Tekirdağ genelinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’ne kayıtlı aralarında eski İl ve ilçe başkanlarının ve 3 Belediye Meclis üyesininde yer aldığı çok sayıda parti üyesi Meral Akşener’in kuracağı partiye geçmek için istifa etti.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ genelinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’ne kayıtlı aralarında eski İl ve ilçe başkanlarının ve 3 Belediye Meclis üyesininde yer aldığı çok sayıda parti üyesi Meral Akşener’in kuracağı partiye geçmek için istifa etti. Eski İl Başkanı Enez Kaplan, 640 kişinin istifa ettiğini kaydederken, görevde olan İl Başkanı Koray Önsel ise belirtilen sayı kadar istifanın söz konusu olmadığını söyleyerek, “MHP Genel Başkanın söylediği gibi girmek isteyen girer, çıkmak isteyen çıkar. Bu açıklamalar kendilerini bağlar. Fotoğraftaki kadarlar. 5 bine yakın üyemiz var” açıklamalarında bulundu.
Haber Süleymanpaşa 13 Eylül 2017 Bu Haber 105 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Mhp’de Akşener Depremi

12 Eylül Salı günü MHP eski İl Başkanı Enez Kaplan, Süleymanpaşa eski İlçe Başkanı Sertaç Alkaya, Süleymanpaşa Belediye Meclis üyeleri Ali Darıcı, Rüştü Özgün, Haluk Yılmaz’ında  aralarında bulunduğu  birçok üye,  Tekirdağ Yüksek Seçim Kurulu’na giderek istifa dilekçelerini sundu.

 

İstifa işlemlerinin ardından grup adına konuşan MHP eski Tekirdağ İl Başkanı Enez Kaplan, 1 Kasım seçimlerinden sonra 17 ay parti içinde muhalefet ettiklerini fakat sonuca ulaşamadıklarını ifade ederek, “MHP’de yapacak bir şey kalmadığı gibi, MHP’nin de yapacağı bir şey kalmadığı inancına vardık. Bu nedenle MHP’den istifa ediyoruz. Derdimiz Türkiye, kaygımız Türkiye” şeklinde konuştu.

 

 

İktidara alternatif, iktidara destek koltuk değnek olmaktan mustarip olduklarını ifade eden Kaplan, İstifalarının ardından MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’in yeni kuracağı partiye katılacaklarını kaydetti.

 

“Biz MHP’nin alternatif partisi  de değiliz. Biz yeni oluşum olarak ülkeyi yönetmeye talibiz” diyen Kaplan,  “İstifa eden arkadaşlarımızın tamamı yeni partiye kayıt olacaktır. Tekirdağ Süleymanpaşa İlçesinde 340 kişi istifa etti. 3 ilçe de toplam 640 istifa oldu. 8 ilçe daha var ve partimize yeni üyeler katmaya devam edeceğiz. Bize yeni kurulacak parti de  ne görev verirlerse her göreve talibiz.  Bu saatten sonra MHP’li değilim” ifadelerini kullandı.

 

Görevdeki İl Başkanı Koray Önsel ise istifalarla ilgili yaptığı açıklamada,  “Sosyal medyadan yapılan istifa bunlar. Seçim Kuruluna istifa ile ilgili bir başvuru yok. 40 küsür sayı var. Türkiye genelinde böyle bir algı operasyonu yaratıyorlar. MHP Genel Başkanın söylediği gibi girmek isteyen girer, çıkmak isteyen çıkar. Bu açıklamalar kendilerini bağlar. Fotoğraftaki kadarlar. 5 bine yakın üyemiz var. Belirttikleri kadar istifa söz konusu yoktur. Önümüzdeki günler de konuyla ilgili bir basın açıklamamızı yapacağız. Yolları açık olsun” sözlerini kaydetti.

 

 

Meclis üyeleri, Ali Darıcı, Rüştü Özgün, Haluk Yılmaz, istifaları sonucu  Süleymanpaşa Belediye Meclisi üyeliğine bağımsız olarak devam ederken, MHP’nin Süleymanpaşa Belediye Meclis üye sayısı ise ikiye düştü.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
Haber Ara : tekirdağ mhp istifa
 haberleriPersonele yönelik Taşınır Mal Yönetmeliği Eğitimi düzenlendi


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriJAPONYA BAŞKONSOLOSU’NDAN BAŞKAN EŞKİNAT’A MEKTUP


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGiresun Belediye Başkanı’ndan Başkan Kadir Albayrak’a Ziyaret


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriRADYO YAŞAM’IN 1. YAŞI KUTLANDI


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriODİENNE BELEDİYESİ İLE DAYANIŞMA PROTOKOLÜ İMZALANDI


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKANALİZASYON HATLARI YENİLENDİ


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMALKARALI GAZİLERE ÇANAKKALE GEZİSİ


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriŞARKÖY’E CEMEVİ GELİYOR


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriJAPON KÜLTÜR GÜNLERİ BAŞLIYOR


GÜNDEM 22 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBAŞVURULAR BAŞLADI


GÜNDEM 22 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriASFALT ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR


GÜNDEM 22 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015