Bir bedel ödenecekse, önce CHP’li vekiller ödeyecektir.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin toplu açılış ve temel atma töreni için Tekirdağ'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, teröre, başkanlık sistemine ve gündeme dair açıklamalarda bulunarak, Tekirdağ'dan Ankara'ya seslendi.
Haber Süleymanpaşa 6 Ocak 2017 Bu Haber 1185 kişi tarafından okundu.

tekirdağ KILIÇDAROĞLU’NDAN HÜKÜMETE SERT ELEŞTİRİ “İHANETTİR”

 

Süleymanpaşa ilçesi Atatürk Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törende konuşan Kılıçdaroğlu, AK Parti hükümetini sert şekilde eleştirerek, ülkenin teröre teslim edildiğini söyledi.

 

Grup toplantısında söylediklerinin arkasında olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Mısır'daki sağır sultan da duysun, sarayda kendisini kral addeden de duysun. 15 yılda Türkiye teröre teslim edildi. FETÖ ile  menzil  arkadaşlığı yapanlar kimlerdi? Devletin her kademesine, üniversitelere paralel örgütü mensuplarını yerleştirenler kimlerdi? Türkiye’de paralel  devletin alt yapısını oluşturanlar kimlerdi? PKK mensuplarına övgüler düzenler kimlerdi? PKK terör örgütü için mahkemeler kurulurken sessiz duranlar, 294 kez güvenlik güçleri terör örgütüne  müdahale etmek isterken,  282 kez müdahale etmeyin diyenler kimlerdi? IŞID terör örgütüne, EL Nusra terör örgütüne silah desteği yapanlar kimlerdi?  Habur’da terör örgütü militanlarının ayağına Türkiye Cumhuriyeti’nin hakimlerini ve savcılarını götürenler kimlerdi? Biz bunları unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

 

“BU GÖRÜNTÜLER DOĞRU MU DEĞİL Mİ?”

 

Fırat Kalkanı operasyonunda bazı askerlerin yakıldığına dair iddialara yönelik henüz açıklama yapılmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Hükümetten net açıklama istedik. ‘Araştırıyoruz’ dediler. Aradan 15 gün geçti cevap var mı? Yok. Hükümet nerede? Hükümet yok. O zaman devletin yetkililerine sesleniyorum. Bu görüntüler doğru mu değil mi?” sözleriyle  hükümete seslendi.

 

“15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ TAM AYDINLANMIŞ DEĞİL”

 

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin de henüz aydınlanmadığını dile getirerek, “İlk kez burada söylüyorum. 15 Temmuz’dan sonra saraya gittim. 15 Temmuz’da linç edilen askerlerin faillerinin yakalanması gerektiğini söyledim. Hepsi ‘evet’ dedi. Evet dediler ama, gereğini yapmadılar. 15 Temmuz darbe girişimi tam aydınlanmış değildir. Sorduk. “15 Temmuz darbesinden  önceden haberiniz var mıydı yok muydu?” Bu sorunun cevabını şu ana kadar almış değiliz” şeklinde konuştu.

 

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNE İHANETTİR”

 

Anayasa değişikliği ile ilgili de  açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Olağan Üstü Hal  (OHAL) üzerinden anayasa değişikliği ile rejimin değiştirilmek istendiğini ileri sürerek, “Dikta rejimine geçmek istiyorlar. Çok partili hayatı sınırlandırmak istiyorlar. ‘Sen neden buna destek vermedin’ diyorlar. Anayasa değişikliği Türkiye Cumhuriyeti tarihine ihanettir. Milli kurtuluş savaşının ruhuna ihanettir. CHP, ihanet içinde olmayan partidir. Önce itiraz ettiler, sonra itiraf ettiler ‘Evet biz bir rejim değişikliği yapıyoruz. Vesayetten kurtarıyoruz’ dediler. Bir vesayetten kurtarıyorsun, çok daha ağır bir vesayete sokuyorsun. Pazartesi gününden itibaren CHP'nin,  demokrasiyi korumak için, laikliği savunmak için verdiği mücadeleye tanık olacaksınız. Ülkemiz, bayrağımız, çocuklarımız, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları için bu mücadeleyi vereceğiz” ifadelerini kaydetti.

 

“Milli Kurtuluş Savaşını yürüten bu Gazi Meclis, kendisini feshetme yetkisini başkasına veremez” diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Bu Meclis, Atatürk’e bile başkomutanlık yetisini belli dönemlerde vermiştir. Pazartesi gününden itibaren televizyonları izleyin. Demokrasiyi, rejimi, bağımsız yargıyı, özgür medyayı korumak için mücadeleyi vereceğiz. Bir bedel ödenecekse,  önce CHP’li vekiller ödeyecektir. Anayasa kitapçığı herkesin kitabı olmak zorundadır” 

 

HABER: SERAP CÖMERTOĞLU

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriSÜLEYMANPAŞA MODERN OTOBÜS TERMİNALİNE KAVUŞUYOR


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSARIKOCA CEVİZ HASADINDA ÜRETİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriRODOSTOBİS’TEN DENEME SÜRESİNCE ÜCRETSİZ TARİFE


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriHASRET BİTİYOR


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriCUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKANOLA EKİMİNDE SONA GELİNDİ


GÜNDEM 17 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBİÇKİ-DİKİŞTEN SPORA KURS HİZMETİ


GÜNDEM 17 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriOmurganın düşmanı hareketsizlik!


GÜNDEM 17 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ VATANDAŞIN ZOR GÜNÜNDE DE YANINDA


GÜNDEM 16 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sezonu “Ahududu” İle Açıyor


GÜNDEM 16 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBircan Almanya’da CHP temsilciliğini açtı


GÜNDEM 16 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMinik dostlar için günlük mama desteği


GÜNDEM 16 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015