Başkan Albayrak: "Trakya‘nın tarım başkenti Malkara‘ya yakın bir zamanda et kombinasının da temelini atacağız"

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Başkan Albayrak: "Trakya'nın tarım başkenti Malkara'ya yakın bir zamanda et kombinasının da temelini atacağız"
Haber Malkara 1 Ağustos 2016 Bu Haber 951 kişi tarafından okundu.

tekirdağ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından arıcılığı desteklemek, geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla uygulamaya koyulan "Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi'nin ikinci bölümü Malkara'da gerçekleştirildi.

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca yürütülmekte olan proje kapsamında, 2015 yılında Malkara İlçesinde sahiplerini bulan 1106  adet kovana ilave olarak,  184  kişiye 994 arı kovanı daha dağıtıldı.

 

Tarımsal Daire Başkanlığının yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak , arıcılık projesinin çok yerinde ve önemli  bir proje olduğunu belirterek "Tekirdağ'da arıcılık yapmaya müsait çok güzel yerler var. Trakya'nın tarım başkenti Malkara'ya yakın bir zamanda et kombinasının da temelini atacağız. Yollarımızı da yapmaya başladık, sizden tek ricam yolları en iyi şekilde korumanızdır, bütün bu projeler Malkara'ya hayırlı olsun" dedi.    Konuşmaların ardından kovanlar üreticilere teslim edildi.

 

Malkara halkına Büyükşehir Belediyesi ile beraber  üretime yönelik projeler sunduklarını ve bundan sonra da sunmaya da davam edeceklerini belirten  Malkara  Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul,  kendilerine verdiği destek için Tekirdağ Büyükşehir Belediye  Başkanı Kadir Albayrak'a teşekkür etti.  Yurdakul "Malkara balını Markalaştıracağız" ifadelerini kullandı.

 

Osmanlı İmparatorluğu döneminde Malkara balının ünlü olduğuna dikkat çeken Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan,  köy halkının gelirini ve kazancını arttırmak istediklerini  belirterek  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi arıcılık projesinin Belediyeler arasında Türkiye'deki en büyük  proje olduğunu söyledi.

 

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriİŞKUR’DAN MÜSİAD`A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Malkara haberleri
 haberleriMalkara Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Malkara haberleri
 haberleriSüleymanpaşa’daki Çalışmalar İncelendi


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Malkara haberleri
 haberleriKÖYLER MALLARINI GERİ ALABİLECEK


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Malkara haberleri
 haberleriALTERNATİF SAHNE ÖĞRENCİLERİ AĞIRLIYOR


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Malkara haberleri
 haberleri“BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ ÖNEMSİYORUZ”


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Malkara haberleri
 haberleriİMAM HATİP OKULLARINI GELİŞTİRME TOPLANTISI YAPILDI


GÜNDEM 21 Ekim 2017
Malkara haberleri
 haberleriSONBAHARIN SON SICAK GÜNLERİNİ SAHİLDE GEÇİRDİLER


GÜNDEM 20 Ekim 2017
Malkara haberleri
 haberleriİŞKUR İLE ÖĞRENCİLER GÜVENDE


GÜNDEM 20 Ekim 2017
Malkara haberleri
Haber Ara :
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015