SİYASİ ÜSLUP GİTTİKÇE ÇİRKİNLEŞİYOR

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Haber Süleymanpaşa 7 Aralık 2017 Bu Haber 1522 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Başkan Albayrak Ateş Püskürdü

- “Devlet kültürü yok oluyor. Resmi kurumlar ayrıştırılarak, siyasallaştırılıyor. Bu ülkenin hiçbir resmi kurumu herhangi bir partinin boyunduruğu altında değildir. Hepsi millete hizmet etmek için vardır. Yapılan bu ayrışma sonucu Tekirdağlılar, vatandaşlar zarar görür.”

- “Herkes, tüm protokol orada Büyükşehir Belediye Başkanını davet etmekten neden imtina ettiniz?”

- “Ak Parti Milletvekili Mustafa Yel ve İl Başkanı Cüneyt Yüksel benim muhatabım değil. Bundan sonra onlara cevap vermeyeceğim.”

- “Aynı partide yer aldığımız milletvekilleri ne olduğuna ilişkin bir şey sormadan beyanatlar vermişler. Beni müdafaa etmelerini beklerdim. İddiaların gerçeklikle hiçbir alakası yok.”

- “Cumhurbaşkanı geldiği zaman yaptığım konuşmayı soranlar, ortaya atılan asılsız iddiaları sormadı.”

- “Şikayet geri alınsa dahi başlatılan yasal sürecin geri dönüşü olmuyor. Kamu davası geri alınamıyor. Bahsedildiği gibi herhangi bir baskın söz konusu değildir.”

 

 

HABER: SERAP CÖMERTOĞLU

 

Tekirdağ Yeni İnan Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Recep Nahit Çelebi’yi ziyaret eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  resmi kurumların ayrıştırıldığını ve siyasallaştırıldığını belirterek, bu ayrışma sonucu Tekirdağlıların, milletin zarar göreceğini söyledi. AK Parti’li ve CHP’li milletvekillerine ve il yönetimlerine de sitem eden ve çarpıcı açıklamalarda bulunan Albayrak, son dönemde gündemde yer alan yolsuzluk ve bir yerel gazetenin matbaasının basıldığına ilişkin iddialara da cevap verdi.

 

 

Resmi kurumlarla ilişkileri değerlendiren Albayrak, ülkedeki kutuplaşmanın resmi kurumlara ve yerel siyasete de yansıdığını, resmi kurumların ayrıştırıldığını ve siyasallaştırıldığını belirterek, protokol geleneğinin ve millet için hizmet, birlik beraberlik anlayışının yok sayılmaması gerektiğine dikkat çekti.

 

“PARTİZANCA AYRIŞTIRMA HALKA ZARAR VERECEK”

Belediye tarafından yapılan yatırımların açılışlarına davet edilen AK Parti Milletvekillerinin ve yönetiminin katılmadığını ve hükümet tarafından yapılan yatırımların ve il müdürlüklerinin programlarına Büyükşehir Belediye Başkanlığının davet edilmediğini belirten Albayrak, yerel yönetimlerin Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Devlet Su İşleri, TREDAŞ, Karayolları, il müdürlükleri gibi kurumların ise Ak Parti’nin olduğu algısı oluştuğunu dile getirerek, partizanca bu ayrıştırma halka zarar vereceğini söyledi.

“BÖYLE OLMAZ”

Hizmeti kim yaparsa yapsın destekleyeceklerini aktaran Albayrak, resmi kurumlardaki ayrıştırmadan son derece rahatsız olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Kamu kurumları arasında ayrıştırma söz konusu. Tarım İl Müdürlüğü’nün bir projesi kapsamında hayvan dağıtımı gerçekleşti. Tüm bürokratlar orada, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı davetli değil. Aynı şekilde İl Sağlık Müdürlüğü’nün de bir etkinliğinde Belediye Başkanı davet edilmiyor. Onların ise her şeyine destek olup, yardım ettik. Herkes, tüm protokol orada, Büyükşehir Belediye Başkanını davet etmekten neden imtina ettiniz? Tarım İl Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü gibi kurumların siyasallaşmaması gerekiyor. Bunlar herkesin kurumu. Yerel yönetimler Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Devlet Su İşleri, TREDAŞ, Karayolları Ak Parti’nin algısı oluşturuluyor. Tarım İl Müdürlüğü,  AK Parti’nin Tarım Daire Başkanlığı değildir. Tüm kurumlar bizim. Hepsine sahip çıkmak zorundayız. Kim yatırım yapıp, hizmet sağlarsa yanındayız.  Sağlık Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü çalışmalarını yapar, biz de gider tebrik ederiz, destek olunacak bir şey varsa yaparız.  

