ENGELLİ VATANDAŞLARA YÖNELİK ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Haber Çorlu 17 Ocak 2018 Bu Haber 179 kişi tarafından okundu.

tekirdağ ENGELLİ VATANDAŞLARA YÖNELİK ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Çorlu Belediyesi Halk Masası'nda görevlendirdiği personelle işitme engelli vatandaşlara hizmet sunuyor.

Görme engelli vatandaşlara yönelik olarak kat planlarının yer aldığı ‘Braille Alfabeli Kabartma Pano’ ve yardımcı personel hizmeti sunan Çorlu Belediyesi, şimdi de işitme engelli vatandaşlar için ‘Halk Masası’nda işaret dili bilen personel görevlendirdi.

Her zaman vatandaşlarının yanında yer aldıklarını, Çorlu Belediyesi’nin engelli vatandaşlarına da dokunmaya devam ettiğini belirten Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, vatandaşların belediyedeki işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yürütebilmeleri için Çorlu Belediyesi personelinin daima vatandaşın yanında olduğunu dile getirdi.

Başkan Baysan açıklamasında, "Belediyemize gelen vatandaşlarımız isteklerini, şikâyetlerini ve belediye ile ilgili olan yazışmalarına ilk adım olarak halk masasından başlıyor. Burada görmüş olduğunu tablo görme engelli vatandaşlarımız için yapılmıştır. Görme engelli vatandaşımız bu tablo sayesinde hangi katta hangi birimlerin bulunduğunu ve nereye gidebileceğini öğrenebiliyor. Halk Masamızda işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız içinde bir memurumuz var. Belediyemizde yapacakları işlemler konusunda kendileriyle irtibat kurmaları amacıyla bulunan personelimiz, işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımıza her konuda yardımcı olmaktadır. Öyle sanıyorum ki Türkiye’nin birçok belediyesinde bu tür bir hizmet mevcut değildir. Biz Çorlu Belediyesi olarak vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmanın mutluluğu ve gururu içerisindeyiz. Bu hizmeti yaygınlaştırabilmek içinde ücretsiz işaret dili ve diğer kurslarımıza devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Çorlu Belediyesi'nde görev yaptığı esnada Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan ücretsiz "işaret dili" kursunu başarıyla tamamlayan ve Halk Masası’nda hizmet sunan belediye personeli Esra Vatansever, işitme engelli vatandaşlara yardımcı olabilmenin mutluluğu içinde olduğunu ifade etti. Çorlu Belediyesi’ne işlemleri için başvuran işitme engelli vatandaşlarımızdan Mehmet Özkahraman ve Arif Akbaş’a Halk Masası’nda yardımcı olan personelimiz Esra Vatansever, işaret dili ile anlaştığı vatandaşlarımızın taleplerine de tercüman oldu.

Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan işaret dili kursunda kendisini daha da geliştirdiğini ifade eden Vatansever, ikinci kursu da tamamlayarak Milli Eğitim

Bakanlığı sertifikalı öğretici olduğunu söyledi. Vatansever bir yandan işitme engelli vatandaşlarımıza Halk Masası’nda yardımcı olurken diğer yandan şunları dile getirdi.“Çorlu Belediyesi tarafından verilen işaret dili kurusu ile kendimi daha da geliştirdim. Yaklaşık 1 yıllık eğitimin sonunda da öğretici belgesi sahibi oldum. Çorlu Belediyesi bünyesinde Halk Masası’nda görev yapıyorum ve işimi gerçekten çok seviyorum. Özellikle işitme engelli vatandaşlarımıza yardımcı olabildiğim için çok mutluyum. Ülkemizin birçok yerinden gelip yardım talebinde bulunan işitme engelli vatandaşlarımız var. Belediyemizden genel olarak ve işitme engelli vatandaşlarımız için sunduğumuz bu hizmetten dolayı çok memnunlar. Belediyemizden genel talepleri otobüs kartı ve emlak işlemleri konularında oluyor. Bunların dışında diğer kamu kurum ve ya kuruluşlarıyla ilgili talep ve şikâyetlerinde bizden yardım istiyorlar. Talepleri doğrultusunda bölge ya da ülke genelinde kurumlara onlar adına bizler ulaşarak sorunlarının çözümüne de yardımcı olmaya çalışıyoruz. Herkesin işaret dilini öğrenmelerini isterim. İçlerine girdiğinizde yaşadıkları sorunları ve zorlukları daha iyi anlıyorsunuz. İşitme engelli vatandaşlarımız aslında kendilerini eksik hissetmiyorlar. Birbirleriyle anlaştıkları için genel anlamda kendilerini içe kapatmış durumdalar. Hastanelerde, kamu kurumlarında, iş bulma aşamasında ve iş yerlerinde anlaşamadıkları için büyük problemler yaşayabiliyorlar. Örneğin kendilerinin ifade ettiğine göre Trakya’da gidebildikleri yerlerde bir tek Çorlu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde işaret dili bilen personel bulunduğunu ve işlemlerini rahatlıkla çözebildiklerini söylüyorlar.”dedi.

