Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binası ile ilgili tanıtım toplantısı yapıldı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, inşaatı devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının, meydan altı otopark, meydan ile çevre düzenlemesi toplam alanının 89 bin 449 metrekare olduğunu, yaklaşık maliyetinin ise 196 milyon 179 bin 322 liraya mal olacağını belirtti.
Haber Süleymanpaşa 14 Temmuz 2017 Bu Haber 295 kişi tarafından okundu.

tekirdağ 196 Milyon 179 Bin 322 Liraya Mal Olacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin inşaatı devam eden yeni hizmet binası, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. 

Gündoğdu Mahallesi'nde bulunan şantiye alanında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Başkan Albayrak, kullanılan binanın hem işlevsellik hem de depreme dayanıklılığı esas alındığında yeni bir bina ihtiyacı ortaya çıktığını ifade ederek, “Bilinmesi gerekir ki; bu bölgede sadece çıplak bir bina yapılmıyor. Geniş otoparklarıyla, alışveriş merkezleriyle, meydanlarıyla Hürriyet Mahallesinde Köseilyas’a doğru yeni bir yaşam alanı oluşuyor” dedi.
 

Hizmet binasında Büyükşehir Belediyesi hizmet birimleri ve çalışma ofisleri, konferans salonu, çok amaçlı salon, sergi salonu, encümen salonu, kreş ve 943 araç kapasiteli otoparkın yer alacağını da dile getiren Albayrak,  2018 yılı Kasım ayında yeni binaya geçmeyi hedeflediklerini aktardı.

 

 

 “Tekirdağ’a en az 70-80 yıl hizmet verecek, depreme dayanıklı bina ve çevresine yerleşim alanı yapıyoruz” diyen Albayrak, “Yeni binamıza geçtiğimizde TESKİ’nin de bir bölümünü bu binaya taşıyacağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin ikinci ve üçüncü döneminde göreceksiniz ki Türkiye’nin yıldızı parlayan büyükşehirlerinden biri olacaktır. Bu anlamda da yeni bir binaya ihtiyacımız vardı. Yapımı devam eden belediye binamız hem uzun yıllar kullanımda kalabilecek hem de bünyesinde birçok salon ve alanı barındıracak. Bu binanın yapımında büyük mesafe aldık. Sözlerime son verirken kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın hizmetin siyaset olmaz. Görevde kalacağımız süre boyunca daha hızlı çalışacağız. Çalışma saatlerimizi sabah 05.00 akşam 22.00 saatleri arasında çalışmaya devam edeceğiz. Yeter ki halkımız mutlu olsun” ifadelerini kulandı.
 

Başkan Kadir Albayrak’ın konuşmasının ardından Yeni Büyükşehir Hizmet Binası çalışmalarının anlatıldığı animasyon filminin gösterimi gerçekleşti ve İnşaat Mühendisi Özkan Sancar tarafından konuyla ilgili sunum yapıldı.

 

Özkan Sancar gerçekleştirdiği sunumda hizmet binası, meydan altı otopark, meydan ve çevre düzenlemesi ile ilgili sayısal verileri paylaştı.


Basın tanıtımı, protokol üyeleri ve basın mensuplarının inşaat alanını gezmesi ile son buldu.

Basın toplantısına, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcıları, Başkan Danışmanları, daire başkanları yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriÜCRETSİZ Wİ-Fİ NOKTALARI ARTIYOR


GÜNDEM 21 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriVALİ CEYLAN'DAN 'GAZİLER GÜNÜ' JESTİ


GÜNDEM 20 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGÜNAY UYARDI!


GÜNDEM 20 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015