"FEST İN TRAKYA KULLANABİLECEĞİMİZ EN İYİ ENSTRÜMAN"

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Çorlu, bölgenin en önemli etkinliklerinden biri olacak alışveriş, gezi, müzik, eğlence, kültür ve sanat, gastronomi ve spor etkinliklerinin yer alacağı Çorlu'ya ve bölgeye değer katacak Fest in Trakya’ya hazırlanıyor.
Haber Çorlu 4 Ağustos 2016 Bu Haber 1820 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Bölgenin  Kalbi Fest İn Trakya İle Çorlu'da Atacak

Çorlu, bölgenin en önemli etkinliklerinden biri olacak alışveriş, gezi, müzik, eğlence, kültür ve sanat, gastronomi ve spor etkinliklerinin yer alacağı Çorlu'ya ve bölgeye değer katacak Fest in Trakya’ya hazırlanıyor.

 

18-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında ilki düzenlenmesi planlanan “Fest in Trakya" ile misafirlerine outlet alışveriş keyfinin yanı sıra kültür-sanat, spor ve gastronomi gibi eğlenceli bir atmosferde gerçekleşmesi hedeflenen "Fest in Trakya" arama tanıtım toplantısına, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Enis Sülün, Çorlu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Sarıkurt ve Kemaleddin Avcı, Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, oda başkanları, sivil toplum örgüt temsilcileri, sanayici ve esnaflar ile gazeteciler katıldı.

 

"Trakya'nın Kalbi Burada Atacak"

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Trakya’nın en büyük etkinliği olması planlanan festivalde yer alacak markaların, yerli-yabancı misafirlere pek çok farklı ürün seçeneğiyle ucuz ve kaliteli alışveriş deneyimi sunacağını, festival süresince devam edecek konserler, defileler, atölye çalışmaları, açık hava etkinlikleri, spor turnuvaları ile şehrin dört bir yanında festival rüzgârı eseceğini ve Trakya'nın kalbinin Çorlu’da atacağını belirtti.

 

 Bilindiği üzere belediyelerin altyapı, ulaşım, temizlik, park ve bahçeler, zabıta hizmetleri gibi bir çok görevi olduğunu aktaran Baysan, ancak günümüzde bu hizmetlerden ziyade sosyal belediyecilik anlamında insana dokunan çalışmalar; kentin ve söz konusu yerleşim yerinde yaşayan halkın ekonomisine katkı sunan yerel yönetim hizmetlerin fark yarattığını kaydetti.

 

 

"Birlikte yönetmeye hazır mısın?" sloganından hareketle Çorlu'yu kentin tüm dinamikleriyle ve ortak akıl çerçevesinde hep birlikte yönetildiğini anlatan Baysan, “Sürekli gelişen şehrimizde toplumun yerel yönetimin faaliyet konusuna giren gereksinimlerini karşılama ve karar alma noktasında kamu kuruluşlarımızdan mesleki odalarımıza, üniversitemizden esnafımıza, sanayicimizden sivil toplum kuruluşlarımıza; kısacası şehrin tüm bileşenleri ile birlikte, el ele gönül gönüle hareket ettik. Bu birliktelik dolu ortak çalışmalarımız ile diyalog kültürümüz neticesinde kentsel aidiyeti üst seviyelere taşırken, 81 farklı ilimizden 250 bin  insanımızın yaşadığı Çorlu'dan bir huzur kenti ortaya çıkardık” dedi.

 

"AVANTAJLARIMIZI ŞEHİR EKONOMİSİNE KATMAK İSTİYORUZ"

 

Çorlu'nun var olan çeşitli avantajlarını şehir ekonomisine güç katacak bir çalışma için bir süredir yapılan toplantılarda Çorlu'da bir alışveriş  festivali fikri ortaya çıktığını söyleyen Baysan, “  Biz de bunu daha geniş bir katılımla bugün gerçekleştirdiğimiz çoklu akıl toplantımız vesilesiyle siz değerli paydaşlarımıza danışmak istedik. Öyle zannediyoruz ki şehrimizin İstanbul'a yakınlığı, önemli ulaşım ağlarının merkezinde ve Trakya'nın kalbinde Avrupa'ya açılan bir kapı niteliğinde oluşu, komşu ülkeler olan Bulgaristan ve Yunanistan ile turizm ve ticaret ilişki potansiyelinin çok daha yukarılara taşınabileceğine inancımız ve bir çok ulusal-uluslararası üreticiye ev sahipliği yapma ayrıcalığımızı bir fırsata dönüştürerek 2017 yılında "Fest in Trakya" etkinliğini sizlerinde desteğiyle hayata geçirmeyi planlıyoruz. Gerçekleştirmeyi planladığımız söz konusu etkinliğin şehrimizin tanıtım ve gelişimine ivme kazandıracağını, aynı zamanda Çorlu'nun tüm ticari unsurları için pozitif bir ekonomik etki yaratacağını öngörmekteyiz. Çok önemsediğimiz bu toplantımıza davetimize icabet edip aramızda yer aldığınız için teşekkür ediyor; toplantımızın değerli katkılarınızla son derece verimli geçeceğine inancımla hepinizi saygıyla selamlıyorum" şeklinde konuştu

