100 bin dönüm tarımsal alanda zarar meydana getiren dolu felaketi nedeniyle borç ertelemesi istedi.

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Edirne Merkez ve Süloğlu köylerinde 100 bin dönüm tarımsal alanda zarar meydana getiren dolu felaketi nedeniyle borç ertelemesi istedi.
Haber Bölge Haberleri 18 Mayıs 2016 Bu Haber 1318 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Milletvekili Bircan, Dolu Felaketi İçin Borç Ertelemesi Talep Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Edirne Merkez ve Süloğlu köylerinde 100 bin dönüm tarımsal alanda zarar meydana getiren dolu felaketi nedeniyle borç ertelemesi istedi.

Bircan, yaşanan felaketin boyutlarını yaptığı yazılı basın açıklaması ile duyurdu. Bircan “14 Mayıs dünyada çiftçiler gününü olarak kutlanırken benim Edirneli çiftçim dolu felaketi ile mağdur oldu” dedi.

Yapılan ilk belirlemelere göre yaklaşık 100 bin dönüm tarım alanının zarar gördüğünü büyük bir üzüntü ile bildiren Bircan, bazı tarlalarda zararın yüzde yüz olduğunu ifade etti.

“Dolu nedeniyle ekinler tamamen yok olmuş ya da çok büyük zarar görmüş” durumda diyen Bircan, Dolu nedeniyle Edirne’ye bağlı Budakdoğanca, Ahi, Saray Akpınar, Büyük İsmailçe, Uzgaç, Kemal, Muratçalı, Yolüstü, Korucu, Karabulut ve Hacıumur köyleri ile, Süloğlu ve Süloğlu’na bağlı Geçkinli, Yağcılı ve Büyük Gerdelli, Keramettin ve Akardere Köylerindeki tarım arazilerinki zararı gözler önüne serdi.

Konu ile ilgili olarak Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürü  Orhan Sarı ile görüşen Bircan, “Bakanlar Kurulunun gecikmeden bu bölge için  dolu nedeniyle borç ertelemesi kararı çıkarması gerekmektedir. Bölge çiftçilerimiz Tarım Kredi ve Ziraat Bankası borçlarını ödeyemeyecek durumdadır” diye konuştu.

Bircan borç ertelemesi için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri ile de görüşmeler gerçekleştirdi. 

29.90tl limitsiz internet
 haberleriSon Gün 30 Nisan
Kazanan okullara hediyeler verilecek


GÜNDEM 20 Nisan 2017
genel haberleri
Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015