik kameralarının artırılması gibi konular görüşüldü.

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde Okulların Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri Toplantısı, geçtiğimiz günlerde Vali Mehmet Ceylan başkanlığında gerçekleştirildi.
Haber Süleymanpaşa 11 Eylül 2017 Bu Haber 296 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Okul çevreleri Güvenli Olacak

Toplantıda, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin zararlı madde kullanımından uzak tutulması konusunda alınacak tedbirler, servis araçlarının denetimi, internet kafelerin denetimi, okullarda güvenlik kameralarının artırılması gibi konular görüşüldü.

 

Açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan tarafından yapıldı. Toplantıda konuşan Ulusan, ülkemizde son yıllarda milli eğitime ciddi yatırımlar yapılmakta olduğunu, son olarak merkezi bütçenin en büyük payının eğitime ayrıldığının görüldüğünü söyledi. "Milli eğitimde iki önemli hassasiyetimiz var. Birisi fiziksel yeterliliklerimizi en üst seviyeye çıkarmak diğeri de eğitimdeki niteliğimizi akademik başarımızı her geçen gün bir üst noktaya taşıyabilmek olmalıdır" diyen Ulusan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

"Bizim ilk olarak fiziksel anlamdaki derslik ihtiyacımız başta olmak üzere bir takım sıkıntılarımız var. İlimiz ülkemiz genelinde en fazla göç alan iller arasında bu yüzden derslik açığımızı kapatmakta zorlanıyoruz. Bunula ilgili başta Sayın Valimiz olmak üzere Bakanlığımızın Tekirdağ ile ilgili çok özel yatırımları oldu ve şu an, il genelinde 45 tane eğitim kurumu yatırımımız var. Bunların yaklaşık 15 tanesi de hayırsever yaptırımıdır.

 

  "2019'DA İL GENELİNDE TEKLİ ÖĞRETİME GEÇMEYİ PLANLIYORUZ"

 

Yapılacak yatırımlarımızla birlikte 890 derslikle birlikte 2019 yılında il genelinde tekli öğretime de geçmeyi planlıyoruz. Bu yıl itibariyle 25 İlde olan ölçme ve değerlendirme merkezini Tekirdağ İlimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Görevlendirilen 6 öğretmen arkadaşımız, hem İlimize hizmet edecek ve aynı anda 25 ilin birlikte yapacağı hem de bizim il genelinde kendi içimizde yapacağımız aynı derece ve türde ki okullarda hem değerlendirme hem de deneme sınavlarında öğrencilerimizin mevcut durumlarının daha yakından izleme şansı bulacağız.

 

Hangi konularda hangi branşlarda hangi alanlarda eksikleri var onları görmelerine imkan sağlayacağız. Bu vesileyle okullarımızın öğretmenlerimizin eğileceği konularla ilgili çok daha özellikli çalışma imkanı sunmuş olacağız."

 

Ulusan'ın verdiği bilgiye göre, ilimizde; 10 bin 518 öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 2017 yılı verilerine göre okulöncesinde 19, ilkokulda 18, ortaokulda 18 ve lisede 12’dir.

 

 TOPLAM 172 BİN ÖĞRENCİ  EĞİTİM GÖRÜYOR

 

Okulöncesinde 8 bin 545, ilkokulda 53 bin 542, ortaokulda 57 bin164, genel lisede 21 bin 650, meslek liselerinde 23 bin 259, özel eğitimde 995 olmak üzere 172 bin 212 öğrenciye eğitim öğretim hizmeti sunuluyor. 404 resmi 104 özel olmak üzere 508 tane eğitim kurumu, il genelinde eğitim öğretim hizmeti sunuyor.

 

İlimiz genelinde 309 eğitim kurumumuz tekli öğretim yaparken 95 tane eğitim kurumumuz ikili öğretime devam ediyor. Derslik başına düşen öğrenci sayısı okulöncesinde 22, İlköğretim ile ortaöğretimde 28 ve lisede 20 olarak gözüküyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılında ücretsiz dağıtılan kitap sayısı 2.343.101 dir. Zorunlu öğretim kapsamında taşınan öğrenci sayımız 7750’dir.