 

"FEST İN TRAKYA KULLANABİLECEĞİMİZ EN İYİ ENSTRÜMAN"

 

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan'ın konuşmasının ardından katılımcılara hitap eden Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün, "Fest in Trakya" ile amaçlanan Çorlu'da öncelikle, ticari yaşamı hareketlendirmek, halkımızın ve ticaret erbabımızın buluşmasını sağlamak, Çorlu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, üyelerimizin ve halkımızın ortak amaçta birlik ve beraberlik içinde olduğunu bölgemiz kapsamında  idrakini sağlamaktır" sözlerini kaydetti.

 

Hedeflerinin Çorlu’yu farklı bir özelliğiyle daha öne çıkarmak ve bölgenin alışveriş merkezi haline getirmek olduğunu belirten Başkan Sülün, "Bunun için "Fest in Trakya", kullanabileceğimiz en iyi enstrümandır. "Fest in Trakya" sadece ekonomik değil, kültürel anlamda da Çorlu’yu tanıtan, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayacak bir festivaldir. Bu özelliği ile kentimizi alışverişte ve modada bir marka yapma yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Çorlu Türkiye’nin 4. büyük sanayi kentidir. Üretimin başkenti olan şehrimizde bulunan sanayicilerimizin de ayrıca bu organizasyona katılımını ve katkılarını beklemekteyiz. El ele çorlumuzu bir turizm kenti yapmak için de ayrıca çalışmalıyız" diye konuştu.

 

"SANAYİDE İLK DÖRTTEYİZ, ASLINDA HER ŞEYİMİZ VAR"

 

Son olarak konuşan Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ise 6 ayda bir böyle toplulukları bir araya getirip, Çorlu için hedefler konulacak toplantılar düzenlenebileceğini belirterek, "Çorlu 55 ilden büyük özellikli bir ilçe. Sanayide ilk 4 içerisindeyiz. Her şeyimiz var aslında ama belki bunun çok farkında değiliz. Tüm güzellikleri Çorlu’da yansıtarak çok güzel birliktelikler sağlayabiliriz. Festival bünyesinde yapılacak olan tüm etkinlikler şehrimize önemli katkılar sağlayacaktır. Çorlu için hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı

 

Konuşmaların ardından katılımcılar düşüncelerini paylaşırken, Çorlu’yu bir marka kent hâline getirmesi hedeflenen  “Fest in Trakya”nın hazırlıkları kapsamında geniş katılımın olduğu arama toplantısında, festivalin bölgeye neler katabileceği, kentin karar vericilerinin hangi konularda katkıda bulunabileceği, festivalin içeriğinde nelerin olup olmaması gerektiği gibi birçok konuda görüş alışverişinde bulunuldu.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriÇorlu Spor Lisesi İnşaatı Tamamlanıyor


GÜNDEM 22 Haziran 2017
Çorlu haberleri
 haberleriRamazan Ayında 11 İlçede 11 Hatim


GÜNDEM 23 Haziran 2017
Çorlu haberleri
 haberleri"Engelsiz Bir Hayat Diliyoruz"


GÜNDEM 23 Haziran 2017
Çorlu haberleri
 haberleri2 Bin Süleymanpaşalı Oruçlarını Birlikte Açtı


GÜNDEM 23 Haziran 2017
Çorlu haberleri
 haberleriAtletlerimiz Yine İsimlerini Duyurdular


DİĞER BRANŞLAR 22 Haziran 2017
Çorlu haberleri
 haberleriŞamiloğlu Sporcuları 24 Madalya Aldı


GÜNDEM 22 Haziran 2017
Çorlu haberleri
 haberleriBu İkili Yıllardır Güldürüyor


BÖLGE HABERLERİ 22 Haziran 2017
Çorlu haberleri
 haberleriErgene Belediyesi İftar Sofrasını Makedonya’da Kurdu


GÜNDEM 22 Haziran 2017
Çorlu haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015