AK Parti Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tekirdağ’dan meclise girecek olan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekilleri mazbatalarını aldılar.
Haber Süleymanpaşa 6 Temmuz 2018 Bu Haber 128 kişi tarafından okundu.

tekirdağ AK Parti Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

AK Parti 27. Dönem Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Şentop, Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, mazbatalarını Süleymanpaşa İlçe Seçim Kurulu’nda düzenlenen tören ile Süleymanpaşa İlçe Seçim Kurulu Başkanı Eyüp Taşar’ın elinden aldılar.

Süleymanpaşa İlçe Seçim Kurulu’nda düzenlenen mazbata törenine, 27. Dönem AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel ve çok sayıda partili katıldı.

Mazbatısını almasının ardından bir konuşma yapan Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, hem Tekirdağ hem de ülke için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini vurgulayarak, “Öncelikle hem Tekirdağ’ımız hem de Türkiye’miz için hayırlı olsun. Biz daha önce de mazbata almıştık, Mustafa Yel’de aynı şekilde mazbata almıştı. Çiğdem Koncagül’ün bu ilk mazbata deneyimi oldu. Öncelikle Meclis’e kayıt olacağız, arkasından yemin ederek Milletvekilliği görevimize başlamış olacağız. Tekirdağ’ımız için, ülkemiz için elimizden gelen bütün gayretleri göstereceğimize dair taahhütlerimiz vardı. Daha önceki dönemlerimizden şahitlerdir vatandaşlarımız bu konuda. İnşallah hayırlı olur her şey” dedi.

“Var gücümüzle çalışacağız”

Şentop’un ardından mazbatasını alan Mustafa Yel de AK Parti kadroları olarak büyük bir özveri ile, bir bütün halinde çalıştıklarını vurguladı. Mazbata töreninde konuşma yapan Mustafa Yel şunları söyledi: “Türk siyasal tarihinin en önemli seçimlerini geride bıraktık. Geçtiğimiz haftayı büyük olgunlukla, büyük demokratik olgunlukla yaşadık. Ve bu tarihi seçimde Türk Milleti gerçekten kendine yakışanı yaptı, basiretli bir karar verdi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçildiği bu dönemde usta bir yönetime emanet etti kendisini. Bir şekilde vatanı, milletini 16 yıldan beri hizmetkar olan başta Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan ve onun AK Parti kadrolarıyla birlikte Cumhur İttifakımızı mecliste önemli bir çoğunlukla iktidara getirdi.  Biz de aldığımız sorumluluklar içerisinde, yeni sisteme, parlamenter sisteme, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne, Başkanlık Sistemi’ne geçtiğimiz bu günlerde, üzerimize düşen görevi layıkıyla yapabilmek için milletimiz adına, ülkemiz adına kararlar alıp inşallah hayırlı bir şekilde uygulanmasını dileyeceğiz. Tüm Tekirdağ’ımıza, tüm Ülkemize iyi hizmetler edebilmek için de tüm gücümüzle çalışacağız. Seçimden önce ve seçim sırasında, şimdi de İl Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız ve tüm teşkilatlarımız, Milletvekili adaylarımız, aday adaylarımız ve Milletvekillerimiz ile birlikte, AK Parti kadroları olarak bir ve bütün olduk ve bu birliktelik başarıyı getirdi. Bundan sonra da bu daim olacaktır. Biz omuz omuza hizmet etmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza gönül erleri olarak hizmetlerimizi inşallah taktim edeceğiz. Buradan da ben tüm Tekirdağ’lı hemşerilerime bizi bu göreve layık gördüğü için teşekkürlerimi sunuyorum.”

İlk defa mazbata alan ve meclisin yeni yüzü olacak olan Çiğdem Koncagül ise, millete hizmet için yola çıktıklarını ifade etti, Koncagül yaptığı konuşmada, “Tüm Tekirdağlı hemşerilerimize ve AK Parti teşkilatlarımıza bugün burada olmamıza vesile oldukları için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Seçimin Milletimize, ilimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum tekrar. 16 yıldır “Millete hizmet” yolunda çıktığımız bu yolculukta, teşkilatlarda aldığımız görevi bugün Milletvekilliği süreciyle devam ettireceğiz. Rabbim hepimize, Tekirdağ’ımız için, Ülkemiz için hayırlı görevler yapmayı nasip etsin. Ve Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan ile aynı Meclis’te çalışmak nasip olduğu için de farklı bir onur yaşıyorum. Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Teşekkür ederim” ifadelerini kaydetti.