 

İl genelinde okul öncesi okullaşma oranımız % 69.32 ilkokulda % 91.84 ortaokulda %96.35 ve lisede de % 83,91. Okuryazarlık oranı da % 98.38 olup Türkiye genelinde 3. durumdayız.

 

SÜLEYMANPAŞA İLÇESİNDE 117 OKUL, 33 BİN ÖĞRENCİ VAR

 

Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt toplantıda yaptığı konuşmada, Süleymanpaşa İlçemizde bu yıl 117 Eğitim öğretim kurumunda 33 bin öğrencinin eğitim göreceğini belirterek, “ İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıklarımız okul güvenliğinin sağlanmasında paydaş kurumların etkin bir şekilde çalışmaları, okullarda güvenlik sorununa yol açan etkenleri belirleyerek, güvenli eğitim ortamı sağlayacak yönetim süreç ve uygulamalarının işletilmesi için bir işbirliği protokolü imzalayarak yürürlüğe koymuşlardır.

 

22.12.2016 Tarihinde imzalanan, 'Okullarda Güvenli Eğitimin Sağlanmasına Yönelik, Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Arttırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü' ile çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim öğretim görmelerinin sağlanması, bu hizmetlere ilişkin koruyucu, önleyici ve destekleyici tedbirlerin alınması amaçlanmaktadır" dedi.

 

Kaymakam Yurt'un açıklamasına göre, yine İçişleri Bakanlığı'nın ‘’2017-2018 Eğitim-Öğretim Döneminde Okulların Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri" başlıklı genelgesi doğrultusunda Vali/Kaymakamlar başkanlığında eğitimde paydaş kuruluşlarla toplantı yapıldı.

 

Toplantılarda, hassas olduğu bilinen okullar başta olmak üzere okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkartılması, Okul güvenlik kameralarının tamamlanması ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu, Uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, Çocuklarımızın güvenli bir şekilde servislerle taşınması, Öğrencilerimizin gün ışığından daha fazla istifade etmeleri konularında kararlar alındı.

 

OKULLARDA GÜVENLİ EĞİTİM SAĞLANACAK

 

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca okullarda güvenli eğitimin sağlanması konusunda emredilen hususlarla ilgili tedbirlerin bir kısmı halen uygulanmakta olup bir kısmı ise bu yıl uygulanmaya başlanacak.

 

Kaymakam Yurt konuşmasını, "İlçemiz okullarında güvenlik yönüyle ciddi sıkıntılar olmamakla birlikte tedbirlere riayet edilmediği takdirde güvenlik riski oluşturabilecek potansiyel mevcuttur. Bu riskleri azaltmak ve ortadan kaldırmak amacıyla Okul Müdürlükleri, Okul Aile Birliği Başkanları, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Belediye Başkanlıkları tarafından gerekli önlem ve tedbirler alınacaktır“dedi.

 

Toplantıda konuşan Vali Ceylan, " Bizlere, okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize vatanımız ve milletimiz için, en iyi şekilde yetiştirilmesi için emanet edilen bu çocuklarımızı evinden çıkıp okula gelmesi, okuldaki eğitim ve öğretimini tamamlaması ve tekrar evine gidebilmesindeki o süreç içerisinde onların güvenli bir şekilde hem sağlık hem psikolojik hem de sosyal açıdan onların en iyi şekilde korunması amacıyla bizlere düşen birtakım görevler var" diyerek sözlerine başladı.

 

OKUL MÜDÜRLERİ, OKUL AİLE BİRLİKLERİ,  MUHTARLAR BİRLİKTE ÇALIŞMALI

 

Bu görevler çerçevesinde, yöneticiler özellikle okul müdürleri, okul aile birliğinin başkanları ve merkezi yerel yönetimlerin en önemli birimleri olan muhtarlar vasıtasıyla hep birlikte bu konuların üzerine gideceklerine dikkat çeken Ceylan., sözlerini şöyle sürdürdü: "Ve inşallah ilimizde çocuklarımızın güvenli bir şekilde eğitim öğretim alması için tüm tedbirleri hep birlikte alıp uygulayacağız. Bu neticede de başarılı olacağız diye düşünüyorum.

 

Öncelikle Emniyet ve Jandarma teşkilatımızın alacağı birtakım tedbirler var. Okul müdürlerimizin alması gereken ve bizzat nezaret etmesi gereken bir takım tedbirler var. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, Kaymakamlarımızın bunları koordine ederek ve denetleyerek bizzat yöneterek yapması gereken bir takım fiiller var."