İşaret dili ile memnuniyetlerini ve teşekkürlerini ileten Mehmet Özkahraman ve Arif Akbaş adlı vatandaşlar; Çorlu Belediyesi’nin verdiği hizmetin diğer kamu kurum ve kuruluşlarında da yaygınlaştırılması taleplerini dile getirdiler.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriCHP'li Öztrak: Türkiye gerçek gündemine odaklanmalı


GÜNDEM 21 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriOĞLUNU 26 YIL ÖNCE ŞEHİT VEREN ANNENİN GÖZYAŞLARI


GÜNDEM 19 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleri 1 KİLO 250 GRAM UYUŞTURUCU BULUNDU


GÜNDEM 17 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleri1,5 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNA KREŞTE DAYAK İDDİASI


GÜNDEM 15 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriSENEDE EN AZ BİR KEZ KONTROLÜ YAPILMALI


GÜNDEM 10 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriDonmak üzere olan yavru köpek kurtarıldı


GÜNDEM 28 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriSilahla büfeyi soyan şüpheli yakalandı


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 4 tutuklama


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriÇORLU'DA KAÇAK İÇKİ VE SİGARA ELE GEÇTİ


GÜNDEM 10 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriOTOMOBİLİNE BİNERKEN OTOMOBİL ÇARPMASI SONUCU ÖLDÜ


GÜNDEM 9 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleri8. ÇORLU KİTAP FUARI BAŞLIYOR


GÜNDEM 8 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriİNŞATTA BAŞINA DEMİR DÜŞTÜ


GÜNDEM 5 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriYOĞUN SİS ETKİSİNİ GÖSTERDİ


GÜNDEM 30 Ocak 2018
Çorlu haberleri
 haberleriÖZEL SPORCU TÜRKİYE FİNALLERİNDE


GÜNDEM 24 Ocak 2018
Çorlu haberleri
 haberleriSÜT ÜRETİCİLERİ MEHMETÇİĞİN YANINDA


GÜNDEM 22 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriBAĞIMLILIKLA MÜCADELE İÇİN EL ELE VERDİLER


GÜNDEM 22 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriADAÇAYI TARIMINA HİBE DESTEĞİ


GÜNDEM 22 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriUNUTULAN ÇOCUK OYUNLARI YAŞATILACAK


GÜNDEM 22 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleri+1 FARKLA KOŞTULAR


GÜNDEM 22 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriDİKKAT! BAYAT GIDALAR TEHLİKE SAÇIYOR


GÜNDEM 22 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriYangın tatbikatı gerçeği aratmadı


GÜNDEM 22 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriKEDİ VE KÖPEKLER KUDUZA KARŞI AŞILANIYOR


GÜNDEM 22 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ'da tarihi eser operasyonu


GÜNDEM 22 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ'da nevruz kutlamalarında 6 gözaltı


GÜNDEM 22 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTİLKİYE ÇARPAN SÜRÜCÜNÜN OTOMOBİLİ TAKLA ATTI


GÜNDEM 22 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriMALKARA'DA NEVRUZ UYGULAMASI


GÜNDEM 22 Mart 2018
Çorlu haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015