ÇOCUKLARIMIZ

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası


İnsanoğlu nereye gidiyor? İnsanlık nerede? Düşünmeden yoksunluk, duyarsızlık, sessiz çığlıkları duymazdan gelmek neden?! Yıl 2018. Ülkemizde ve diğer ülkelerde de çocuklarımıza yapılan davranışlar içimde hüzün yaratıyor. Her yeni güne çocuklarımıza tecavüz, istismar, şiddet haberleriyle uyanıyoruz. Sadece dinliyor, izliyoruz. Yaptığımız, sadece üzüntü ve gözyaşı.

Bunlar yetmez. Onlar bizim de çocuklarımız. Bizler kendi çocuklarımızı severken, diğer ana kuzularını sevmeyi, korumayı neden beceremiyoruz? Sahip çıkmıyoruz onlara. Bu kadar mı duyarsız bir toplum olduk? Neden tek yürek olup bunları yapanlara karşı koyamıyoruz, anlayamıyorum. Neden yüreği üç kuruş bile etmeyen uçkuruna düşkün zorbalara dur diyemiyoruz? Bu kadar mı vicdansız olduk, sevgiden yoksun kaldık? Birileri çıkıp 12 yaşındaki kız çocuğu ile evlenilebilir diyor; ona tecavüz ediyor, kendi rızası ile yaptı diyor! Nasıl bir zihniyet, nasıl bir yüreksizliktir bu?

İnsan diyemiyorum bunlara, hayvan hiç diyemiyorum. Onlara hayvan demek, hayvanlara hakaret olur. Hayvanlar insanlardan çok daha merhametli, şefkatli, sevgi dolu ve duyarlı. Bunları yapanlar, bu dünyaya ait değiller. Neden hala bunların yaşamasına izin veriliyor? Neden hala hak ettikleri cezayı almıyorlar? Çocuklarımıza yapılan bu ahlaksız davranışlara göz yuman bir toplumun, bu vicdansızlığı yapanlardan hiçbir farkı yoktur. Sessiz kaldığımız sürece hiç bilmediğimiz yerlerde, küçük bedenlere zorbalar dokunmaya devam edecek. Yüzlerindeki tebessüm, gözlerindeki ışık sönecek. Hayallerinin peşinden gidemeyecekler.

Eğer bir suçlu arayacak olursak; HEPİMİZ SUÇLUYUZ! Sevgi duygusunu yüreklerine aşılayalım. Ellerindeki uçurtmaları birlikte gökyüzüne uçuralım. Birlikte gülelim. Çocuklarımızın hayallerine ortak olalım. Bu hayattan yitip gitmesinler. Çocuklarımız… Onlar bizim çocuklarımız. Birlik olup onları kanatlarımızın altına alalım. Geç kalmayalım. Oturup vicdanlarımızı sorgulayalım.

İnsan olmanın amacı neydi? Belki o zaman hatırlarız yüreğimizdeki merhametin yerini. Düşünmeyen, kalbini, aklını ve vicdanını kullanmayan insanın ne kendisine ne de kendisine yakın olanlara hiçbir faydası yoktur. Zararlı olan her mahlukatı yok etmek de bizim görevimiz!

facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org