İSTİKLÂL MARŞI‘NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY‘U ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
İstiklâl Marşı'nın kabulünün 97. yıl dönümü sebebiyle 12 Mart 2018 Pazartesi günü saat 10.30'da Malkara Kültür Sarayında İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma programı gerçekleştirildi.
Haber Malkara 13 Mart 2018 Bu Haber 221 kişi tarafından okundu.

tekirdağ İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Programa; Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Vekili Tank Yarbay Bilal Gökhan Evrey, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Başsavcısı Yusuf Demir, Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, CHP İlçe Başkanı Hülya Ertan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, İlçe Müftüsü Safi Çınar, okul müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri Nuran Başkütük, Selma Şentürk, STK Başkanları,  öğretmenler, öğrenciler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Taşdemir günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Programda Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Nilsanur Aşıklar Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale adlı şiirini okudu.

 Program Mehmet Akif Ersoy ile İstiklâl Marşı'nın yazılması video gösterimi ile devam etti.

Video gösteriminin ardından Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tiyatro grubu öğrencileri 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Piyesi gösterimi ve “İstiklal Marşı'nın Kabulü” adlı oratoryo sunumunu gerçekleştirdiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklâl Marşı'nı Güzel Okuma yarışmasında derece alan öğrencilere İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Vekili Tank Yarbay Bilal Gökhan Evrey ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul tarafından ödülleri takdim edildi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriÇOCUK OYUN GRUPLARI KURULUM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


GÜNDEM 5 Haziran 2018
Malkara haberleri
 haberleriBİN 611 ÇERKEZKÖYLÜ SELİMİYE VE SULTAN AHMET’i GÖRDÜ


GÜNDEM 18 Haziran 2018
Malkara haberleri
 haberleriPTS’LERDEN KAÇIŞ YOK!


GÜNDEM 18 Haziran 2018
Malkara haberleri
 haberleri2 SAAT SÜREN YANGIN KORKUTTU


GÜNDEM 18 Haziran 2018
Malkara haberleri
 haberleriBAYRAMIN ARDINDAN SU TÜKETİMİNİ ARTIRIN


GÜNDEM 18 Haziran 2018
Malkara haberleri
 haberleriTATİLCİLER AKIN ETTİ


GÜNDEM 18 Haziran 2018
Malkara haberleri
 haberleriKEŞAN BELEDİYESİ, BASIN MENSUPLARINA İFTAR VERDİ


GÜNDEM 14 Haziran 2018
Malkara haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org