Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kurulunda Tekirdağ Odalar Birliği Başkanı Sami Kayın ile Çorlu İlçe Seçim Müdürü Şah İsmail Akkuş arasında gergin anlar yaşandı.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Çorlu 22 Ocak 2018 Bu Haber 248 kişi tarafından okundu.

tekirdağ ODA SEÇİMİNDE GERGİNLİK

Çorlu  Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kurulunda Tekirdağ Odalar Birliği Başkanı Sami Kayın ile Çorlu İlçe Seçim Müdürü Şah İsmail Akkuş arasında gergin anlar yaşandı. Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kayın, İlçe Seçim Müdürü Akkuş’un  elinden mikrofonu alarak dışarı çıkmasını istedi. 


Çorlu Şoförler Odası Düğün Salonu'nda yapılan seçime mevcut başkan Abdullah Baş  ile başkan adayları Selçuk Uçar ve Sedat Musabeyli başkanlığındaki üç liste ile gidildi.

 

 Divan başkanlığının seçim gündemine ilişkin maddelerinin tek tek tamamlaması ve adayların konuşmalarını yapmasına karşın seçim müdürlüğü görevlilerinin ve sandıklarının olmaması nedeniyle seçim başlayamadı.

 

 Konuşmaların ardından yaklaşık bir saat sonra salona gelen Çorlu İlçe Seçim Müdürü İsmail Akkuş'un salonda bulunanlara hitaben konuşma yaptığı sırada Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın seçim müdürünün elinden mikrofonu alarak salondan dışarı çıkmasını istedi. 


Yaşanan gelişmeler üzerine salonda hazır bekleyen polis ekipleri duruma müdahale ederek ortamı yatıştırdı. Olayın ardından sandıklar kurularak oy verme işlemine geçildi.

 

Seçimlerin son bölümü olan oy tasnifi esnasında, salonda konu hakkında açıklama yapan Çorlu İlçe Seçim Müdürü Şah İsmail Akkuş, bu olayın hesabının sorulacağını ifade etti.

33 yıllık devlet memuru olduğunu belirten Akkuş ´´bir arkadaşımız bana fiziksel bir müdahalede bulundu, ben 33 yıllık devlet memuruyum, keşke olmasaydı. Bizim hatamız var mı? olabilir, onun mutlaka hesabı sorulacak, bende ifademi vereceğim, diğeri de verecek ama yapılan hareket bunu gerektirmezdi´´ dedi.
 

Yapılan davranışın güzel bir siyasi manevra olduğunu dile getiren Akkuş, “Bende buradayım havası vardı herhalde, keşke olmasaydı, benim bütün temennim buydu keşke olmasaydı, başkanımızın canı sağ olsun, bizim hatamız varsa bunun gereğini yapacağız, yargı olarak buradayız, biz bu seçimi yargı olarak yaparız, ilçe seçim kurulu bağımsız bir kuruldur´´ şeklinde konuştu.


Yaşanan olay hakkında bilgiler veren Çorlu İlçe Seçim Müdürü Şah İsmail Akkuş ´´Burada divan saat:10:00 da toplantıyı başlatıyor, ve gündem maddelerini teker teker ibra eder, seçim maddesine gelene kadar bu gündem maddelerini uygular. Seçim maddesine geçilir bazen konuşmalar uzayabilir, biz gündem dahilinde seçim yapıyoruz. Biz saat 12:00 de başlarız diye hazırlık yaptık. Bu güne kadar Çorlu´da 6 tane oda seçimi yaptığını kaydeden Akkuş ´´Nasıl yaptığımı herkes biliyor. Bizim aracımız yok, usul böyle, oda yönetimim seçim maddesine yaklaşıldığı zaman bir araç gönderir adliyedeki memurlarımızı aldırır. Burada bu araç gelmedi, burada bir diyalog eksikliği olmuştur, bir hata değil, diyalog eksikliğinde 15 dakika gecikme olmuştur´´ açıklamalarında bulundu.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriOĞLUNU 26 YIL ÖNCE ŞEHİT VEREN ANNENİN GÖZYAŞLARI


GÜNDEM 19 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleri 1 KİLO 250 GRAM UYUŞTURUCU BULUNDU


GÜNDEM 17 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleri1,5 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNA KREŞTE DAYAK İDDİASI


GÜNDEM 15 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriSENEDE EN AZ BİR KEZ KONTROLÜ YAPILMALI


GÜNDEM 10 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriDonmak üzere olan yavru köpek kurtarıldı


GÜNDEM 28 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriSilahla büfeyi soyan şüpheli yakalandı


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 4 tutuklama


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriÇORLU'DA KAÇAK İÇKİ VE SİGARA ELE GEÇTİ


GÜNDEM 10 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriOTOMOBİLİNE BİNERKEN OTOMOBİL ÇARPMASI SONUCU ÖLDÜ


GÜNDEM 9 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleri8. ÇORLU KİTAP FUARI BAŞLIYOR


GÜNDEM 8 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriİNŞATTA BAŞINA DEMİR DÜŞTÜ


GÜNDEM 5 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriYOĞUN SİS ETKİSİNİ GÖSTERDİ


GÜNDEM 30 Ocak 2018
Çorlu haberleri
 haberleriÖZEL SPORCU TÜRKİYE FİNALLERİNDE


GÜNDEM 24 Ocak 2018
Çorlu haberleri
 haberleriMarmaraereğlisi Kaymakamı Sıdkı Zehin’e Ziyaret


GÜNDEM 19 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleri“Marmaraereğlisi daha da güzelleşecek”


GÜNDEM 19 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriFAALİYETLERİNİ VE HEDEFLERİNİ ANLATTILAR


GÜNDEM 19 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriPARK HALİNDEKİ OTOMOBİLİN ÜZERİNE AĞAÇ DEVRİLDİ


GÜNDEM 19 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriBAŞIBOŞ GEZEN ATA KAMYON ÇARPTI


GÜNDEM 19 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriKal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik


GÜNDEM 17 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleri‘Çanakkale geçilmez’


GÜNDEM 17 Mart 2018
Çorlu haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015