erken yaşta evliliğin toplumsal bir örf olarak ifade edilerek çocuk yaşta evliliklerin meşrulaştırmak istendiğini söyledi.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Kadın Kolları Başkanı Fatma Ormancı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim sisteminde var olan sorunları çözüp, eğitim seviyesini yükseltecek politikalar üretmek yerine; eğitime ideolojik yaklaşımı ile sorunların daha da derinleşmesine neden olduğunu ileri sürdü. Okullarda dağıtılan Hz. Muhammedin hayatı adlı ders kitabında ise erkeğin üstün bir varlık, kadının ise erkeğe hizmet ve itaat etmesi gereken bir alt varlık olarak sunulduğunu ifade eden Ormancı, skandal önerilerle, yapılmak istenenin “Toplum Mühendisliği”nin olduğunu söyledi.
Haber Süleymanpaşa 12 Eylül 2017 Bu Haber 119 kişi tarafından okundu.


Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredat çalışmalarına ilişkin il binasında basın açıklaması yapan Ormancı,  eğitim sistemini bütüncül bir şekilde ele alınarak devlet politikasının oluşturulması için bir kez daha Eğitim Şüra’sının toplanması çağrısında bulunarak, yeni müfredata yönelik eleştirilerde bulundu.

 

 

Okullarda dağıtılan Hz. Muhammedin hayatı adlı ders kitabında “Kocaya itaat ibadettir” sözlerine değinen Ormancı, erken yaşta evliliğin toplumsal bir örf olarak ifade edilerek çocuk yaşta evliliklerin meşrulaştırmak istendiğini söyledi.

 

“Tek zihniyet eğitim müfredatını kendi iktidarına hizmet edecek şekilde tek din ve tek mezhep öğretisi üzerinden şekillendirmektedir” diyen Ormancı, dinsel dayatmaların en yoğun yaşandığı yatılı bölge okullarında okumak zorunda olan çocukların ailelerinden uzaklaşma süreci yaşadığını ve kendi özlerine, kimliklerine yabancılaştırıldığını belirtti.

 

2017-2018 öğretim yılında pilot okul uygulanmasına başlanacağını aktaran Ormancı, “İktidarın asıl amacı laik, demokratik, Cumhuriyetten ve Atatürk ilkelerinden koparılarak, kuruluş ve kurtuluş mücadelemizi gölgelemektir” ifadelerini kullandı.

 

Program geliştirme ve değerlendirme sürecinin bilimsel temelli olması gerektiğini dile getiren Ormancı, “ Uzmanlar, öğretmenler, STK’lar, Felsefeciler, Eğitim Psikologları ve Eğitim Programcıları ile birlikte hazırlanmalıdır.Mutlaka geniş katılımlı ve zamanlara ayrılan bir süreçle eğitim sistemimizi bütüncül bir şekilde ele alarak devlet politikasının oluşturulması için bir kez daha Eğitim Şüra’sının toplanması çağrısında bulunuyoruz. Atatürkçülük sadece bir ders değil çağdaş ve aydınlık bir Türkiye demektir. Ülkemizin geçmişini yeni müfredatla değiştiremeyeceğiniz gibi bilimin gerçeklerini de yok sayamazsınız. Tüm velilerimizin, Sivil Toplum Örgütlerimizin bu konu ile ilgili duyarlı olacağından eminiz. Hepinize saygılar sunarım” sözlerini kaydetti.

 

Basın açıklamasına, CHP Tekirdağ Kadın Kolları Başkanı Fatma Ormancı, parti üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriPersonele yönelik Taşınır Mal Yönetmeliği Eğitimi düzenlendi


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriJAPONYA BAŞKONSOLOSU’NDAN BAŞKAN EŞKİNAT’A MEKTUP


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGiresun Belediye Başkanı’ndan Başkan Kadir Albayrak’a Ziyaret


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriRADYO YAŞAM’IN 1. YAŞI KUTLANDI


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriODİENNE BELEDİYESİ İLE DAYANIŞMA PROTOKOLÜ İMZALANDI


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKANALİZASYON HATLARI YENİLENDİ


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMALKARALI GAZİLERE ÇANAKKALE GEZİSİ


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriŞARKÖY’E CEMEVİ GELİYOR


GÜNDEM 23 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriJAPON KÜLTÜR GÜNLERİ BAŞLIYOR


GÜNDEM 22 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBAŞVURULAR BAŞLADI


GÜNDEM 22 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriASFALT ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR


GÜNDEM 22 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015