“Bu seçimler, 2019’daki ayak seslerimizdi, duymuşsunuzdur!”

Mazbata töreninde bir konuşma yapan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, teşkilat mensuplarına teşekkür etti. AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı olarak 2019 yılında yapılacak yerel seçimler için şimdiden çalıştıklarını ve 12 belediyeye AK Partili kadroları taşıyacaklarını ifade eden Yüksel, “Ben de bütün teşkilat mensuplarımıza ve sevenlerimize teşekkür ediyorum. Çok kalabalık bir program oldu. Öncelikle vatanımıza, milletimize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Milletvekillerimize hayırlı uğurlu olsun. Vakit Tekirdağ vakti, vakit Türkiye vakti diyorduk; işte o vakit geldi. Allah nasip ederse bundan sonra Tekirdağ’da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Göreceksiniz.  Milletvekillerimiz ile tam bir uyum içerisinde, teşkilatlarımız ile birlikte Allah izin verirse 31 Mart 2019’a çalışıyoruz. Bu seçimler de, 2019’daki ayak seslerimizdi, duymuşsunuzdur. Tekirdağlılar olarak artık tam yaşanacak bir şehir istiyoruz. Yani çöp çamur çukur halinde milletimize verilen hizmeti biz beğenmiyoruz. Bütün bunlara aynı zamanda susuzluk ilave oldu. Dün akşamdan beridir Ertuğrul Mahallesi ve Yavuz Mahallesi’nde sular kesik. Milletimiz artık hizmet istiyor, AK Parti’nin hizmet erlerini istiyor. Yerel yönetimlerin bu konuda en becerikli olan siyasi kadroların da AK Parti’de olduğunun milletimiz de farkında. Allah nasip ederse 2019’un Mart’ında Milletim Tekirdağ’da yaşayan 1 Milyon hemşerilerimize 12 Belediyemiz ile birlikte AK Partili kadroları taşıyacağız.  Buna canı gönülden inanıyorum. İnşallah teşkilatlarımız ile birlikte el ele vereceğiz, yaşanılabilir bir Tekirdağ için gayretimizi göstereceğiz” şeklinde konuştu.

“Candan Yüceer’i Can-ı Gönülden Kınıyorum”

Gündemi bir süredir meşgul eden idam tartışmalarıyla ilgili, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in ‘İnsanlık ayıbı olur’ ifadelerine yanıt veren Cüneyt Yüksel, ‘idamsa idam, hadımsa hadım, milletimiz ne derse o olur’ diyerek, şunları söyledi: “Candan Hanım’ı canı gönülden kınıyorum. Neye göre kınıyorum; Bir evladı için yanan anneye, babaya bunu bir sormak lazım. Yani, bu, ben bunu neye göre söylüyorum?  Candan Hanım şöyle bir kelime kullanmış demiş ki, “İnsanlık ayıbı olur” demiş. Nasıl insanlık ayıbı olur? İnsan bir evladını, 7-8 yaşındaki bir evladını tecavüze uğramış bir anne ve babanın yerine bir koy bakalım, o insanların idam istemek kadar doğal hakkı olabilir mi? Yani bu konuyla ilgili açık ve net söyleyelim vatandaşımızın istekleri ve beklentilerine göre siyaset güden bir teşkilatız, AK Parti’yiz. Vatandaşımız neyi uygun görüyorsa, milletimiz neyi istiyorsa, bunun cevabını, bunun yasa değişikliği de ona göre şekillenir. Gönül ister ki milletimiz bu konuda hemfikir olsunlar, idamsa idam, hadımsa hadım yapılır. Bizim çocuklarımız, birinin kaçırılıp da tecavüz edileceği, birinin öldürmesi için analar babalar çocuklarına bakmıyor doğurmuyor, 9 ay karnında taşımıyor. Hangisi insanlık ayıbı? Tecavüz edenlerin yaptığı mı insanlık ayıbı? Tecavüz edenlere verilen ceza mı insanlık ayıbı? Ellerini vicdanlarına koysunlar.”