 

28 tane okulun içmesuyu boruları ve depoları yenilendi. Bunlar normalde Milli Eğitim Müdürlüğünün görevleri. Bunları yaparken gururla yapıyorum. Bir şeyler de beklemiyorum. Bazı hizmetler oy için yapılmaz. ‘Tekirdağ’ı biz kalkındırdık’ diyenler bunlara bir baksın, görsünler. Yapılan her yatırımın açılışında, temel atma töreninde AK Partili tüm milletvekillerine, il yönetimine davetiye gönderdim. Hiçbirine gelmediler. En azından okulların devir teslim törenine gelebilirlerdi. Okul yapmak bizim asli görevimiz değildi. Fakat bu şehrin ihtiyacı vardı ve buna destek olmak amacıyla bütçemizde ona da yer ayırdık. Ancak, açılışlarında dahi AK Parti milletvekillerini göremedim. O okullarda Cumhuriyet Halk Partililerin çocukları okumayacak. Tüm Tekirdağlılar okuyacak. Böyle olmaz.

 

 Ayrımcılık bu ülkeye, millete zarar verir. Devlet kültürü yok oluyor. Resmi kurumlar ayrıştırılarak, siyasallaştırılıyor. Bu ülkenin hiçbir resmi kurumu herhangi bir partinin boyunduruğu altında değildir. Hepsi millete hizmet etmek için vardır. Yapılan bu ayrışma sonucu Tekirdağlılar, vatandaşlar zarar görür.”

 

MADDİ MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇILACAK

 

Yolsuzluk iddialarına ilişkin açıklamalarda da bulunan Başkan Albayrak, herhangi bir yolsuzluğun söz konusu olmadığını kaydederek, “Onunla ilgili yasal ne gerekiyorsa yapılacak, tekzip gönderilecek. Ulusal basında yayın yapan kuruluşlar tekzibin yayınlanacağını belirtmiş. Maddi manevi de tazminat davası açacağız” dedi.

 

“YOLSUZLUK VE MATBAA BASKINI İDDİALARI ASILSIZ”

 

Yerel bir gazetenin matbaasının basılmasına ilişkin iddialarında tamamen asılsız olduğuna dikkat çeken Albayrak, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na matbaada ki ses nedeniyle gelen şikayet üzerine  denetleme yapılmıştır. Yasal prosedür uygulanmıştır ve yapılan ilk ölçümde de yüksek gürültü çıkıyor. İşlem başlatıldıktan ve tebligat yapıldıktan 1 ay sonra tekrar kontrole gidiliyor. Şikayet geri alınsa dahi başlatılan yasal sürecin geri dönüşü olmuyor kamu davası geri alınamıyor. Bahsedildiği gibi herhangi bir baskın söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

 

ALBAYRAK’TAN AK PARTİ VE CHP’LİLERE SERT ELEŞTİRİ

 

AK Parti ve CHP milletvekillerine ve yöneticilerine de sitem de bulunarak, sert şekilde eleştiren Albayrak, “AK PARTİ, CHP, MHP milletvekilleri, il başkanları birkaç sivil toplum kuruluşu basına baskı haberlerine ilişkin açıklamalarda bulunmuşlar. Aynı partide yer aldığımız milletvekilleri ne olduğuna ilişkin bir şey sormadan beyanatlar vermişler.  Beni müdafaa etmelerini beklerdim. İddiaların gerçeklikle hiçbir alakası yok. Cumhurbaşkanı Tekirdağ’a geldi. Gelen Cumhurbaşkanıdır devletin başıdır beğenilir beğenilmez, siyasal düşüncesi beni ilgilendirmez. Devletin en üst yetkilisi geldiğinde saygı çerçevesinde en iyi şekilde ağırlanır. Ben de bu çerçevede bir konuşma yaptım. Bu konuşma bana soruldu. Cumhurbaşkanı geldiği zaman yaptığım konuşmayı soranlar, ortaya atılan asılsız iddiaları sormadı. Öte yandan AK Parti Milletvekili Mustafa Yel ile birkaç atışmamız oldu. Aslında onun muhatabı ben değilim, benim mensubu olduğum partinin milletvekilleri aynı zamanda AK Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel’inde muhatabı ben değilim benim partimin il başkanı” şeklinde konuştu.