 

Öğrenci velileri, muhtarlar, mahalle sakinleri ve okulların bulunduğu yerlerdeki vatandaşların da kendilerine destek olmalarını istediklerini vurgulayan Ceylan, bu açıdan büyük ve kapsamlı bir toplantı yapılması düşündüklerini kaydetti.

                    

SERVİS ARAÇLARININ İŞLEYİŞİ  YAKINDAN TAKİP EDİLECEK

 

"Bu eğitim öğretim yılında, okul güvenliği ile ilgili olarak her okulumuza bir güvenli eğitim koordinasyon görevlisi tayin edeceğiz. Servis araçlarının işleyişlerini yakından takip edeceğiz" diyen Vali Ceylan, daha sonra şunları söyledi:

 

"2017-2018 eğitim öğretim yılında beraberce huzur içerisinde güvenli bir şekilde neticelendirmek nasip olur. Hem okul güvenliği açısından hem okulda verilecek olan eğitim öğretim açısından hem de yeni yetişecek çocuklarımızın en iyi şekilde bu ülkeyi seven, bu ülke için yapılması gereken tüm fedakarlıkları gözünü kırpmadan yapacak, vatanına milletine bağlı milli ve manevi değerlerine bağlı saygılı bireyler olarak yetişmesini diliyorum."

Toplantıya, Vali Mehmet Ceylan’ın yanısıra Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, okul müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı. 

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriALTINOVA’DAKİ PATLAMA MAHALLEYİ SOKAĞA DÖKTÜ


GÜNDEM 19 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“BABAM VE BEN MUHTEŞEM İKİLİYİZ”


GÜNDEM 19 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTATİLCİLER AKIN ETTİ


GÜNDEM 18 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKEŞAN BELEDİYESİ, BASIN MENSUPLARINA İFTAR VERDİ


GÜNDEM 14 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ AFAD İl Müdürü Recep Erol, TTSO’yu ziyaret etti


GÜNDEM 14 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSüleymanpaşa Belediye Meclisi özel gündemle olağanüstü toplandı


GÜNDEM 14 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriRamazan Bayramında Ücretsiz Toplu Taşıma ve Mezarlık Servisi Hizmeti


GÜNDEM 14 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGüreşçi Medine Kübra Keskin Ülkemizi Temsil Edecek


GÜNDEM 14 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriHaziran Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti


GÜNDEM 14 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTTSO Başkanı Günay, “Bayramlar bir ve beraber olmanın adıdır.”


GÜNDEM 14 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBaşkan Sarıkurt Personel İle Bayramlaştı


GÜNDEM 14 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBaşkan Eşkinat’tan yeni yönetime hayırlı olsun ziyareti


GÜNDEM 14 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriJANDARMA’DAN VALİ MEHMET CEYLAN’A ZİYARET


GÜNDEM 14 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSuda boğulma olayları ile ilgili toplantı yapıldı


GÜNDEM 19 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSARAY İLÇESİNDE Kİ YATIRIMLARI İNCELEDİ


GÜNDEM 19 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriANNE ADAYLARINA SAĞLIKLI BİR YAZ İÇİN 8 ÖNERİ


GÜNDEM 19 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKAMYONUN DAMPERİ KOPTU


GÜNDEM 19 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriALKAYA :“TÜLBENT HAREKETİ HER İLÇEDE SÜRECEK”


GÜNDEM 19 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTMO BUĞDAY ALIMLARINA BAŞLADI


GÜNDEM 19 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBİTKİN HALDE BULUNAN YAVRU KARACA, TEDAVİYE ALINDI


GÜNDEM 19 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBİN 611 ÇERKEZKÖYLÜ SELİMİYE VE SULTAN AHMET’i GÖRDÜ


GÜNDEM 18 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriPTS’LERDEN KAÇIŞ YOK!


GÜNDEM 18 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri2 SAAT SÜREN YANGIN KORKUTTU


GÜNDEM 18 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBAYRAMIN ARDINDAN SU TÜKETİMİNİ ARTIRIN


GÜNDEM 18 Haziran 2018
Süleymanpaşa haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org