"En iyi tarikat uygarlık tarikatıdır."

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Teşkilatı tarafından, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.
Haber Süleymanpaşa 15 Temmuz 2017 Bu Haber 442 kişi tarafından okundu.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Teşkilatı tarafından, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda, şehitler için Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. 

 

Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen programa Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, CHP Parti Sekreteri Sezai Tali, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu’nun yanı sıra CHP Tekirdağ İl Teşkilatı üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Törende konuşma yapan CHP Parti Sekreteri Sezai Tali, "15 Temmuz kalkışmalarının panzehiri Atatürk ilke ve devrimleridir. Laik, bilimsel ve çağdaş eğitim anlayışıdır. Eğitim ile toplumumuz, cemaat ve tarikatların etkisinden kurtarılmalıdır. En iyi tarikat uygarlık tarikatıdır" dedi.

 

“CHP; MİLLİ İRADENİN, HAKKIN, HUKUKUN VE ADALETİN ÜSTÜNLÜĞÜNÜN EGEMENLİĞİNİ SAVUNMAKTADIR”

 

Sezai Tali konuşmasında, “Bugün FETÖCÜ hainlerin laik Türkiye Cumhuriyeti’nin tamamını ele geçirmek, demokrasimizi ortadan kaldırmak için giriştikleri hain, alçak ve gerici kalkışmanın birinci yılı. Bu kalkışmayı yapanları şiddetle lanetliyoruz. 15 Temmuz’da FETÖ ile mücadelede, halkın huzur ve güvenliğini sağlamada, kurtuluş savaşında bu toprakları bizlere vatan yapmak için canlarını veren kanlarını akıtan tüm şehit ve gazilerimizi saygı şükran ve minnetle anıyorum. 15 Temmuz halkımızın laik cumhuriyetimizi ve demokrasiyi savunmak için direndiği günün adıdır. Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu günden beri darbe ve darbecilere karşı olmuş, olmaya da devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi 15 Temmuz kalkışmasında halkının, devletinin ve demokrasinin yanında yer almıştır. Milli iradenin, hakkın, hukukun ve adaletin üstünlüğünün egemenliğini savunmaktadır” ifadelerine yer verdi.  

 

“BİLİMDEN BAŞKA ÖĞÜTLER ARAMAK, GAFLET VE DELALETTİR”

 

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak, darbecilerin en kısa zamanda en ağır şekilde cezalandırılmalarını bekliyoruz ve istiyoruz” diyen Tali, “ Bununla birlikte 15 Temmuz ortamı hazırlanırken hainler devlet kadrolarına sızmışlar veya yerleştirilirken, gaflet delalet ve hatta ihanet içinde bulunan iktidar sahipleri de bunun bedelini er yada geç mutlaka ödeyeceklerdir. 15 Temmuz kalkışmalarının panzehiri Atatürk ilke ve devrimleridir. Laik, bilimsel ve çağdaş eğitim anlayışıdır. Eğitim ile toplumumuz, cemaat ve tarikatların etkisinden kurtarılmalıdır. En iyi tarikat uygarlık tarikatıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi Türk milletinin uygarlık ve ilerleme yolunda elinde ve kafasında tuttuğu meşale müspet ilimdir. Bilimden başka öğütler aramak, gaflet ve delalettir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz. Yakınlarını ve halkımızı saygıyla, sevgiyle selamlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 HABER: MERVE KORKMAZ 

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriÜCRETSİZ Wİ-Fİ NOKTALARI ARTIYOR


GÜNDEM 21 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriVALİ CEYLAN'DAN 'GAZİLER GÜNÜ' JESTİ


GÜNDEM 20 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGÜNAY UYARDI!


GÜNDEM 20 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
Haber Ara :
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015