vatandaşlar, gerek evlerinin balkonlarından, gerekse yol boyunca büyük ilgi gösterdiler

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
13 Mart 2016 Pazartesi günü Tekirdağ’dan Çanakkale’ye yürüyüşe başlayan 57.Alay Konvoyu 15 Mart 2016 Çarşamba günü Keşan’a ulaştı.
Haber Bölge Haberleri 16 Mart 2017 Bu Haber 492 kişi tarafından okundu.

tekirdağ 57. Alay Yürüyüş Konvoyu Coşkuyla Karşılandı

 Tekirdağ’dan yürümeye başlayan grup, 15 Mart 2017 Çarşamba günü saat 17.00 sıralarında Edirne İl sınırına ulaştı.

Keşan’da Mehmet Gemici Cennet Bahçesi önünde, DOÇEK Grubu üyelerinden oluşan Keşan’daki temsili 27.Alay ve Temsili Uzunköprü 15.Hava Bölüğü ile buluşan grup buradan kortej eşliğinde yürüyerek Cumhuriyet Meydanı’na hareket etti.

Korteje Keşanlılar gerek evlerinin balkonlarından, gerekse yol boyunca büyük ilgi gösterdiler.

Cumhuriyet Meydanı’na gelen grup burada Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan tarafından karşılandı.

Aktan, tarafından Yürüyüş Koordinatörü Hikmet Selim Yılmaz’a bir buket çiçek hediye edildi.

Yılmaz, Keşan’a gelmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “ Bu yürüyüşümüzün 7.yılı ve Keşan’a gelişimizdeki mutluluğumuz hiç bitmiyor, sürekli artıyor. Keşan’a gelmenin mutluluğu ve özgüveni oluştu bende. Bu sene 7.sini gerçekleştirdiğimiz ve yola çıktığımız bir davanın bir tarihin tarihsel sürece taşınmasını gerçekleştirdiğimiz en önemli günlerden bir tanesi. Cephede nasıl ki kardeş alayımızla yan yana geldiğimizde dünyanın kaderini değiştirdik. Bugün de yine tarihsel sürecin kaderini değiştiriyoruz. Tüm ezberleri bozuyoruz. Bugün 27. ve 57.Alaylar 15.Hava Bölüğü’nün bize havadan pırpırlarıyla desteğiyle Çanakkale’nin kaderini belirledik. 25 Nisan gününün sabahı 27.Alay 3 taburuyla 12 bin Anzak, İngiliz ve Yeni Zelandalı askere dur demişti. O askerleri karşılayan Mustafa Kemal o askerlere şu emri vermişti. Çocuklar nereye? “Komutam mermimiz bitti cevabını verdiler.” Mustafa Kemal o zaman süngü takın yere yatın. Mustafa Kemal sonra şu sözü söylüyor. Kazandığımız an o andı diyor. Bu ülkenin kaderi bugün yeniden çiziliyor. Ordan aldığımız sancağı yere düşürmedik. Bir daha da düşürmeye niyetimiz hiç yok. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.

Karşılama için teşekkür eden Yılmaz, “Bizi 7 yıldır bağrına basan ve gelirken en son mutlu olacağımız yer orası dediğimiz yer Keşan’dır. Biz 3 gündür yürüyoruz. Banyo yapmadık. Yapacak imkanımız olmadı. İnecik’te camide konakladık. Sonra Malkara’mıza geldik burada yurtlarımızda kaldık. Kızılayımız bizi ağırladı. Ama şimdi daha güzel bir uykuyu hak ettiğimize inanıyorum. Bizleri en iyi şekilde ağırlayan Keşan Belediye Başkanımız Mehmet Özcan’a ve ekibine Belediye Başkan Yardımcımız nezdinde çok çok teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan’da öncelikle tüm konuklara hoş geldiniz diyerek “ 57.Alay, 27. Alay ve 15.Hava Bölüğü’nün temsili milisleri Keşanımıza hoş geldiniz. Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti kolay kurulmadı. 57.Alay, 27.Alay 15. Hava Bölüğü gibi daha nice alaylarımız bölüklerimizdeki Mehmetçiklerin gencecik çocuklarımızı şehit olması ile zafere kavuştuk. Allah bir daha bu ülkeye kurtuluş savaşı göstermesin. Kurtuluş Savaşı’nda bu savaşı verip bugünlere bizlere armağan eden Türk halkı cumhuriyetin içerden veya dışarıdan bir daha yıkılmasına asla izin vermeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi Keşan Belediyesi ve Belediye Başkanımız Mehmet Özcan adına selamlıyorum. Hepiniz sağolun var olun” sözlerini kaydetti.

Aktan’a konuşmasının ardından 15. Hava Bölüğü adına Uzunköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Özkan tarafından plaket ve hediye çantası verildi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından konuklara Köşk Düğün Salonu’nda Keşan Belediyesi tarafından akşam yemeği verildi.

Heyet geceyi Keşan’da geçirdikten sonra 16 Mart 2017 Perşembe günü sabahı saat 09.00’da Tekel Meydanı’ndan Gelibolu’ya hareket etti.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriBu İkili Yıllardır Güldürüyor


BÖLGE HABERLERİ 22 Haziran 2017
genel haberleri
 haberleriGaytancıoğlu, TMO’yu Göreve Çağırdı


BÖLGE HABERLERİ 21 Haziran 2017
genel haberleri
 haberleriRamazan’ın Bereketi Bu Sofrada


BÖLGE HABERLERİ 19 Haziran 2017
genel haberleri
 haberleriYUMURTA SATICILARINA DENETİM


BÖLGE HABERLERİ 17 Haziran 2017
genel haberleri
 haberleriRamazan Ayında 11 İlçede 11 Hatim


GÜNDEM 23 Haziran 2017
genel haberleri
 haberleri"Engelsiz Bir Hayat Diliyoruz"


GÜNDEM 23 Haziran 2017
genel haberleri
 haberleri2 Bin Süleymanpaşalı Oruçlarını Birlikte Açtı


GÜNDEM 23 Haziran 2017
genel haberleri
 haberleriAtletlerimiz Yine İsimlerini Duyurdular


DİĞER BRANŞLAR 22 Haziran 2017
genel haberleri
 haberleriŞamiloğlu Sporcuları 24 Madalya Aldı


GÜNDEM 22 Haziran 2017
genel haberleri
 haberleriÇorlu Spor Lisesi İnşaatı Tamamlanıyor


GÜNDEM 22 Haziran 2017
genel haberleri
 haberleriErgene Belediyesi İftar Sofrasını Makedonya’da Kurdu


GÜNDEM 22 Haziran 2017
genel haberleri
Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015