25 yıl muhtarlık yaptığı Değirmenaltı Mahallesinde okul, cami, sağlık ocağı, yol gibi kamu hizmetlerinin yapılmasını sağlayan Faik Alış’ın isminin verildiği Muhtar Faik Baba parkının, Belediye Başkanı Hilmi Bey parkı olarak değiştirilmesine mahalle sakinl

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
25 yıl muhtarlık yaptığı Değirmenaltı Mahallesinde okul, cami, sağlık ocağı, yol gibi kamu hizmetlerinin yapılmasını sağlayan Faik Alış’ın isminin verildiği Muhtar Faik Baba parkının, Belediye Başkanı Hilmi Bey parkı olarak değiştirilmesine mahalle sakinleri tepki gösterdi.
Haber Süleymanpaşa 12 Ağustos 2017 Bu Haber 339 kişi tarafından okundu.


Değirmenaltı mahallesinde yer alan Muhtar Faik Baba parkının adının Belediye Başkanı Hilmi Bey parkı olarak değiştirilmesi mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu.

 

Değirmenaltı mahallesinin ilk muhtarı olan ve 25 yıl muhtarlık görevi ile bölgeye okul, cami, sağlık ocağı, yol gibi kamu hizmetlerinin yapılmasını sağlayan Faik Alış’ın ismi, hizmetlerinden dolayı, belediye başkanı Osman Tabak döneminde, belediye meclis kararıyla bir parka verilmişti.

 

Değirmenaltı mahallesine ulaşım, sağlık, eğitim, ibadet gibi çeşitli alanlarda hizmetlerin ve tesislerin getirilmesinde Faik Alış’ın emeği olduğunu söyleyen mahalleliler, parkın isminin ne için değiştirildiğine bir anlam veremediklerini belirterek, parka Muhtar Faik Baba isminin iade edilmesini istediler.

 

Mahallenin yolundan, dikilen ağaçlarına kadar her köşesinde hizmeti olduğunu aktaran mahalleliler, “Sayın muhtarımız Faik Alış, tam 25 yıl boyunca yılmadan mahallenin gelişmesi, güzelleşmesi ve bizlerin rahat bir ortamda yaşaması için mücadele etti. Önüne çıkan bürokratik engellileri azim ve kararlılıkla aşarak bizim için hizmetlerin gelmesini sağladı. Osman Tabak dönemindeki meclis de muhtarımızın bu fedakarlığını ve çalışma azmini gördüğü için mahallemizdeki bir parka ismini vermiştir. Bu da bir hizmet erbabına yaşarken gösterilen jestin, verilen değerin en güzel örneğidir. Muhtarımız da böyle bir jesti anasının ak  sütü gibi helalinden hak etmiştir. Bu karardan geri dönülmeli ve o park yine muhtarımız Faik Alış’ın ismiyle yaşatılmalı” dedi.

 

Konuyla ilgili görüşünü aldığımız muhtar Faik Alış ise parktaki isim değişikliğine ilişkin bilgisi olmadığını ifade ederek, dönemin belediye başkanı Osman Tabak tarafından, mahalleye kazandırdığı hizmetler kapsamında parka isminin verildiğini söyledi.

“25 YIL, İLMEK İLMEK UĞRAŞTIM”

Tekirdağ Ticaret Borsası İlkokulunun yapımından, yolların düzenlenmesine kadar birçok şeyle bizzat kendisinin ilgilendiğini aktaran Alış, “25 yıl, ilmek ilmek uğraştım. Hiç çekinmeden tüm siyasilerden, mahalle için gerekli her şeyi istedim ve mücadele ettim. Onlar da direkt yaparlardı. Okul yapımında Ticaret Borsası’na başvurdum. Mahallede bir okul olması gerekiyordu. Buraya okul yapılsın talebinde bulundum. Yerin tapusunu istediler hemen valiye gidip durumu anlattım bir gün içerisinde kendi ellerimle tapuyu alıp, Ticaret Borsası’na okul yapımı için teslim ettim. Belediye’den kamyon talep edip, yollar için Beşiktepe’den mıcır getirdik. 4 kamyon istedim Allah razı olsun Osman Tabak 10 kamyon gönderdi. Yolları düzenledik. Yine aynı şekilde 50 tane ağaç getirttik. Mahalle güzelleşsin, gelişsin, okulu, sağlık ocağı, camisi olsun diye çabaladık. Çabalarımızı gördüler, destek oldular. Hizmetlerin karşılığında da adını ellerinle yaptığın, uğraştığın parka verelim dediler. Hatta Osman Tabak, ‘Faik Alış değil, Muhtar Faik Baba parkı olsun. Meclis kararıyla belirlenen ismi kimse değiştiremez’ dedi. Parkın ismini kim neden değiştirdi bilmiyorum” şeklinde konuştu.

Süleymanpaşa Belediyesi ise kendi dönemlerinde isim değişikliği yapılmadığını, geçmiş dönem belediyeleri zamanında değişikliğin gerçekleştiğini belirtti.

 

Parkın isminin tekrar değiştirilip, değiştirilmeyeceği konusunda ise  herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriEngelleri Aşmak İçin Daldılar


GÜNDEM 23 Ağustos 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMalkaralı Şampiyon Taekwondocu Sevincini Kaymakam Karahan'la Paylaştı


GÜNDEM 23 Ağustos 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriErgene Belediyesi Sünnet Şöleni Ve Boza Festivali'ne Hazırlanıyor


GÜNDEM 23 Ağustos 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBaşkan Mandalı, Piknik şöleninde


GÜNDEM 23 Ağustos 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriHentbol Meraklısı Gençler Antrenmanlarda


GÜNDEM 23 Ağustos 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYeni Futbol Sahasında Sona Doğru


GÜNDEM 22 Ağustos 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇerkezköylü Minik Taekwondocular


GÜNDEM 22 Ağustos 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKırklarelispor Transfer çalışmalarına Hız Verdi


FUTBOL 22 Ağustos 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAvrupa’nın Gözü Tekirdağ’da Olacak


GÜNDEM 22 Ağustos 2017
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015