“HDP’nin Meclise girmesinin sebebi CHP’dir”

CHP’nin milletin değerlerine göre siyaset yapmadığını ifade eden Yüksel, “Bu milletin değerlerine göre yaşasınlar, bu milletin değerlerine göre konuşsunlar. Ben çok fazla artık bunları görmüyorum.  Seçimlerde evinizde 4 tane oy çıkıyorsa 1 tanesini HDP’ye verin diyen zihniyete ben ne anlatabilirim? Teröristleri cezaevinde ziyaret eden birilerine ne diyebiliriz. Daha acısını söyleyeyim ben size, maalesef HDP’nin bugün Meclis’e girmesinin sebebi de CHP’dir.  Nerde kaldı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün birlik ve beraberliği? Nerde kaldı vatan, bayrak aşkı, sevdası? Maalesef bunların tamamı samimiyetsizlikle suçlamak zorundayım. Kusura bakmasınlar. Biz milletimizin istediğini yapacağız. Eğer milletimiz bu konuda hemfikir olursa biz de bu konuda milletimizle hemfikir oluruz. Milletimiz neye karar veriyorsa biz öyle hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Onların hayatı tatil”

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekillerinin mazbata töreni düzenlenmiş ve Candan Yüceer katılmamıştı. Bu durumu doğru bulmadığını ve yapılanın yanlış olduğunu belirten Yüksel, “Burada basın mensupları bekleyecek, vatandaşlar bekleyecek, saat 3’te diye duyurmuşsunuz, hem insanları bekletecek hem de tatile gideceksiniz. Neye çok önem veriyorlarsa, onu yapıyorlar. Herkesin tatile gidecek durumu var,  biz niye gitmiyoruz? Kusura bakmasınlar, biz bunu kabul edemeyiz. Teşkilatınız ile birlikte gideceksiniz, milletinize burada teşekkür edeceksiniz. Çünkü o milletiniz sayesinde siz Milletvekilisiniz. Tatil vesaire önceliğiniz olmaması gerekir. Onların hayatı tatil zaten. 2019 yerel seçimlerinde de herhalde milletimiz bunun faturasını kesecektir” açıklamalarında bulundu.

Mazbata töreninin ardından  zeybek oynayan Mustafa Yel, partililerden büyük alkış aldı.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriBAĞIMLILIKLA MÜCADELE EDECEKLER


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇOCUK ÖYKÜLERİ:”HINZIR ÇİÇEK”


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriOBEZİTE AMELİYATI HAKKINDA 8 ÖNEMLİ SORU


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAYGUN: “BUĞDAY ÜRETİCİSİNİ ZOR GÜNLER BEKLİYOR”


GÜNDEM 20 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGÜNEŞTEN UZAK VE HAREKETSİZ OLANLAR OSTEOPOROZA DAVETİYE ÇIKARIYOR


GÜNDEM 19 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKİRDAĞLI FİRMALAR GURUR KAYNAĞI OLDU


GÜNDEM 19 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAYÇİÇEĞİ FESTİVALİ’NE ÜNLÜ AKINI


GÜNDEM 19 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGÜNAY: “BU GURUR HEPİMİZİN”


GÜNDEM 19 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ’ın araç sayısı 267 bin oldu


GÜNDEM 18 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAHMET ACARTÜRK VEFAT ETTİ


GÜNDEM 17 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri‘VATANDAŞ EKMEK YERKEN DE KARA KARA DÜŞÜNECEK’


GÜNDEM 17 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMÜJDE!


GÜNDEM 17 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMEME KANSERİ SADECE İLERİ YAŞI DEĞİL GENÇLERİ DE ETKİLİYOR


GÜNDEM 16 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriElektrikli araçlar dizel ve benzinlilerden daha ucuz!


GÜNDEM 14 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri SİGARASIZ HAYATI SEÇMEK İÇİN SEBEBİNİZ VAR!


GÜNDEM 13 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTARIMDA SİGORTALI VARLIK DEĞERİ YÜZDE 28 ARTTI!


GÜNDEM 12 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYAZ AYLARINDA ARTAN 3 ÖNEMLİ CİLT LEKESİ


GÜNDEM 11 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKIZILPINAR’DA 3 CADDE VE 137 SOKAKTA SICAK ASFALT ÇALIŞMASI BAŞLADI


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSGK YAPILANDIRMASINDA SON 10 GÜN


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ KONUT SATIŞINDA İLK SIRADA


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBAĞIMLILIKLA MÜCADELE EDECEKLER


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYATIRIMLAR KONUŞULDU


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriHalk Dansları Ekiplerinden Başkan Gökhan'a Ziyaret…


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTemizlik Personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriHayvan Bakım Evimizin Misafiri "fındık" Kanseri Yendi.


GÜNDEM 21 Temmuz 2018
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org