Arslan: “Tekirdağ ili turizm, kültür, sanayi ve tarımın iç içe olduğu bir şehirdir.”

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Tekirdağ Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın ev sahipliğinde 36. Karadeniz Oda Başkanları toplantısı düzenlendi.
Haber Süleymanpaşa 9 Eylül 2017 Bu Haber 88 kişi tarafından okundu.

tekirdağ KARADENİZ ODA BAŞKANLARI TOPLANTISI’NIN 36.SI DÜZENLENDİ

Tekirdağ Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın ev sahipliğinde 36. Karadeniz Oda Başkanları toplantısı düzenlendi.

 

 

9 Eylül Cumartesi saat 10.00 da Tekirdağ RAMADA Otel'de gerçekleştirilen toplantıya, Karadeniz Bölgesinde yer alan 25 ilden Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Birlikte Ankara Genel Merkez Yöneticiler katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan toplantıda açılış konuşmasını Tekirdağ Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Nedim Arslan yaptı.

 

 

 

ARSLAN: “TEKİRDAĞ ENDER BİR ŞEHİR”

 

 

Arslan konuşmasında Tekirdağ’ı tanıtarak, “Tekirdağ bir milyon nüfusu aşan bir ilimiz. Tekirdağ ili turizm, kültür, sanayi ve tarımın iç içe olduğu bir şehirdir. Tekirdağ Merkezimiz Süleymanpaşa kültür ve turizm şehri. Aynı zamanda Şarköy ve Marmara Ereğlisi denize kıyısı olan en büyük ilçelerimiz. Bunun yanı sıra Türkiye’nin en önemli sanayi bölgelerinden olan Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı, Ergene ve Saray bölgesi şuanda sanayinin çok büyük oranda arttığı ender bölgelerden birisi. Bundan 10 yıl önce nüfusu yaklaşık 2 binlerde olan Kapaklı ilçemiz 10-15 gibi bir yıl içerisinde sanayiden dolayı 90 bine çıktı. Bundan yıllar önce Çerkezköy, 25 yıl gibi bir süre içerisinde nüfusu 120 binlere çıktı. Kapaklı ve Çerkezköy ilçelerinin toplam nüfusu önümüzdeki 10 yılda 500 bine yaklaşacak. Artık insanlar iş aramıyor, fabrikalar işçi arıyor. O şekilde gelişen bir bölgemiz. Ayrıca tarım yönünden Türkiye’de önemli bir bölgeyiz. Malkara, Muratlı, Hayrabolu bölgelerimizde tarım yönünden çok kaliteli ürünler yetiştiren bir bölgemiz. Tekirdağ buğday üretiminde oldukça önde geliyor. Ayçiçeğinde ise Türkiye üretiminin yüzde 40’ını tek başına üretiyor. Bu bakımdan ayçiçeği üretiminde Tekirdağ ilimiz 1. sırada. Tekirdağ’ın Marmara Denizi’ne kıyısı olduğu gibi ikinci bir deniz olan Karadeniz’e de Saray İlçemizden dolayı kıyısı var. Hem Marmara hem de Karadeniz’e kıyısı olan ender bir şehirdir” dedi.

 

 

 

ÖZOCAK: “TEKİRDAĞ DÜNYA TİCARET MERKEZİNİN ÖNEMLİ BİR NOKTASINDA”

 

 

Arslan’ın ardından söz alan Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hulusi Özocak ise, “Tekirdağ’a dünyadan baktığınızda bir tarafta Asya ve Afrika’nın üretim dağılımını yapan konumda. Bir tarafta da Asyaport limanı var. Dünya Ticaret merkezinin çok önemli bir noktasıdır burası. Türkiye’den Tekirdağ’a baktığınızda ise stratejik üç ürününü görebilirsiniz. Bunlar, ayçiçeği, buğday ve üzüm. Marmara Bölgesi’nden Tekirdağ’da baktığınızda ise altın bilezik olan Boğaz Köprüsü, Bursa’dan geçen Köprü ve Çanakkale’den geçen Köprüyle beraber Tekirdağ, altın bileziğin bir parçası. İstanbul’dan baktığınızda ise İstanbul’un o yoğun ve karmaşıklığını bir derece hafifletmeye çalışılan bir kent gibi. Ancak Tekirdağlı bütün bunların dışında duru kalmak istiyor. Asimile olmak istemiyor.  Diğer yandan Tekirdağ Üç Kemaller diyarı, Mustafa Kemal’in, Namık Kemal’in ve Yahya Kemal’in diyarı. Aynı zamanda 57. Alayın örgütlendiği insanların diyarı. Trakya topraklarına hepiniz hoş geldiniz” diyerek konuşmasını tamamladı. 

 

 

Mesleki gündemde yer alan konuşmalarda ise; örgütsel, güncel ve gelişen konular ile uluslararası görüşmelerin masaya yatırılmasının ardından toplantı sona erdi.

 

 

HABER: MERVE KORKMAZ 

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriVALİ CEYLAN'DAN 'GAZİLER GÜNÜ' JESTİ


GÜNDEM 20 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGÜNAY UYARDI!


GÜNDEM 20 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
Haber Ara :
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015