CHP Milletvekili Candan Yüceer, Saray’ın Safaalan Mahallesi’ne iş adamı Mehmet Cengiz’in maden projesi için Tekirdağ Çevre İl ve Şehircilik Müdürlüğü’nün

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
CHP Milletvekili Candan Yüceer, Saray’ın Safaalan Mahallesi’ne iş adamı Mehmet Cengiz’in maden projesi için Tekirdağ Çevre İl ve Şehircilik Müdürlüğü’nün “ÇED gerekli değildir” raporunun skandal olduğunu ifade ederek, “Millete ağza alınmayacak küfürler eden yandaş, havuzcu şahıs, Cerattepe’den kovulunca gözünü Tekirdağ’ın akciğerlerine dikti” dedi.
Haber Saray 24 Haziran 2016 Bu Haber 6710 kişi tarafından okundu.

tekirdağ “Cerattepe’den Kovulunca Gözünü Tekirdağ’a Dikti”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Saray’ın Safaalan Mahallesi’ne İGA Havalimanı Şirketi tarafından 3. havalimanı projesine malzeme sağlamak amacıyla Patlatmalı Granit Taş Ocağı ve Eleme Tesisi açılmak istenmesini Meclis gündemine taşıdı.  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na yazılı soru önergesi veren Yüceer,  Tekirdağ Çevre İl ve Şehircilik Müdürlüğü’nün, Artvin Cerattepe’den kovulan Mehmet Cengiz’in ortaklarından olduğu İGA Havalimanı Şirketi’nin maden projesi için  “ÇED gerekli değildir” gibi skandal bir karara imza atarak, Tekirdağlılar’ın iradesini yok saydığını bildirdi.

 

SAĞLIĞI OLUMSUZ ETKİLEYECEK

 

Yüceer, 100 hektarlık alanda Safaalan Mahallesi’ne 2 kilometre uzakta yapılmak istenen madenin hayvancılığı bitireceğini,  bağ-bahçeciliğe, yer altı ve üstü su kaynaklarına zarar vereceğini kaydetti. Yüceer, çevre mahallelerde yaşayan yurttaşların sağlığını da olumsuz etkileyeceğini söyledi.

 

ORMANLAR YANDAŞLARA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR

 

CHP’li Yüceer, “Saraylılar, insan sağlığını ve doğayı tahrip edecek bu talana bir an önce son verilmesini istiyor. Millete ağza alınmayacak küfürler eden yandaş, havuzcu şahıs,  Cerattepe’den kovulunca gözünü Tekirdağ’ın akciğerlerine dikti. Saray da Cerrattepe halkı gibi bu talana, doğa katliamına izin vermeyecek.  Saray’ın çevre için vereceği bu mücadeleye biz de omuz vereceğiz. Rant uğruna doğayı talan edecek her girişimin karşısında olacağız. “ÇED gerekli değildir kararı verilmesi” bir skandal olmanın ötesindedir. Bu karar ormanların yandaş müteahhitlere peşkeş çekilmesidir” dedi.

 

GENEL KURUL’DA DA DİLE GETİRDİ

 

TBMM Genel Kurul’da yerinden söz alan Yüceer, Saray’ın haklı isyanını TBMM’de dile getirdi.

 

BAKAN’A SORULAR

 

Yüceer, hazırladığı soru önergesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti: “Patlatmalı Granit Taş Ocağı ve Eleme Tesisi açılması için planlanan noktada herhangi bir fizibilite çalışması yapılmış mıdır? Tesisin, tarıma ve hayvancılığa, insan sağlığına vereceği zarar araştırılmış mıdır?Söz konusu firmanın, maden tesisi için kurum,  uzman ve halk görüşü almadığı iddiası doğru mudur? Bu durum mevzuata aykırı değil midir? Saray halkının iradesi neden yok sayılmaktadır? 2008–2016 yılları arasında ve yıllar itibariyle Tekirdağ ilimizde, kum, çakıl ve taş ocakları işletme izni için kaç ÇED raporu başvurusunda bulunulmuş, bunlardan kaçı hakkında çevresel etki değerlendirmesi olumlu veya çevresel etki değerlendirmesi gerekli değildir kararı verilmiştir?Tekirdağ ilimizde anılan yıllar itibariyle ÇED olumlu veya ÇED gerekli değildir kararı verilen ve işletmeye açılan kum, çakıl ve taş ocaklarının çevreye etkileri konusunda kaç denetim yapılmıştır? Çevreye olumsuz etkileri olduğu saptanan kum, çakıl ve taş ocağı işletmelerinden kaçı hakkında Bakanlığınızca idari yaptırım uygulanmıştır? Tekirdağ ilimizde anılan yıllar itibariyle kum, çakıl ve taş ocaklarının işletilmesinden kaynaklı zarar gören veya yok olan bitki örtüsü miktarı ne kadardır? ÇED olumlu veya ÇED gerekli değildir kararı verilmiş olup işletmeye açılan kum, çakıl ve taş ocaklarından hava ve su kaynaklarına zarar verdiği gerekçesi ile kapatılanların sayısı kaçtır?”

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriSİMİTÇİDEN ÖRNEK DAVRANIŞ


GÜNDEM 19 Nisan 2018
Saray haberleri
 haberleriSARAY’DA Kİ KİMYASAL SIZINTI MECLİS GÜNDEMİNDE


GÜNDEM 14 Nisan 2018
Saray haberleri
 haberleri BİN 33 ÜRETİCİYE 12 BİN 876 ADET KOVAN DAĞITILDI


GÜNDEM 12 Nisan 2018
Saray haberleri
 haberleriRESTORASYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR


GÜNDEM 15 Ocak 2018
Saray haberleri
 haberleriÖNERİLEN ZAM ORANLARINI KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL


GÜNDEM 8 Ocak 2018
Saray haberleri
 haberleriHİZMET VE YATIRIMLARI DEĞERLENDİRDİLER


GÜNDEM 22 Aralık 2017
Saray haberleri
 haberleriBÜYÜKYONCALI'DA YOL YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


GÜNDEM 22 Aralık 2017
Saray haberleri
 haberleriSARAY İLÇESİNE MÜJDE


GÜNDEM 5 Aralık 2017
Saray haberleri
 haberleriRAMAZANDA KALP VE TANSİYON HASTALARINA 5 UYARI


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Saray haberleri
 haberleriSÜT TÜKETİMİ HER GEÇEN YIL AZALIYOR


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Saray haberleri
 haberleriÖĞRENCİLER İLK KEZ SİNEMAYA GİTTİ


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Saray haberleri
 haberleriSANATIN HER RENGİ KIRKLARELİ’NDE BULUŞTU


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Saray haberleri
 haberleriİFTAR SOFRALARI KURULMAYA DEVAM EDİYOR


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Saray haberleri
 haberleriİYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI DA AÇIKLANDI


GÜNDEM 21 Mayıs 2018
Saray haberleri
 haberleriVALİ CEYLAN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER UNUTMADI


GÜNDEM 21 Mayıs 2018
Saray haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org