 

SİYASİ ÜSLUP GİTTİKÇE ÇİRKİNLEŞİYOR

 

Siyasilerin gittikçe üsluplarını da çirkinleştirdiğini dile getiren Albayrak, “Bir siyasetçiye yakışmayan ithamlarda bulunuyorlar. Milletvekili Mustafa Yel’in iki gün önce verdiği beyanatta Kadir Albayrak’da konuları algılamama emareleri görüyorum tarzı sözler yer alıyor. Bu bir milletvekilinin konuşacağı tarz değildir. Sabret Tekirdağ, bu basiretsiz, beceriksiz belediyeden kurtulmaya 484 gün kaldı sözleri hoş değil. Hiçbirine cevap vermedim. Üslup biraz daha düzgün olmalı. Bundan sonra Mustafa Yel’e ve Cüneyt Yüksel’e cevap vermeyeceğim. Ziya Paşa’nın ‘Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde’sözünü söyleyeceğim . Onlar yaptıklarını anlatsınlar ben yaptıklarımı anlatayım.” sözlerini kaydetti.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriBaşkan Kadir Albayrak Etkili İletişim Çalıştayına Katıldı


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİlkyardım eğitimlerinde yedinci dönem tamamlandı


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ CUMHURİYETİN KURULMASINDA BAŞLANGIÇ NOKTASIDIR


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTÜRK KIZILAYI’NDAN EĞİTİME DESTEK


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri2018 HASAT SEZONU MASAYA YATIRILDI


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“ÜÇ MEDENİYETİ YANSITIYOR”


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“TEKİRDAĞIMIZIN ZENGİNLEŞMESİ İÇİN EMEK HARCIYORUZ”


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMarmaraereğlisi Belediyespor basketbolda Tekirdağ’ı temsil edecek


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTARIM VE HAYVANCILIK HIZLA İYİLEŞTİRİLİYOR


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTESKİ’DEN ÇERKEZKÖYE’E 50 MİLYON 634 BİN TL YATIRIM


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriFELAKETLERE RAĞMEN YÜZDE 7'NİN ÜZERİNDE KALKINMA OLACAK


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTAŞERONA MÜJDE


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“YERLİ VE MİLLİ” SATMAKLA DEĞİL, YAPMAKLA OLUR


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“KIZ ÇOCUKLARI TACİZ VE TECAVÜZE KARŞI KORUNMASIZ BIRAKILIYOR”


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriVALİ CEYLAN’A BRİFİNG


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriODA VE BORSA SEÇİM TARİHİ BELLİ OLDU


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNEŞE ATİK VE ÇİĞDEM ERKEN’E ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriCHP KADINLARI ŞAHA KALKTI


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriALBAYRAK’A 69. YAŞ SÜPRİZİ


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYÜKSEK TANSİYON KOLESTEROL SEBEBİ


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKÖPEĞİ, İPLE KAMYONETİN ARKASINA BAĞLAYIP, SÜRÜKLEDİ


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri"ALPULLU ŞEKER FABRİKASI AFRİN KADAR MİLLİDİR"


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSilahla büfeyi soyan şüpheli yakalandı


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKUKERLANDİA FESTİVALİ TANITILDI


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriUÇMAKDERE YOLUNDA TOPRAK KAYMASI


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇARŞININ GÖBEĞİNDE DEFİNE AVI!


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKADINLARDAN MEHMETÇİĞE 22 BİN LİRA


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAMBALAJ ATIĞI TOPLAMA AYIRMA TESİSİ ARAZİSİ MALKARA BELEDİYESİ BÜNYESİNE KAZANDIRILDI
5393 Sayılı Belediye Kanununun 69. maddesinde Belediye; düzenli kentleşmeyi sağlamak beldenin konut, sanayi ve ticaret alanı ihtiyacını karşılamak amacıyla belediye ve mücavir alan sınırları içinde, özel kanunlarına göre korunması gerekli yerler ile tarım arazileri hariç imarlı ve alt yapılı arsalar üretmek konut, toplu konut yapmak, satmak, kiralamak ve bu amaçlarla arazi satın almak, kamulaştırma yapmak, bu arsaları trampa etmek bu konuda ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşları ve bankalarla iş birliği yapma ve gerektiğinde onlarla ortak projeler gerçekleştirmek yetkisine sahiptir. 5393 Sayılı Belediye Kanunun 18. maddesinde Belediye Meclisinin görev ve yetkileri maddesinin e bendinde yer alan "Taşınmaz mal alımına, satımına, takasına, tahsisine, tahsis şeklinin değiştirilmesi veya tahsisli bir taşınmazın kamu hizmetinde ihtiyaç duyulması halinde tahsisin kaldırılmasına; üç yıldan fazla kiralanmasına ve süresi otuz yılı geçmemek kaydıyla bunlar üzerinde sınırlı aynı hak tesisine karar vermek Belediye Meclisinin görevleri arasındadır". İfadesine istinaden İlçemiz Yeni Mahalle Gerçem Mevkii tapuda ada: 175 parsel: 25 (1427,75 m2) ve parsel: 26 (4680,00 m2) No'lu tarla niteliğinde ki Ali ATILGAN adına kayıtlı taşınmazların 20.02.2018 tarihinde 2.000.000,00 (iki milyon Türk Lirası) bedel ile Malkara Belediyesi bünyesine kazandırılmıştır.


GÜNDEM 22 Şubat 2018
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015